Kary umowne z Agencją

31 sierpnia 2013 08:42
Dziękuję za pozdrowienia :)
31 sierpnia 2013 13:52 / 2 osobom podoba się ten post
scarlet

Bea,
moge być Twoją opiekunką?
Plizzz....
 
Zostawię nawet to moje super miejsce.

Hmmmm,niech sie zastanowie.
W zasadzie jeszcze sama przy sobie wiele rzeczy potrafie zrobic.Ba nawet moge kankana zatanczyc wiec chyba narazie opiekunka nie jest mi ptrzebna.Oj,ci u mnie rencina marniutka a tu opiekunce cza placic,
Ale bede miala to na uwadze,moze jako dotacje z Unii dostane,wtedy sie odezwe.Bedziesz pierwsza w kolejce,ha,ha,
31 sierpnia 2013 15:25 / 2 osobom podoba się ten post
Bea proszę Cię,zmień tego awatara bo za kazdym razem jak klikam na wątek i widzę ten awatar to podskakuję ze strachu.Nie, zebym nie lubiła horrorów,ale jakoś tak straszysz...
01 września 2013 19:11
Prowincjusz

Więcej wiecie, jesteście doświadczone. Może kiedys będę takie aneksy podpisywał bez mrugnięca okiem, ale na razie nie. Też mi sie wszystkow tej firmie podobało, umowa była juz podpisana, tylko porwana po przeczytaniu tego aneksu.
Popracuję najpierw, poznam firmy, zobaczymy.
Do tej pory opiekowałem sie tylko ojcem i znim aneksów karnych nie podpisywałem ;)
 
Pozdrawiam

Ojej, ale się wystraszyłam , jak przeczytałam . Az poleciałam poczytać swoją umowę , ale to chyba nic takiego . Pamietam że jak to wprowadzali do umowy , to sie dopytywalam i zapis poufnosci ma chronic dane klienta i podopiecznego , a reszta zapisow to w zasadzie rzeczy karane przez prawo i chyba wiem przez jaką historie ten zapis wprowadzono , bo jedna opiekunka sie nie popisała na swojej szteli.
01 września 2013 20:30
rozmawialam raz z koordynatorka z Niemiec na temat tych kar to mi powiedziala ze firmy musza miec straszaka bo rozne opiekunki sie trafiaja, chodzi o alkohol.Raz jechalam do Wloch i jechala pani kompletnie pijana opiekowac sie babcia, no i nie dojechala wysadzili ja na granicy. zabrala ja policja.
01 września 2013 20:46
Ewka52

rozmawialam raz z koordynatorka z Niemiec na temat tych kar to mi powiedziala ze firmy musza miec straszaka bo rozne opiekunki sie trafiaja, chodzi o alkohol.Raz jechalam do Wloch i jechala pani kompletnie pijana opiekowac sie babcia, no i nie dojechala wysadzili ja na granicy. zabrala ja policja.

Przepraszam,ale agencje wcale nie musza mieć straszaka.Moja agencja ograniczyła się do minimum i jakoś funkcjonuje.
01 września 2013 22:04 / 2 osobom podoba się ten post
Dokładnie jak pisze Andrea. Ja mam to samo w umowie Prowincjusz, ale zwróć uwagę na to że tam są kary głównie za łamanie prawa karnego, a jaki człowiek robi takie rzeczy? Przecież tutaj na forum nawet są opisywane przypadki co robią zmiennicy i też bym nie chciał być w skórze agencji, która za to ponosi odpowiedzialność przez to że ktoś się upije, zaniedba, czy nie udzieli pomocy podopiecznemu. Jak ktoś np. samowolnie opuści na ponad dobę staruszka i zostawi go bez opieki, to może się to nawet skończyć jego śmiercią. Jak robisz swoje w pracy, to nie masz się czego bać.
01 września 2013 22:26
opiekun_Janusz

Dokładnie jak pisze Andrea. Ja mam to samo w umowie Prowincjusz, ale zwróć uwagę na to że tam są kary głównie za łamanie prawa karnego, a jaki człowiek robi takie rzeczy? Przecież tutaj na forum nawet są opisywane przypadki co robią zmiennicy i też bym nie chciał być w skórze agencji, która za to ponosi odpowiedzialność przez to że ktoś się upije, zaniedba, czy nie udzieli pomocy podopiecznemu. Jak ktoś np. samowolnie opuści na ponad dobę staruszka i zostawi go bez opieki, to może się to nawet skończyć jego śmiercią. Jak robisz swoje w pracy, to nie masz się czego bać.

