Ogrodnictwo

20 stycznia 2014 21:05 / 3 osobom podoba się ten post
Jak pogoda utrzyma sie taka jak w ostatnich dniach to pewnikiem trzeba bedzie wystawic kwiaty ktore na zime wstawiamy do domu czy do piwnicy.Po zimie często pojawiaja sie na nich grzyby (plamy na lisciach)Bardzo skuteczny sposob na zwalczanie to napar z lisci szałwi,ktorym podlewamy rosliny.
Chciałam sie (pochwalic) oleandrem żółtym jest bardzo mocno rozrosnietym krzewem,kwitnie bardzo obficie.Ale latem wymaga bardzo obfitego podlewania i dokarmiania robię to azofoską raz w tygodniu.Jak sa upały to nawet 20 l wody na donicę trzeba wylać.Stoją na tarasie pieknie wygladaja.Biały podwojny,żółty i czerwony.
21 stycznia 2014 17:14 / 1 osobie podoba się ten post
Mam jeszcze oleandra rozowego podwojnego.
Podczas kwitnienia oleander nie lubi wilgotnego powietrza. NIE lubi deszczu. Pieknie kwitna przez cale lato jesli jest sloneczne. JEsli deszcze utrzymuja sie dosc dlugo, nie tylko opadaja pieknie pachnace kwiaty ale po czasie takze paczki.
JAk juz robia sie bardzo duze i problem z przechowaniem na zime, przycinam pedy.
RAZU jednego troche zbyt pozno zostaly schowane przed zima i jeden dosc przemarzl. ZAL mi bylo tego kwiata wyrzucic i zrobilam eksperyment.
Obcielam wszystkie galezie  pozostawiajac jedynie gruby pien. NA wiosne i przez lato obrosl nowymi pedami a po dwoch latach stal przed domem a przechodnie podziwiali jego okazale, ciemnorozowe kwiaty. NIEKTORZY nawet dzwonili do bramki i pytali, czy mogliby otrzymac 'szczypke' .
21 stycznia 2014 20:03 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Jak pogoda utrzyma sie taka jak w ostatnich dniach to pewnikiem trzeba bedzie wystawic kwiaty ktore na zime wstawiamy do domu czy do piwnicy.Po zimie często pojawiaja sie na nich grzyby (plamy na lisciach)Bardzo skuteczny sposob na zwalczanie to napar z lisci szałwi,ktorym podlewamy rosliny.
Chciałam sie (pochwalic) oleandrem żółtym jest bardzo mocno rozrosnietym krzewem,kwitnie bardzo obficie.Ale latem wymaga bardzo obfitego podlewania i dokarmiania robię to azofoską raz w tygodniu.Jak sa upały to nawet 20 l wody na donicę trzeba wylać.Stoją na tarasie pieknie wygladaja.Biały podwojny,żółty i czerwony.

A ja też mam parę ciekawych roślin w moim ogrodzie . Mam dużo lawendy i tymianku , więc pachnie w lecie pięknie - jak w Prowansji . Lubię piwonie , mam nawet żółtą piwonię drzewiastą i wiele odmian zwyklych piwonii . A wiosną kwitną przebisniegi , śnieżnice i rózowe i fioletowe sasanki.
22 stycznia 2014 11:29 / 3 osobom podoba się ten post
mozah aM

A ja też mam parę ciekawych roślin w moim ogrodzie . Mam dużo lawendy i tymianku , więc pachnie w lecie pięknie - jak w Prowansji . Lubię piwonie , mam nawet żółtą piwonię drzewiastą i wiele odmian zwyklych piwonii . A wiosną kwitną przebisniegi , śnieżnice i rózowe i fioletowe sasanki.

