Praca na niemiecką Gewerbe

09 maja 2013 23:09
ivanilia40


(usunięto ze względów bezpieczeństwa)
Telefon / Fax:
0049/621/4909601
Adres:
PF 121851
68069 Mannheim
Niemcy

dziękuję :)
09 maja 2013 23:20
Na zrówko:)
25 czerwca 2013 11:07
mam pytanie czy zna ktoś firmy które współpracuja z niemiecką gewerbą nie musi to być Polska firma?!
25 czerwca 2013 11:10 / 1 osobie podoba się ten post
edzia2727

mam pytanie czy zna ktoś firmy które współpracuja z niemiecką gewerbą nie musi to być Polska firma?!

Przeciez, Gewerbe mozesz zawiesic na jakis czas i sprobowac z inna firma. Tak robi wiele osob, zeby nie przekroczyc limitu podatkowego w DE.
25 czerwca 2013 11:12
z tym to ja nie mam problemu bo nie udaje się mi przekroczyć z tego powodu że odliczam wszystko co jest potrzebne do odliczenia podatku ale również jestem teraz dłużej w PL a nie chcę zawieszać ponieważ dostaję moje Kindregeld
25 czerwca 2013 11:19 / 1 osobie podoba się ten post
edzia2727

z tym to ja nie mam problemu bo nie udaje się mi przekroczyć z tego powodu że odliczam wszystko co jest potrzebne do odliczenia podatku ale również jestem teraz dłużej w PL a nie chcę zawieszać ponieważ dostaję moje Kindregeld

Ach tak, pisalas przeciez ze masz synka, w tym przypadku nie oplaca Ci sie zawieszac. Rozumiem, ze musisz sama szukac sobie pracy, sa strony gdzie dajesz ogloszenie i zglasza sie bezposrednio rodzina, ktora potrzebuje opiekunki, lub wybierz agencje niemiecka, ja z takiej jezdze, posrednicza w zalatwieniu pracy, daja Twoj nr tel rodzinie, a Ty sama uzgadniasz warunki pracy i placy, wiekszosc chce wlasnie z Gewerbe.
25 czerwca 2013 11:50
Moja kolezanka ( w naszym wieku akurat - 28 :) ) jezdzi sama na Polska Dzialanosc Gosp. Sama sobie szuka babcie , poprzez Poloniusza . Jezdzi tak juz ponad 2 lata i jeszcze nigdy jej nie oszukali. Z tym ze ona zna niemiecki perfekt, ale Ty EdziaEdzia2727 tez :)

Slyszalam ze ProSenior zatrudnia jak ktos ma wlasna dzialalnosc lub Gewerbe. Chyba Doris o tym opowiadala nawet.
25 czerwca 2013 12:20
edzia2727

mam pytanie czy zna ktoś firmy które współpracuja z niemiecką gewerbą nie musi to być Polska firma?!

Edzia,na pocztę zajrzyj.
25 czerwca 2013 13:22
już zerkam :)
17 listopada 2013 19:34
Hej, mam pytanie i nie wim ile w tym wszystkim prawdy. Czy jeżeli np rodzina zatrudniłaby mnie u siebie czyli podpisałambym z nimi umowe np na 830 e miesiecznie brutto to oni odprowadzali by podatek 130 e wec dla mnie zostało by niby 700 a od ty 700 ja tez musiaąłbym odproadzic 130 e podatku???
28 marca 2014 15:45 / 1 osobie podoba się ten post
830 brutto :o Ja jeszcze nigdzie nie wyjechałam i mimo mojego słabego jezyka nie zgodziłabym sie na tak zenującą stawkę... Wracajac do tematu, czy niemieccy pośrednicy dzialają w ten sam sposób? macie info jakieś na ten temat? W sensie, ze moge np pracować u jednej rodziny 2 mies, potem 3 tyg przerwy i potem znów 2 mies pracy? e: poczytałam u acuritasów i wygląda to ciekawie, na pewno atrakcyjniej niz mój język... no coż.. skazana jestem na razie na polskich posredników bo nie ukrywam, ze będę dążyć do niemieckiej umowy.. mam 3 dzieci a tyle kasy drogą nie chodzi, prawda?
28 marca 2014 15:55 / 2 osobom podoba się ten post
co do Kindergeld - nie nastawiałabym się , że je dostaniesz . Rzad niemiecki w bardzo szybkim tempie zmienia przepisy w zakresie wypłaty Kindergeld . Te pieniądze będą przysługiwały - zgodnie z projektem ustaw - tylko tym rodzicom pracującym w Niemczech i oczywiście tutaj odprowadzającym wszelkie składki - , których dzieci przebywają razem z rodzicem lub opiekunem na terenie Niemiec . Jest duże prawdopodobieństwo , że odpowiednie uchwały zostaną podjęte jeszcze przed wakacjami .
28 marca 2014 16:00
To poczekac do całkowitej emigracji bede musiala :) ale w takim razie i oskładkowanie powinno być mniejsze chyba nie? Skoro nie dadzą... niech nie zabierają... no ciekawe, dziekuje :)
28 marca 2014 18:41
nomka

To poczekac do całkowitej emigracji bede musiala :) ale w takim razie i oskładkowanie powinno być mniejsze chyba nie? Skoro nie dadzą... niech nie zabierają... no ciekawe, dziekuje :)

Ja mam niemiecka umowe o prace.Zatrudnia mnie rodzina,mam meldunek,konto w IKK.Skladki na ubezp i podatek odprowadza rodzina w niemcach ja nie rozliczam sie w Polsce.
28 marca 2014 19:41
Ale jesteś tam na okragło czy funkcjonujesz w jakimś systemie? Ja nie moge sobie pozwolic na emigracje do opieki 24h, to na poczatek.. rok dwa az ogarnę język a dzieciaki pokonczą szkoły tutaj i będę mysleć o szkole w DE itp...