Pytanie o gewerbe

25 lutego 2018 19:31 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

https://www.facebook.com/groups/187407168479867/permalink/210319242855326/

Wrzucam linka do tekstu powyżej ,bo mi sie cały nie chce wkleić.

Ale treść niedostępna jest.
25 lutego 2018 19:37 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Ale treść niedostępna jest. :-(

mi sie normalnie otworzyło z tego linka ,który wrzuciłam
25 lutego 2018 19:40 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

mi sie normalnie otworzyło z tego linka ,który wrzuciłam

Możliwe, że link jest dostępny dla  pewnej grupy odbiorców?
25 lutego 2018 19:45 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

mi sie normalnie otworzyło z tego linka ,który wrzuciłam

Otworzyło Ci się, bo jesteś uczestniczką tej grupy , gdzie cytowany jest ten tekst. Innym się nie otworzy, bo grupa jest zamknięta.
25 lutego 2018 20:10 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Otworzyło Ci się, bo jesteś uczestniczką tej grupy , gdzie cytowany jest ten tekst. Innym się nie otworzy, bo grupa jest zamknięta.

Oooooo,tego nie wiedziałam,spróbuje wtakimrazie wkleić resztę tekstu.
25 lutego 2018 20:12
Zwolnienie z VAT w Niemczech (Umsatzsteuer) należy się każdej opiekunce. PÓŁPRAWDA
Jeżeli na wystawianych przez nas rachunkach nie zamieścimy tzw. Kleinunternehmerregelung, urząd skarbowy (Finanzamt) może nakazać nam zapłacenie podatku VAT. Można się co prawda odwołać od decyzji ale to są już koszty i problemy. Ile z czytających ten artykuł opiekunek – przedsiębiorców niemieckich – stosuje na rachunkach zapis o Kleinunternehmerregelung????

Wystarczy mieć 3 klientów w roku, żeby nikt się nie czepiał o Scheintselbständigkeit. NIEPRAWDA
Jeżeli już Zollamt albo Finanzamt weźmie kogoś na celownik, to sprawdzenia są szersze. Jeżeli za każdą zmianą miejsca wykonywania opieki zmienimy miejsce zameldowania (Wohnsitz) i pod tym samym adresem będziemy wykonywali usługi a jeszcze np. pod ten sam adres przemeldujemy siedzibę firmy to kłopoty same się proszę. Dodatkowo, nawet jeżeli przezornie mamy inny adres zamieszkania i siedziby firmy niż adres podopiecznego, to oprócz sprawdzenia samych spraw formalnych związanych z danymi adresowymi, zostaną nam zadane błahe z pozoru pytania ze strony urzędnika – np. kto decyduje kiedy wychodzi Pani po zakupy? Jeżeli opiekunka – przedsiębiorca niemiecki – odpowie, że wtedy, kiedy jej podopieczny pozwoli, zaczynają się problemy choćby w ciągu roku miało się nawet 10 klientów.

Jeżeli nie przekroczysz dochodów zwolnionych z podatku nic nie zapłacisz fiskusowi. PÓŁPRAWDA
Jeżeli nawet na zakończenie roku wykażemy baaardzo niskie dochody, niemiecki Finanzamt może wyznaczyć nam na następny rok podatkowy zaliczkę na poczet przyszłych dochodów! Pierwszy rok prowadzenia Gewerbe to faktycznie bajka – żadnych nakładów finansowych na podatki. Ale w następnym roku może nie być już tak różowo, bo złośliwy (albo dobrze nam życzący – można to różnie interpretować) urządnik uzna, że tak się rozwiniemy, że powinniśmy do kasy państwa niemieckiego np. co kwartał wpłacać zaliczkowo 500 Euro. Zaliczka kiedyś tam zostanie rozliczona z fiskusem ale gotówkę trzeba wyłożyć….