A ja jesienia w czasie pobytu w domu trafiłam na doroczny jarmark jaki odbywa sie w naszcm miescie nakupiłam czosnku ozdobnego i posadziłam w iglaki płożące.Kupilam ok. 100 sztuk szachownicy rozne kolore i wielkosci nasadziłam w koszyczkach,o tyle wygodniej ze moge zmienac kompozycje wykopujac cały koszyczek.
I robie konkurencje andrea, bo dosadziłam jeszcze tulipanow.Drobnych cebulowych mam multow nawet na podjezdie do garazu kwitna.Kasy wydaje na ogrod duzo ale lubie mieć ładnie coz mi teraz pozostało.Botoksu nie muszę wstrzykiwać a silikon mam własny dość sporych rozmiarów.
07 maja 2014 13:40 / 2 osobom podoba się ten post
To jest moj ogrod,oczywiscie częśc jego, to nie jest z tego roku ale kompozycja stała.Tak wyglądo juz pare lat.Jak juz osiadę w domu to zmienie prawie wszystko, ale narazie tak musi być.
07 maja 2014 13:52 / 2 osobom podoba się ten post
Mój ogród wymaga jeszcze wiele pracy. Postawiłam na rosliny wieloletnie i krzewy . Mam dużo lawendy , która radzi sobie nawet w naszym zimnym klimacie .Sama ją wychodowałam - z zaszczepek. Na skarpach rosnie tymianek . Mam też dużo sasanek , szafirków , konwalii , fiołków i irysów .I moich ukochanych piwonii - także 2 drzewiaste. Rośnie jaśmin , bzy , tawułki różne , forsycja i perukowiec bordowy. Mam pigwowiec - pieknie kwitł w tym roku . No i iglaki - ale chcę kupic jesienią coś jeszcze. A wczoraj widziałam sadzonki gencjany i szarotke - kupiłabym , ale jak przewieźć w upały ? Poczekam do wyjazdu - moze sie skuszę .
07 maja 2014 13:53 / 5 osobom podoba się ten post
Kiedys pisalam,że nasza labradorka małego ślepego kotka przyniosła do domu wieć teraz sa w kmp. w starym kartonie,bo wszystkie legowiska pogryzła. W troje labradorka Sara,jamnik staruszek Prezes i koteczka z jednym oczkiem Lusia.Sara na siłe wpycha sie w pudło.
07 maja 2014 14:10 / 1 osobie podoba się ten post
Zgodna rodzina. Wspaniałe zwierzaczki:))
07 maja 2014 17:09 / 4 osobom podoba się ten post
Musze sie przejśc do Biedronki.Jeszcze mamy jednego kota Micka .................. ale  nie  zmiescił w kartonie:):)
17 maja 2014 08:26 / 3 osobom podoba się ten post
Moja pdp jeszcze spi a ja juz zrobiłam bukiet z ogrodowych kwiatow.
17 maja 2014 09:34 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

Kiedys pisalam,że nasza labradorka małego ślepego kotka przyniosła do domu wieć teraz sa w kmp. w starym kartonie,bo wszystkie legowiska pogryzła. W troje labradorka Sara,jamnik staruszek Prezes i koteczka z jednym oczkiem Lusia.Sara na siłe wpycha sie w pudło.

Najfajniejsze zdjecie jakie widzialam  
20 maja 2014 21:27 / 4 osobom podoba się ten post
Pracowity dzień dziś miałam-zaatakowałam moje zachwaszczone rabatki:)Jutro ciag dalszy w warzywniku:)Pogoda dziś piękna,pierwszy dzień w sezonie kiedy można było wskoczyć w krótkie spodenki i koszulkę na ramiączkach:)Jestem zmęczona ,ale zadowolona:)
20 maja 2014 22:57 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Pracowity dzień dziś miałam-zaatakowałam moje zachwaszczone rabatki:)Jutro ciag dalszy w warzywniku:)Pogoda dziś piękna,pierwszy dzień w sezonie kiedy można było wskoczyć w krótkie spodenki i koszulkę na ramiączkach:)Jestem zmęczona ,ale zadowolona:)

Ja za tydzień wskoczę w swoje rabatki  
20 maja 2014 23:04
kasia63

Pracowity dzień dziś miałam-zaatakowałam moje zachwaszczone rabatki:)Jutro ciag dalszy w warzywniku:)Pogoda dziś piękna,pierwszy dzień w sezonie kiedy można było wskoczyć w krótkie spodenki i koszulkę na ramiączkach:)Jestem zmęczona ,ale zadowolona:)

A ja sprawdzam tylko czy moi panowie wywiązali się z odchwaszczania. I podziwiam jak wszystko pięknie rośnie.
17 czerwca 2014 13:25 / 2 osobom podoba się ten post
Dzisiaj u nas pogoda taka jak lubię rano tylko 14 st.C porobiłam trochę zdjęć w ogrodzie i okolicy.Śmigam w taką pogodę jak nastolatka.Moja roślinka pięknieje z dnia na dzień.A kto chce komentować tą moja pietruszkę to niech to zrobi przed wypaleniem skręta a nie po.