Ogrodnictwo

08 listopada 2013 18:28
mleczko47

Ilu włścicieli hortensji tyle sposobow.Ja mogę napisac jak ja robie odnosnie hortensji bukietowej i ogrodowej.

To jest ogrodowa-takie wielkie krzaczory.poprzednie lato kwiatow full a w tym roku 2 mizerne tylko.....
08 listopada 2013 18:40 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

To jest ogrodowa-takie wielkie krzaczory.poprzednie lato kwiatow full a w tym roku 2 mizerne tylko.....

Ogrodową przycinam jesienia ale nie sprzatam opadlych lisci i tych obcietych kwiatow daja naturalna osłone.Przycinam tylko te, ktore wystaja z  poza  reszty pędow żeby nadać kulisty kształt.Wiosna bardzo pożną wycinam suche pedy i nie ruszam jej wiecej.
.
Bukietowej nie ruszam jesenia, wiosna obcinam przekwitłe kwiatostany i skracam pędy.Oczywiscie nie wszystkie.
08 listopada 2013 18:50 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko-dzięki za info:)
08 listopada 2013 18:52
mleczko47

Ogrodową przycinam jesienia ale nie sprzatam opadlych lisci i tych obcietych kwiatow daja naturalna osłone.Przycinam tylko te, ktore wystaja z  poza  reszty pędow żeby nadać kulisty kształt.Wiosna bardzo pożną wycinam suche pedy i nie ruszam jej wiecej.
.
Bukietowej nie ruszam jesenia, wiosna obcinam przekwitłe kwiatostany i skracam pędy.Oczywiscie nie wszystkie.

Ja też tak robię, i są piękne zawsze. Bukietową tu widziałam taką piękną.Nie wiem kiedy moja taka będzie. 
08 listopada 2013 18:53 / 2 osobom podoba się ten post
aniananowo

Ja też tak robię, i są piękne zawsze. Bukietową tu widziałam taką piękną.Nie wiem kiedy moja taka będzie. 

Regularne ciecie i nawozenie ale nie za duzo daje efekty.
08 listopada 2013 18:56
mleczko47

Regularne ciecie i nawozenie ale nie za duzo daje efekty.

tu widziałam bukietową hortensję prowadzona na drzewko.Myślałam , że jest szczepiona, ale jak jej opadły liscie , to się okazało , że jednak była sukcesywnie przycinana i ma formę parasola.:))
08 listopada 2013 19:03 / 2 osobom podoba się ten post
aniananowo

tu widziałam bukietową hortensję prowadzona na drzewko.Myślałam , że jest szczepiona, ale jak jej opadły liscie , to się okazało , że jednak była sukcesywnie przycinana i ma formę parasola.:))

To wymaga cierpliwosci i lat
04 grudnia 2013 14:25 / 2 osobom podoba się ten post
Chcę napisać jaka mam niespodzianke.W maju kupilam taka przestraszoną,przesuszoną passiflore w EDECE stała w ogrodzie niemieckim cale lato kwitła troche ale słabo,kwiaty nie były tak wykształcone jak powinny.Przyjechałam w listopadzie i zabrałam ja do domu,odkurowałam teraz przed chwilą policzylam 46 pąków ma, niektore tuż tuż sie otworzą.Jest to piekne pnącze.Warto je mnieć latem w ogrodzie a zimą w domu.
04 grudnia 2013 22:01
mleczko47

Chcę napisać jaka mam niespodzianke.W maju kupilam taka przestraszoną,przesuszoną passiflore w EDECE stała w ogrodzie niemieckim cale lato kwitła troche ale słabo,kwiaty nie były tak wykształcone jak powinny.Przyjechałam w listopadzie i zabrałam ja do domu,odkurowałam teraz przed chwilą policzylam 46 pąków ma, niektore tuż tuż sie otworzą.Jest to piekne pnącze.Warto je mnieć latem w ogrodzie a zimą w domu.

Podobno kwiaty zawierają substancje halucynogenne? :)))
04 grudnia 2013 22:06 / 1 osobie podoba się ten post
Chyba sa tabletki z passiflorą na sen,
05 grudnia 2013 08:47 / 1 osobie podoba się ten post
wiewiorka

Chyba sa tabletki z passiflorą na sen,

Ponoć przecibólowe też.
05 grudnia 2013 08:48 / 5 osobom podoba się ten post
MeryKy

Podobno kwiaty zawierają substancje halucynogenne? :)))

Oj tam, ale "mania"lepsza,z jednej sadzonki zbytniego odpału nie ma.
06 grudnia 2013 19:52
mleczko47

Oj tam, ale "mania"lepsza,z jednej sadzonki zbytniego odpału nie ma.

ale fajna roslinka : do ogrodu i do domu i jeszcze na "wyluzowanie" Zapisalem nazwe moze sie przyda
07 stycznia 2014 18:07 / 2 osobom podoba się ten post
moj kaktus wielkanocny ktory kwitnie  w Boże Narodzenie.
07 stycznia 2014 18:08 / 6 osobom podoba się ten post