Co robimy z zarobioną gotówką po przyjeździe do domu?

24 listopada 2015 11:17 / 2 osobom podoba się ten post
No ja po powrocie skorzystam z lasera nie w celach kosmetycznych niestety.Mogłabym pójść na operację tradycyjną metodą ale to oznacza " wyłączenie z życia" na minimum miesiąc.Czemu skoro pojawiają sie nowoczesne metody,trzeba za nie drogo płacić? Czemu nie można tego zrobić w ramach NFZ? Wiem,pytania retoryczne....
24 listopada 2015 11:20 / 1 osobie podoba się ten post
Jak mój młodszy syn skonczy 21 lat, to też chcę mu laserową korektę astygmatyzmu zafundować.Wada jeszcze mieści się w kategoriach tej mniejszej, ale bez okularów niestety obejść się nie może. Nosi je cały czas.

24 listopada 2015 12:28 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Jak mój młodszy syn skonczy 21 lat, to też chcę mu laserową korektę astygmatyzmu zafundować.Wada jeszcze mieści się w kategoriach tej mniejszej, ale bez okularów niestety obejść się nie może. Nosi je cały czas.

To Ci podpowiem, jeszcze 6-7 lat temu taka operacja kosztowała 6 tys. zł, teraz średnio 3.600 plus ok.300 złotych za tę wizytę wstępną - kwalifikująca.
Mój Syn już obliczył, że to cena soczewek  na ok. 4 lata. też ma astygmatyzm, na każdym oku inna wada, wiec i soczewki nie najtańsze. oprócz soczewek raz na kilka lat nowe okulary - to też koszt. jednak najistotniejsze, ze nie znosi tego problemu. Nosi okulary od 3 roku życia.
No i prawdą jest, że facetom przed 21 rokiem życia nie wykonuje się takich korekcji - ciało sie rozwija.
24 listopada 2015 12:48 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

ooo, to muszę zrobić. Chyba lasera potrzebuje
Pod piersiami porobiły mi się takie dziwaczne malusieńkie, nie wiem jak to nazwać - odrosty jak kaszka???? .....

Ja miałam pieprzyki, porobiły mi śię ze słonca. Skutki opalania się .Dostałam miejscowe znieczulenie, przy każdym pieprzyku. Bolało Auu.
Ale Laser mnie też bolał. A po wszystkim dziwny zapach miałam na sobie Zapach spalenizny.
24 listopada 2015 12:54 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

To Ci podpowiem, jeszcze 6-7 lat temu taka operacja kosztowała 6 tys. zł, teraz średnio 3.600 plus ok.300 złotych za tę wizytę wstępną - kwalifikująca.
Mój Syn już obliczył, że to cena soczewek  na ok. 4 lata. też ma astygmatyzm, na każdym oku inna wada, wiec i soczewki nie najtańsze. oprócz soczewek raz na kilka lat nowe okulary - to też koszt. jednak najistotniejsze, ze nie znosi tego problemu. Nosi okulary od 3 roku życia.
No i prawdą jest, że facetom przed 21 rokiem życia nie wykonuje się takich korekcji - ciało sie rozwija.

I te 21 lat, to taka umowna granica- okulistka powiedziała, ze jeszcze istotne jest stwierdzenie, że wada wskutek wcześniejszego wzrostu ciała już się nie zmienia. Ale syn miał niedawno badanie okulustyczne i się ustabilizowała póki co. Mój też ma na każdym oku inną ilość dioptrii i cylinder , no i soczewki też musiałyby być wykonywane na indywidualne zamówienie- ta korekta laserowa, to będzie dla niego poprawieniem komfortu życia.
24 listopada 2015 13:01 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

ooo, to muszę zrobić. Chyba lasera potrzebuje
Pod piersiami porobiły mi się takie dziwaczne malusieńkie, nie wiem jak to nazwać - odrosty jak kaszka???? .....

Gosiu, to najprawdopodobniej włókniaki. Moja przyjaciółka miała ich bardzo dużo na szyi i trochę na dekolcie, usunął je laserowo lekarz dermatolog w ramach ubezpieczenia.
24 listopada 2015 13:03
tina 100%

I te 21 lat, to taka umowna granica- okulistka powiedziała, ze jeszcze istotne jest stwierdzenie, że wada wskutek wcześniejszego wzrostu ciała już się nie zmienia. Ale syn miał niedawno badanie okulustyczne i się ustabilizowała póki co. Mój też ma na każdym oku inną ilość dioptrii i cylinder , no i soczewki też musiałyby być wykonywane na indywidualne zamówienie- ta korekta laserowa, to będzie dla niego poprawieniem komfortu życia.