Proszę dokładnie przeczytać moj pierwszy komentarz:) Pijaństwo, nieodpowiedzialność itp, to sytuacje oczywiste, co jednak z karą za niesprecyzowane "złamanie poufności " w wysokości 10- krotnego miesięcznego wynagrodzenia ??? Kodeks karny- OK, ale niech mnie ktoś "wrobi" w jakąś intrygę, poskarży się nieżyczliwy członek rodziny..Komu uwierzy Firma ? To oczywiście teoretyczne sytuacje, ale komu to służy ?
Ech, zostawmy to : DZIŚ MÓJ PIERWSZY DZIEŃ W PRACY W NIEMCZECH :)
 
Pozdrawiam wszystkiech, trzymajcie kciuki :)
01 września 2013 23:22 / 1 osobie podoba się ten post
smagana wichrem

...no to się Aterima nie popisała,a mieli kiedyś całkiem przyazwoite zasady:(((

Koleżanka ostatnio miała wypowiedzianą umowę przez A. bo nie wyjeżdżała przez 2,5 miesiąca ze  względów rodzinnych. Tydzień po rozwiązaniu umowy, rodzina dla której pracowała, zażyczyła sobie potwierdzenia jej powrotu do nich po zakończeniu jej spraw  w Polsce. Dziewczyna musiała przejść cały proces rekrutacji od nowa, łącznie ze sprawdzeniem języka. Do tego powiedziała, że papierologia w A. spuchła do 35 stron, które musiała wydrukować i wysłać poleconym, dodatkowo 3 papierki potwierdzające fakt bycia ubezpieczoną.
Rozumiem potrzebę zabezpieczania tyłka, ale to chyba lekka przesada.
02 września 2013 07:15 / 1 osobie podoba się ten post
Prowincjusz

Proszę dokładnie przeczytać moj pierwszy komentarz:) Pijaństwo, nieodpowiedzialność itp, to sytuacje oczywiste, co jednak z karą za niesprecyzowane "złamanie poufności " w wysokości 10- krotnego miesięcznego wynagrodzenia ??? Kodeks karny- OK, ale niech mnie ktoś "wrobi" w jakąś intrygę, poskarży się nieżyczliwy członek rodziny..Komu uwierzy Firma ? To oczywiście teoretyczne sytuacje, ale komu to służy ?
Ech, zostawmy to : DZIŚ MÓJ PIERWSZY DZIEŃ W PRACY W NIEMCZECH :)
 
Pozdrawiam wszystkiech, trzymajcie kciuki :)

Powodzenia w nowej pracy, spokojnego podopiecznego i duzo cierpliwości, Miłego dnia.
02 września 2013 08:00
Prowincjusz to nie chodzi chyba firmie o wrabianie w intryge . Wiele firm ma podobnego typu zapisy i tutaj chodzi o to ze chronienie danych klienta zapobiega w przyszlosci roznym sytuacjom na przyklad jak znajda klienta to inna firma albo opiekuni moga skorzystac a firma traci to co ugrala wyszukujac klienta . Ten nasz opiekunkowy rynek jest dosyc agresywny wiec firmy sie musza zabezpieczac . Tez mysle ze jak jestes uczciwy i odpowiedzialny to nie masz sie czego obawiac . Nie mysle zeby ktos na sile chcial Cie wrabiac w jakies kary.Trzymam kciuki zeby Ci sie dobrze pracowalo i zagladaj do nas czesciej na forum . Tutaj meski punkt widzenia jest na wage zlota .
02 września 2013 11:01
Prowincjusz