Nikt nie sprawdzi, czy masz w Polsce inne dochody, które powinnaś zgłosić w Niemczech. PÓŁPRAWDA
Emerytki i rencistki często decydują się na założenie Gewerbe aby uniknąć zawieszenia części świadczeń w Polsce ze względu na uzyskiwanie dochodów przewyższających wartości określone przez ZUS. Do niedawna można było twierdzić, że tak jest na pewno, że nikt się nie dowie. Jednak obecnie wdrażany jest system elektronicznej wmiany informacji na temat odbiorców świadczeń społecznych w Polsce i w Niemczech. Nikt nie wie o ile lat wstecz i jakie dane zostaną wprowadzone do systemu. Dla spokojnego snu warto więc czasami oddać fiskusowi to co jego
25 lutego 2018 20:13
Nie chcemy zniechęcać do świadczenia usług w opiece nad osobami starszymi w Niemczech w charakterze prowadzenia działalności Gewerbe ani zachęcać do zakładania Gewerbe. Chcemy tylko uczulić na to, że ryzykowne jest podejmowanie decyzji o podjęciu własnej działalności jedynie w oparciu o porady z for internetowych. Ten, kto w taki sposób doradza, nie ryzykuje niczym. Ryzyko prowadzenia działalności gospodarczej spoczywa w pełni na opiekunce – przedsiębiorcy.

W sumie wyszło w 3 kawałkach,ale się udało-jest cała treść,o któą mi chodziło.
26 lutego 2018 13:54
Witam wszystkich ! Mam znajomą, która mieszka w Niemczech i wspomniała o możliwości zakładania takiej działalności jednoosobowej. Wspomniała, że to bardzo opłacalne, więc pomyślałam, że może warto spróbować? Ale tu zaczeły się schody. Nie mam o tym zielonego pojęcia. Jak założyć taką firmę ? A co z księgowością ? Nie wiem nawet od czego zacząć. A więc moja koleżanka posunęła mi pomysł skorzystania z pomocy CareBiura i jestem ciekawa co wy o tym myślicie ? Teraz wiem, że aby założyć własną działalność muszę posiadać własny dowód osobisty, ale też potrzebne jest posiadanie miejsca w Niemczech na taką działalność. Słyszałam właśnie, że CareBiuro między innymi w tym pomaga. Może warto skorzystać z ich usług ? 
26 lutego 2018 14:00 / 7 osobom podoba się ten post
Własny dowód osobisty? No, kto to słyszał?...
26 lutego 2018 15:28 / 4 osobom podoba się ten post
Anna12

Witam wszystkich ! Mam znajomą, która mieszka w Niemczech i wspomniała o możliwości zakładania takiej działalności jednoosobowej. Wspomniała, że to bardzo opłacalne, więc pomyślałam, że może warto spróbować? Ale tu zaczeły się schody. Nie mam o tym zielonego pojęcia. Jak założyć taką firmę ? A co z księgowością ? Nie wiem nawet od czego zacząć. A więc moja koleżanka posunęła mi pomysł skorzystania z pomocy CareBiura i jestem ciekawa co wy o tym myślicie ? Teraz wiem, że aby założyć własną działalność muszę posiadać własny dowód osobisty, ale też potrzebne jest posiadanie miejsca w Niemczech na taką działalność. Słyszałam właśnie, że CareBiuro między innymi w tym pomaga. Może warto skorzystać z ich usług ? 

Lepiej sobie poczytaj to co wyżej-odechce ci sie raz na zawsze zakładania gewerby.Zwłaszcza za pośrednictwiem "biur"
Co zaś do posiadania dowodu ,to zdaje mi sie ,że nic sie nie zmieniło w tej kwestii-zgodnie z prawem na całym swiecie powinno się posługiwać WŁASNYM dowodem osobistym!Posługiwanie się CUDZYM jest karane z całą surowością przepisów  danego kraju,jako oszustwo i kradzież tożsamości-NIE WIEDZIAŁAŚ??????