Mój Syn jeszcze przed swietami idzie na konsultacje. Mieszka w Krakowie. Dzielmy sie wiadomościami. Internetowe opinie ludzi po korekcie są optymistyczne.
24 listopada 2015 14:26 / 2 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

No dobra , kolej na mnie : nowiutka pralka zakupiona , remont pomalutku się kończy , jak pojadę na urlop to już będzie " po ",pokoik wnuka umeblowany , wersalka i fotele wyrzucone ( wydane ) , kanapa z pokoju córki też ! Dziś przyjeżdża " rogówka " , miała być już zakupiona zmywarka , ale poprosiłam o " rozwalanie " kuchni jak mnie nie będzie , po świętach , bo niestety kuchnia maleńka , meble były robione na wymiar, więc je trzeba na nowo przebudowywać , żeby maszyna się zmieściła i to wszystko za moje , moje , moje !!!!......no i niech mi ktoś powie , zarzuci , że ja w jednym ( prawie ) zdaniu nie potrafię czegoś opisać ? Ludzieeeeee , mój man nauczył się kupowania przez internet ( zaraza córka go nauczyła ) , wydzwania na skype i tylko o zgodę pyta , czy może z " mojego konta " uszczknąć ? a ja się zgadzam na wszystko i się cieszę , że mnie wreszcie stać na coś ! olewam kupowanie na raty ......wreszcie ! :tanczy::brawo1::tanczy:

Czyli podział obowiązków jak u nas. Ja zarabiam mąż wydaje, ale też po konsultacjach telefoniczno-skypowo-mailowych. A zmywarka majątek. Jak moja pierwsza dokonała żywota szybko kupiliśmy nową.
24 listopada 2015 16:07
salazar

Gosiu, to najprawdopodobniej włókniaki. Moja przyjaciółka miała ich bardzo dużo na szyi i trochę na dekolcie, usunął je laserowo lekarz dermatolog w ramach ubezpieczenia.

Dzięki, muszę się tym zająć, na szyi też kilka .....
24 listopada 2015 20:34 / 1 osobie podoba się ten post
ja  dzielilam sie z komornikiem , nawet nie bywajac w domu;( kij tam, wazniejsze czyste sumienie i homonto z karku zdjete , niz kasa. Wiecej sie juz z nikim nie bede dzielic;) tylko corka przeciw mnie bo po kiego groma taka matka, co kasy nie daje
24 listopada 2015 21:01 / 1 osobie podoba się ten post
leni

ja  dzielilam sie z komornikiem , nawet nie bywajac w domu;( kij tam, wazniejsze czyste sumienie i homonto z karku zdjete , niz kasa. Wiecej sie juz z nikim nie bede dzielic;) tylko corka przeciw mnie bo po kiego groma taka matka, co kasy nie daje

Leni znow dołek sobie kopiesz. Drzwi maja być zamkniete i nie otwieraj.
24 listopada 2015 21:04 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

Leni znow dołek sobie kopiesz. Drzwi maja być zamkniete i nie otwieraj.

nieee Mleczko1 , drzwi sa mmmhhh albo poszly juz z futryna. Pytaja,wiec odpowiadam. nie bij juz prosze;))))))
24 listopada 2015 21:19 / 4 osobom podoba się ten post
Przyjechałam tutaj na 6 tygodni, więc fortuny nie zarobię. To nie przeszkadza jednak w rozplanowaniu kasy:) Głównym wydatkiem będzie wyjazd do Zakopanego, a reszta do skarpety:)
11 grudnia 2015 11:41 / 2 osobom podoba się ten post
Moj laptop przezył burzę. Zbliża sie koniec roku mam pare spraw do ogarnięcia przy ktorych musze byc osobiscie.Musiałam wszystko zgrac na niedzielę po świateczną poniewaz w poniedziałek 28 grudnia wracam do pracy. Już wiem na pewno na co pójdzie moj "grosz" pochodzący z moich źródeł dochodowych. Może nie w całości ale pewnie w wiekszej części. Nie chcę zapeszać i wykładać "kawę na ławę" ale już po załatwieniu ostatecznej formalności uzupełnie wpis.

Warto pieniądze inwestować , niech sie kręcą i powiekszaja nasz majątek. Ja obrałam drogę i dążę do rozwoju. A pracą swoją przyczyniam się do szybszego i skuteczniejszego osiagania celu.No i wreszcie mam na lato plan urlopowy, jak nigdy -  juz w grudniu.
11 grudnia 2015 12:52 / 3 osobom podoba się ten post
No jeszcze czego? Dość że zarabiam, o wydawanie niech się inni martwią, jakiś podział obowiązków musi być