Demencja czy Alzheimer?

30 października 2018 21:08
Ewelina645

Może i ma . Jakby miała to miałabym wpisane to do umowy a nie ma . Nie ważne , oboje z dziadkiem mają pflege geld . Pdp choruje dwa lata i jest to bardzo łagodne . I ma 93 lata więc jeszcze póki co myje ja sama i nic się nie dzieje . Bolą ja kości i stawy ale nie ma osteoporozy , w tym wieku i tak jest jeszcze w duzej mierze samodzielna . Wiem jak przebiega alzheimer i demencja . Zresztą każdy człowiek starzeje się i choruje inaczej . :aniolki:

Zgadzam się, ale jak się pogarsza to już musi być dodatkowa pomoc(Córka mojej to najlepiej by ją do domu spowrotem wzięła) chorą umysłowo!  już planuje nowa opiekunkę "na czarno"za 1000.A ja jej na to "Viell spas..."to popatrzyła tylko...i czeka żeby mnie stąd odeslaliNie tak szybko jednak.Umowa! Czasem na naszą korzyść!
28 maja 2019 13:03 / 4 osobom podoba się ten post
mala

Dzis mialam taka durna sytuacje z pacjentem demencyjnym,bylo slonce:)bylo ok:)dzisiaj cisnienie w dol i deszcz to zaczelo go"krecic".Wymyslil sobie,ze ja wiem i nie chce jemu powiedziec,kiedy przyjdzie jego kuzyn...i tak kurka jasna caly dzien:)a ten kuzyn tak go lubi,ze prawie wcale nie przychodzi hihi:)az do godziny 18.00 kiedy przyszedl jego syn,zrozumial sytuacje i zadzwonil do tego kuzyna proszac go,zeby dziadka odwiedzil:)brak slow:)

Te osoby które mają coś z psychiką własnie na zmianę pogody bardzo źle reagują. Szczegolnie jak barometr idzie w dół. Wszystko się lubi zaostrzyć.
08 września 2022 11:04
GrazynaM55

Bardzo przydatna lektura 

Na tej stronce medonet jest bardzo dużo ciekawych rzeczy ?
08 września 2022 16:23 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Warto przeczytać
 
https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-neurologiczne,alzheimer---co-dzieje-sie-z-mozgiem--pierwsze-objawy--lekarz-wyjasnia,artykul,08333854.html

Wiecie co,? Nigdy nie wglebialam się w takie zawiłości .To dla ludzi ,którzy leczą a nie opiekują się chorym na alzheimera.  Zawsze dbam, żeby leki były na czas, żeby  krzywda się nie stała i żebym ja miala warunki do pracy i wypoczynku .O kasie to już nie wspomnę  . Przecież opiekunka nie diagnozuje .Nie dziele włosa na czworo czy to alzheimer czy Parkinson albo demencja .To nie moje zadanie . I nie mam wyrzutów sumienia .
 
09 września 2022 09:01 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Na tej stronce medonet jest bardzo dużo ciekawych rzeczy ?

To prawda, można sporo się dowiedzieć 
10 września 2022 08:45 / 2 osobom podoba się ten post
GrazynaM55

To prawda, można sporo się dowiedzieć 

Ostrożnie bym podeszła do stosowania w ten sposób zdobytej wiedzy. Za dużo uogólnien i siłą rzeczy przekłamań. No ale to artykuły z serii popularnoaukowych. Ale jakis tam pogląd można sobie wyrobić, i to np może ułatwiac zrozumienie zachowan podopiecznych. Ale nic poza tym. 
12 września 2022 10:43 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ostrożnie bym podeszła do stosowania w ten sposób zdobytej wiedzy. Za dużo uogólnien i siłą rzeczy przekłamań. No ale to artykuły z serii popularnoaukowych. Ale jakis tam pogląd można sobie wyrobić, i to np może ułatwiac zrozumienie zachowan podopiecznych. Ale nic poza tym. 

To wiem, ja zawsze jak czegoś nie jestem pewna to konsultuje ze specjalistami. Ale mówie, czasami warto coś tam przeczytać, by zgłępić jakąś ogólną wiedzę. 
05 grudnia 2022 11:13 / 1 osobie podoba się ten post