Rozmowa o pracę jako opiekunka - jak najlepiej się zaprezentować

18 maja 2013 22:28
opiekun_Janusz

Mi też robili zdjęcie, ale nawet byłem zadowolony, bo lepiej wyszedłem niż na tym, które mam w papierach. Zresztą fajna sprawa jak robią fotki i umieją to zrobić.

A ja nie wiem w sumie jak wyszlo,bo nigdy tych fotek nie widzialam.My chyba w tej samej Janusz jestesmy,to maja takie same procedury:)
18 maja 2013 23:31
kasia63

Mala -to samo mialam ,zziapana jak pies,upocona jak prosiak a paniennka fotke trzaska:)

Wydaje mi się ,że jest to trochę niegrzeczne ze strony agencji. Wiadomo, zdjęcie jest potrzebne, ale dziś nie ma problemu, aby przesłać firmie zdjęcie.To my musimy zadbać, aby nasze zdjęcie zrobiło pozytywne wrażenie na usługodawcy. My powinnysmy decydować, które zdjęcie umieszczamy.
A tu ktoś pisze, że nawet nie wie jak wyszło zdjęcie. Nie, tak nie można. :)
18 maja 2013 23:39
A mnie wysłali do fotografa z którym współpracują , a że tez po podrózy taka troche byle jaka to trzasnął kilka pokazał mi i mogłam wybrać które chce umiescić w papierach , ale nie było zmieniane przez 2 lata i ostatnio córka pokazała mi to myslałam ze się przekręce , mówie jej ..Marina ja przysięgam nigdy w życiu nie miałam zielonych włosów , powiedz czemu mnie wybraliście , a ona na to , że też tak mysleli , że to tylko taka beznadziejna kopia''
18 maja 2013 23:53
Kiedy się pierwszy raz zatrudniałam poproszono mnie telef. że będzie potrzebne zdjęcie, że nie ma problemu bo mają swojego fotografa. Ok. Zrobił kilka ja wybrałam.
Po kilku miesiącach moja koleżanka się zatrudniła i sama byłam świadkiem kiedy pani z biura jej tłumaczyła jak ma na zdjęciu wyglądać. Skromnie, bez makijażu, w firmowej koszulce, nie wolno się uśmiechać, nie mozna pokazywać zębów. To o zębach było najlepsze. Ona potrzebowała tej pracy, więc zdjęcie w przyciasnej koszulce, bez makijażu, zero usmiechu zrobiła.Pracę tez zaraz dostała. Ale niesmak pozostał.
19 maja 2013 09:05
Z tymi "skromnymi" zdjęciami to chyba jest tak, że rodziny chcą "baby" do opieki itp. a jak zobaczą ładną, zadbaną, uśmiechniętą po uszy twarzyczkę to mogą sobie pomyśleć - ooo ta pańcia to chyba do teatru się nadaje. A my potrzebujemy taką, co to rękawy zakasa i zrobi co trzeba. Hahaha !! Naprawdę dziewczyny zastanawiałam się kiedyś nad tym głęboko. To zabieg psychologiczny. Nie mówię, że wszystkie rodzimy tak to widzą i czują ale chyba coś jest na rzeczy. Chociaż wygląd z pracowitością ma wiele wspólnego ale można to dwojako interpretować. A jaka większość Niemek jest same widzicie. Ja do swojej ostatniej rozmowy podeszłam na luzie. A otoczkę "zdjęcia" jestem w stanie zrozumieć.
19 maja 2013 09:33
Ja sie trochę "wycwaniłam" i teraz zawsze robie sobie fotkę z podopieczną,może się kiedyś przydać np. właśnie do agencji albo jako dodatek do referencji:)
19 maja 2013 10:23
Mnie też robili zdjęcie, ale ja byłam zadowolona, bo jakoś jestem niefotogeniczna i na każdym zdjęciu się sobie nie podobam. A w agencji mi zrobili dosyć przyzoite. Nie musiałam zakładać żadnej koszulki, ani ścierać makijażu.
19 maja 2013 11:52
Ja jakis czas temu odbyłam telef.rozmowę z pewnym Panem, ktory zaproponował mi prace w opiece... Rozmowa ok, za 2 dni wyjazd więc zaczęłam się pakować, załatwiać formalności w PL. Zadzwonił pod wieczór jeszcze raz z prośbą o zdjęcie, wysłałam na @ takie pozytywne, uśmiechnięte itd. Iiiiiiiiiiiiiiiiiii....... NIE POJECHAŁAM.Hahahahaha ;) Rodzina stwierdziła "żem za ładna" . Teraz sie z tego śmieje ale wtedy byłam wściekła jak osa....
A Niemki?? Wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje ale ich wygląd ma wiele do życzenia.... Jak dla mnie to tragedia ;)
19 maja 2013 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
pola11... gdybys wyslala swoj obecny awatar.... przyjeta bylabys z miejsca... takiej proszacej mordce... nikt by sie nie oparl... Niemki... typowe Hildegardy nic nadzwyczajnego.... ale pokolenie trzydziestolatek... ktore jest wynikiem roznych mieszanek narodowosciowych... jest olsniewajace... no Polki wiadomo najpiekniejsze /BEA, Dorothea, Margolcia czy tez andrejka na ten przyklad.../ swietnie ubrane /Romana do nich nalezy co widac na zdjeciach/... i umiejace zadbac o siebie majac nawet 60 lat /to o mnie:)))/ ...a zapomnialabym o inteligencji... oczywiscie naleza do nich wszystkie piszace na forum:)))
19 maja 2013 18:24
W piątek rano zadzwonili do mnie z firmy z pytaniem czy jestem zainteresowana pracą.Krótko opowiedziała mi pani jak i co (standart same wiecie),a po południu okazało się,że rodzina mnie zaakceptowała.Im dłużej myślę,tym bardziej się zastanawiam czemu akurat mnie wybrali? Jako opiekunka zagranicą jeszcze nie byłam,język tylko komunikatywny,fotka bardzo oficjalna.Tyle razy mnie nikt nie chciał,że zaczynam podejrzewać jakiś ukryty "hak".
Co innego pojechać jako pierwsza opiekunka w rodzinie,to zrozumiałabym,że wystarczy język komunikatywny i bez doświadczenia w DE,ale na zastępstwo?
19 maja 2013 18:48
ivanilia... wybrali Ciebie... bo bylas najlepsza... jest fajna dziewczyna... lubisz ludzi i zwierzatka... czy to nie psia lapka na awatarze....
19 maja 2013 18:53
kika1