Proszę dokładnie przeczytać moj pierwszy komentarz:) Pijaństwo, nieodpowiedzialność itp, to sytuacje oczywiste, co jednak z karą za niesprecyzowane "złamanie poufności " w wysokości 10- krotnego miesięcznego wynagrodzenia ??? Kodeks karny- OK, ale niech mnie ktoś "wrobi" w jakąś intrygę, poskarży się nieżyczliwy członek rodziny..Komu uwierzy Firma ? To oczywiście teoretyczne sytuacje, ale komu to służy ?
Ech, zostawmy to : DZIŚ MÓJ PIERWSZY DZIEŃ W PRACY W NIEMCZECH :)
 
Pozdrawiam wszystkiech, trzymajcie kciuki :)

Hej Kolego:)))jak praca?wszystko dobrze?pozdrawiam:)))
02 września 2013 17:51
Prowincjusz

Proszę dokładnie przeczytać moj pierwszy komentarz:) Pijaństwo, nieodpowiedzialność itp, to sytuacje oczywiste, co jednak z karą za niesprecyzowane "złamanie poufności " w wysokości 10- krotnego miesięcznego wynagrodzenia ??? Kodeks karny- OK, ale niech mnie ktoś "wrobi" w jakąś intrygę, poskarży się nieżyczliwy członek rodziny..Komu uwierzy Firma ? To oczywiście teoretyczne sytuacje, ale komu to służy ?
Ech, zostawmy to : DZIŚ MÓJ PIERWSZY DZIEŃ W PRACY W NIEMCZECH :)
 
Pozdrawiam wszystkiech, trzymajcie kciuki :)

Jak mowisz to twoj pierwszy dzien wiec co sie martwisz za wczasu,napewno chcesz wiedziec wszystko jak i co ale takie pytania trzeba w firmie zadac,lub poszukac takiej gdzie takich klałzur nie ma takie tez sa ,ale dasz rade nie łam sie za wczasu!!!
02 września 2013 20:00 / 3 osobom podoba się ten post
JaninaWasiak

Prowincjusz to nie chodzi chyba firmie o wrabianie w intryge . Wiele firm ma podobnego typu zapisy i tutaj chodzi o to ze chronienie danych klienta zapobiega w przyszlosci roznym sytuacjom na przyklad jak znajda klienta to inna firma albo opiekuni moga skorzystac a firma traci to co ugrala wyszukujac klienta . Ten nasz opiekunkowy rynek jest dosyc agresywny wiec firmy sie musza zabezpieczac . Tez mysle ze jak jestes uczciwy i odpowiedzialny to nie masz sie czego obawiac . Nie mysle zeby ktos na sile chcial Cie wrabiac w jakies kary.Trzymam kciuki zeby Ci sie dobrze pracowalo i zagladaj do nas czesciej na forum . Tutaj meski punkt widzenia jest na wage zlota .

To nie są "jakieś" kary. DZIESIĘCIOKROTNA PENSJA ! min. 10.000 EURO ! To jest proporcjonalne ? A ile zysku by stracili, gdyby ktoś coś powiedział "poufnego:? Juz chyba conajmniej pare wypowiedzi na tym forum mogłoby sie kwalifikować. To jest po prostu przegięcie. My przecież nie zarabiamy 5 tysiaków E / mies.
02 września 2013 20:02 / 1 osobie podoba się ten post
Zakręcona Mamuela

Jak mowisz to twoj pierwszy dzien wiec co sie martwisz za wczasu,napewno chcesz wiedziec wszystko jak i co ale takie pytania trzeba w firmie zadac,lub poszukac takiej gdzie takich klałzur nie ma takie tez sa ,ale dasz rade nie łam sie za wczasu!!!

Nie łamię się. nie jestem francuski piesek;) Nie podpisałem z TĄ firma umowy .Pracuje z inna firmą. Normalną...