Najstarszy podopieczny/a

01 listopada 2013 11:17
Moja ma 93 lata, i wiecie co byłam ostatnio w szooku przyszedł któregoś dnia gosciu na kontrolę z Krankenkassy.Babcia ma Pflegestuffe II i jak się dowiedziała , że on będzie to naprawdę się postarała ,żeby jej nie zabrali pieniązków. A ma stwierdzoną demencję stopnia II. Ale była niezła podczas tej wizyty, jak gościu wyszedł to się spytała , czy dobrą jest aktorką? Ale czasem wiem , że nie gra tylko ma ta demencję.:((
01 listopada 2013 11:21 / 1 osobie podoba się ten post
aniananowo

Moja ma 93 lata, i wiecie co byłam ostatnio w szooku przyszedł któregoś dnia gosciu na kontrolę z Krankenkassy.Babcia ma Pflegestuffe II i jak się dowiedziała , że on będzie to naprawdę się postarała ,żeby jej nie zabrali pieniązków. A ma stwierdzoną demencję stopnia II. Ale była niezła podczas tej wizyty, jak gościu wyszedł to się spytała , czy dobrą jest aktorką? Ale czasem wiem , że nie gra tylko ma ta demencję.:((

Moja też pomimo demencji to niezła aktorka.Zwłaszcza jeśli chce zwrócić na siebie uwagę.Przechodzi jej ,kiedy nie ma widowni;-).
01 listopada 2013 11:22
Ja mialam pierwsza PDP 97 lat,sprawna umyslowo,ale kiedy przychodzili na kontrole ,dawala z siebie wszystko,zeby pokazac jak jest sprawna.Oj,byl to klopot dla rodziny.
01 listopada 2013 11:35 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Moja też pomimo demencji to niezła aktorka.Zwłaszcza jeśli chce zwrócić na siebie uwagę.Przechodzi jej ,kiedy nie ma widowni;-).

Pamiętam Tino jak kiedyś napisałas , że do opieki nad osoba z demencją jestv potrzebna osoba która zna niemiecki.Zgadzam się z TOBĄ w zupełności, jak cięzko czasem zrozumieć PDP jak jest pobudzona. Moja jeszcze na dodatek wówczas mówi dialektem. Wtedy to mam problem. Ale nauczyłam się wyłączać , tylko obserwuję , żeby sobie czegoś nie zrobiła. A niemiecki to nie tylko podstawy są potrzebne.Co powiesz jak szuka rodziny , jak mówi wówczas bardzo nie wyrażnie, jak zapomina , co sama przed chwilą powiedziała?Dobra idę robić obiad...:))
01 listopada 2013 15:36 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Moja też pomimo demencji to niezła aktorka.Zwłaszcza jeśli chce zwrócić na siebie uwagę.Przechodzi jej ,kiedy nie ma widowni;-).

dokladnie aktorki to one sa wszystkie.tylko jest do teatru wysłac ziezła komedie by tam odstawiły))) moja niema demencji,ani Aizhaimera.ma za to głeboka depresje od młodycj lat
02 listopada 2013 10:13
Babunie cwane są. Moja 93 lata i też potrafi grać przy innych że oh!
02 listopada 2013 10:33
W Wiesbaden w ubiegłym roku miałam podopieczną 94 lata,potrafiła dotknąć dłońmi do podłogi i miała prawie wszystkie swoje zęby.
02 listopada 2013 10:40 / 1 osobie podoba się ten post
Dyśka

W Wiesbaden w ubiegłym roku miałam podopieczną 94 lata,potrafiła dotknąć dłońmi do podłogi i miała prawie wszystkie swoje zęby.

No,maja te niemieckie babcie kondycje niezgorszą:)Moja ma 92 ,nóżki podnosi tak wysoko ,że ja tak nie umiem i wciąż dolną klawiaturkę ma własną ,choć przetrzebioną nieco:)
17 października 2017 18:31
Mój najstarszy pdp miał 100 lat.
Niestety, 101 urodzin nie dożył.


P.S.Taki se wykopałam temat
17 października 2017 18:32
Mój najstarszy miał 27 lat. Wyszedł na ludzi :D
17 października 2017 18:35
Najstarszy(a) 96 ,najmłodszy 73.
Teraz pani w "średnim" wieku,91.
17 października 2017 18:36
basiaim

Mój najstarszy pdp miał 100 lat.
Niestety, 101 urodzin nie dożył.


P.S.Taki se wykopałam temat :lol2:

Dodam, że do końca swoich dni w pełni sił fizycznych i umysłowych.