Praca na niemiecką Gewerbe

10 stycznia 2013 19:15
witam,   Nazywam się Anna .   Jestem dyplomowanym opiekunem medycznym. Zaproponowano mi pracę z niemiecką umową na czas nieokreślony,   Czy któs z Was moje drogie panie i panowie podpisywał taką niemiecką umowę o pracę  na niemieckich warunkach??   Proponują mi 1300 euro. Moja znajmosc jezyka jest dobra.   Pozdrawiam ;))
10 stycznia 2013 19:50
Hej! Uważam ,że jako wykwalifikowana z dyplomem opiekunka 1300 E to za mało.Znajomość języka dobra.Próbuj negocjować wyższą stawkę. Powodzenia!!!!
10 stycznia 2013 21:07
Ania do Ani - jak masz zawrzeć umowę o prace z niemieckim pracodawcą to stawka , która ci zaproponowano - mam nadzieję , ze to stawka netto i o to się dopytaj - jest dobrą stawką . Ja pracuje na umowę o pracę zawartą z niemiecką rodziną i mam 1350 Eu netto i oczywiście do tego płacone wszystkie składki + podatek .Jeżeli nawet masz dyplom opiekuna medycznego ale polski - to niestety wg prawa niemieckiego nie masz wymaganego wykształcenia jak Alnenpflege . . Zatem mogą cie zatrudnić jak Haushalthilfe ale dopominałabym się na twoim miejscu aby zatrudnili Cie jako Pflegekraft - to nie wymaga niemieckich kwalifikacji .

Plusy zatrudnienia u niemieckiej rodziny : kindergeld , jak pracujesz np nie cały rok ale np 186 dni w roku to dostaniesz fajny zwrot podatku , jeżeli masz wiecej niż 26 lat to masz prawo do 30 dni urlopu płatnego - oczywiście urlop w ilości proporcjonalnej do ilości przepracowanych miesięcy . Jeżeli np z tobą w Polsce mieszkają twoi starsi rodzice - mowa o wieku ok 76-powyżej i ty byłas ich opiekunem i to od 1 stycznia tego roku , jeżeli pracujesz w Niemczech przysługuje ci miesięcznie coś ok 900 Eu jako Pflege dla twoich seniorów itd , itd . zatrudnienie u rodziny ma wiele plusów - ma oczywiście minusy ale jak popatrzeć np z finansowego punktu widzenia to jest bardzo korzystne .
10 stycznia 2013 21:09
koniecznie dopytaj czy to 1300 to netto czy brutto - Niemcy w zasadzie w rozmowach handlowych podają stawkę brutto !!!!! na to uważaj
11 stycznia 2013 09:42
kochana Aneczko bardzo dziękuje ci za odpowiedz - tylko że tą pracę zaproponowała mi jakaś firma Pflegeegnel 24 Pani rozmawia zemną po polsku więc mój mąż mówi że to żadna firma niemiecka nic niewiem o tej firmie i niemoge nic znależć miałabyn jechać już 15 stycznia w tym momecie na zastępstwo na 6 tygodni czekam na odpowiedz z tej firmy na akceptacje rodziny i przysłanie mi umowy na maila do wglądu więc jak juz otrzymam tą umowę to zobacze co tam piszą pewnie że dopuki jej nie podpisze ona nie wchodzi w życie a ta stawka to cena już do ręki wiadomo że teraz te wszystkie firmy no niewiadomo w jakim stopnou można im zaufać , pozdrawiam
11 stycznia 2013 10:54
w Niemczech z tym co sie spotkałam Firmy niemieckie są jedynie pośrednikami i pobierają prowizję od rodziny za to , ze znajdą opiekunkę i gwarantują ciągłość opieki / szukają kogoś na zastępstwo itd / to ty podpisujesz z rodziną niemiecką umowę . Jak ja dostaniesz to zwróć uwagę na : nazwę twojego stanowiska czy Haushalthilfe czy Pflegekraft , kwotę wynagrodzenia czyli czy netto czy brutto , czy w umowie jest mowa o urlopie , czy jest zakres obowiązków , czy jest czas pracy w wymiarze tygodniowym
09 maja 2013 21:10 / 1 osobie podoba się ten post
Witam ja pracuję na niemieckich warunkach tzn mam niemiecką gewerbe mam numer steuer-czyli niemiecki nip tez jestem dyplomowana opiekunką mam biuro u mojego Adwokata-doradcę podatkowego który zajmuję się mi wszystki oraz moim KINDERGELD tu w niemczech i ja jak dzwonię po firmach mówię że od 1500 zaczynam prace i tak tez zarabiam
09 maja 2013 21:30
to tak może być tylko jeśli tu mieszkasz na stałe chyba tak się mi zdaje
09 maja 2013 22:18
Na stałe nie trzeba mieć zamledowania. Wystarczy jeśli Cię zameldują w mieszkaniu podopiecznego.
Jestem zatrudniona przez rodzinę podopiecznej na Minijob i musiałam mieć zameldowanie w jej domu, nic poza tym. Myślę, że przy umowie o pracę też jest podobnie. Freizugigkeitbescheinigung (o ile dobrze pamiętam tą nazwę) czyli swego rodzaju pozwolenie na pobyt też już nie jest potrzebne. Znieśli to od 15 stycznia tego roku, takie dostałam informacje w urzędzie dla obcokrajowców. Ale lepiej się dowiedzieć dokładnie.
Acha do zamledowania potrzebne są dwa zdjęcia.
09 maja 2013 22:26 / 1 osobie podoba się ten post
Niestety nie wiem, jak to jest przez niemiecką firmę. Tak dla mnie zdrowo rozsądkowo to chyba musi być zameldowanie... ale może mi się tak tylko wydawać. Porozmawiaj w tej firmie i zapytaj dokładnie, jak to wygląda.
A tak odbiegając od tematu, to ta Twoja kicia jest prześliczna! Też kociara jestem! :D
09 maja 2013 22:26
Ja kiedyś rozmawiałam z panią z Acuritas.Jest to niemiecka firma zatrudniająca opiekunki na niemiecką umowę.Pani rozmawiała ze mną po polsku ale z niemieckim akcentem.Niestety nie doszło do podpisania umowy z mojej winy,ale pani powiedziała,że skontaktuje się ze mną w innym terminie.
09 maja 2013 22:33 / 1 osobie podoba się ten post
Wiesz,mówiła mi tylko,że zatrudniają na niemiecką umowę i pytała czy mam dzieci bo mogę ubiegac się o rodzinne niemieckie.Mają swoją stronę internetową napisaną po niemiecku.Znalazłam nawet w internecie opinię o nich -pochlebną.Sama niestety nie mogłam wtedy skorzystać z ich oferty,bo potrzebowali pilnie,ja nie mogłam pilnie i nie wyszło.
09 maja 2013 22:50
ivanilia40

Wiesz,mówiła mi tylko,że zatrudniają na niemiecką umowę i pytała czy mam dzieci bo mogę ubiegac się o rodzinne niemieckie.Mają swoją stronę internetową napisaną po niemiecku.Znalazłam nawet w internecie opinię o nich -pochlebną.Sama niestety nie mogłam wtedy skorzystać z ich oferty,bo potrzebowali pilnie,ja nie mogłam pilnie i nie wyszło.

a jaka to jeste dokładnie storna internetowa?
 
 
09 maja 2013 22:56
www.acuritas.pl
09 maja 2013 22:56

(usunięto ze względów bezpieczeństwa)
Telefon / Fax:
0049/621/4909601
Adres:
PF 121851
68069 Mannheim
Niemcy