Niepełnoletnie dziecko samo w domu

10 czerwca 2013 21:12 / 3 osobom podoba się ten post
Joasia

Kobietki ... ja wyjeżdżałam do pracy i tez zostawiłam dziecko ... Jak jest z pracą w PL każdy z nas wie, a jako samotna matka miałam możliwość głodować z dzieckiem albo wyjechać... w tym czasie pomagali mi rodzice bo niestety z alimentów utrzymać dziecka się nie dało... Ten kto nie miał takich problemów nie zrozumie i nie zrozumie ktoś kto nie ma dzieci... Ale wzięłam się za to:poszłam do notariusza z moją mamą spisaliśmy pełnomocnictwo, kopie dostarczyłam tam gdzie trzeba było ( lekarz rodzinny i przede wszystkim szkoła)i przede wszystkim umówiłam się na rozmowę w szkole z p. Dyrektor i p.Pedagog przedstawiłam sprawę i dostarczyłam pełnomocnictwo... Dziecko naturalnie zostało wciągnięte na listę eurosierot ( potrzebne do statystyk)Wiem,że jest ciężko zostawiać dziecko... zaraz mnie zakrzyczycie,że zrobiłam błąd bo ... ale jak to napisała kiedyś Dorotea miłością dziecka nie nakarmię a żyć wiecznie na garnuszku rodziców jest upokażające, więc jak nie ma się wyjścia trzeba coś robić... a samotnej matce pracę znależć jest bardzo trudno :(:(

nic dodac nic ujac - jak zalatwi sie sprawe z glowa to mozna wszystko ja tez wychowalam 2 synow wyjezdzalam bo musialam dla nich wlasnie.Tu nie chodzi o wiek znam opiekunki ktore zostawily 40-to i 52-letnich mezow i nie mialy do czego wracac.Rozsadek nie jest przypisany do wieku.Jesli dopelnisz dziewczyno formalnosci a musisz jechac to masz inne wyjscie?Wazne,zebys w szkole uregulowala sytuacje dziecka zgodnie z prawem.powodzenia
10 czerwca 2013 21:18 / 1 osobie podoba się ten post
Hmmmmmmmmmmmmmmmmmm,16-latek sam w domu ?Teraz w tych czasach?????????????Ja bym tak nie zrobila,nie wazne czy chlopak,czy dziewczyna.To jest bardzo trudny wiek.Dzieciak moze byc odpowiedzialny,bez problemow wychowawczych,ale.......nie ,nie zrobilabym tak.Jest duzo kruczkow prawnych w Polsce,niby juz w sadzie odpowiada jako dorosly,niby prokurator na dziewczynce nie siedzi,ale dzieckiem jest dalej.Dostanie dowod majac 18 lat dalej sa jeszcze dzieciakami.Mlodosc ma swoje prawa......Nam rodzicom,trzeba pewne sytuacje kontrolowac.Nie jestem za zakazami,wychowaniem corki jak zakonnicy(znam to z autopsji)ale kontrola powinna byc.
10 czerwca 2013 21:55
od strony prawnej pozostawienie go bez opieki grozi Ci sadem, ograniczenie praw rodzicielskich!!!!!
10 czerwca 2013 22:01
O.k. Wszystko już wiem. Dzięki.
10 czerwca 2013 22:23
Jeszcze raz napiszę co wczesniej powiedziałam:Witam. Chce tylko jedna sprawą sprostować -pójście do notariusza i podpisanie papierka nic nie daje jedynie to ,że zapłacimy i wydamy pieniązki. Jedyną prawną decyzją jest tymczasowe przepisanie praw rodzicielskich na krewnych tj. babcia ,dziadek, wujek, ciocia itd. Notariusz nie informuje o tym bo zalezy mu na mamonie.
 
Jestem zdziwiona,że  w szkole przyjęto pelnomocnictwo wiedząc ,że jest ono nic nie warte prawnie.
10 czerwca 2013 23:02
Didusia ja jak to załatwiałam kilka let temu więc nie było takich sprecyzowanych wymagań.... zmieniło sie to niedawno.... i zaznaczam Ci że byłam z tą sprawą i moim pełnomocnictwem w sądzie i mi powiedziano,że jest to dobrze sporządzone... a w sądzie nic nie mogą zrobić jedynie odebrać mi prawa rodzicielskie do dziecka... a ze mam potwierdzone przez notariusza kto sprawuje opiekę podczas mojej nieobecności to jest ok....Powtarzam dowiadywałam się w Sądzie wydział Rodzinny....
11 czerwca 2013 10:33
Masz rację Joasia nowe przepisy weszły niedawno i nie wszystkie matki o tym wiedzą.Sorrki jeśli Ciebie uraziłam. Ja też zostawiłam niepełnoletnie dziecko pod opieka babci ale nic w tym kierunku nie zrobiłam . Wracam na stałe do Polski za 2 miesiące i raczej juz nie będę pracowała w DE - no chyba tylko dorywczo raz w roku na miesiac na zastępstwo.