ivanilia... wybrali Ciebie... bo bylas najlepsza... jest fajna dziewczyna... lubisz ludzi i zwierzatka... czy to nie psia lapka na awatarze....

He,he...no lubię zwierzątka.Na avatarze jest moja córka i moja suka ha,ha.Tak serio to nie wiem co o tym myśleć,chyba brak mi wiary w siebie,i jeszcze ta rozmowa we wtorek z rodziną.Jak mnie tu nie będzie we wtorek po południu to znaczy ,że umarłam ze strachu.
19 maja 2013 18:59
...ivanilio ile coreczka ma lat... moze w Tobie tyle watpliwosci.. bo boisz sie... ze jednak Cie zaakceptuja... i bedziesz musiala z mala sie rozstac na jakis czas... i czolo stawic zyciu na zewnatrz... prawie kazda z nas to przeszla... z Toba bedzie podobnie... nie lam sie... jestem... jestesmy z Toba...
19 maja 2013 19:06
Kochana Kikuś,moje maleństwo ma dziewiętnaście latek i jest o główkę wyższa ode mnie hi,hi. Zostanie sama na metrażu tzn z suką.Nie martwię się o moje dziewczyny,tylko zastanawiam się czemu właśnie mnie wybrali? Może będą się nade mną znęcać? albo naśmiewać? albo ...sama nie wiem.
Wśród znajomych uchodzę za twardziela,a przed Wami ukazuję prawdziwe oblicze tchórza.
19 maja 2013 19:16 / 2 osobom podoba się ten post
Iwanilia40 Ty jesteś doobra !! Jak Cię nie wybierali to marudziłaś - taak bo mam zeza !! A jak wybrali, to marudzisz - taak wybrali mnie bo mam zeza !! To oczywiście przenośnia ale tak to odbieram. Kobito jedziesz do pracy !! Nie myśl o pierdołach tylko się organizuj. Kiedyś ten pierwszy raz musiał nastąpić, no to padło na miniony piątek. Koniec !! Do roboty !!