Co wozicie z Niemiec do Polski?

21 sierpnia 2017 22:13 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Zdecydowana. Stoper zatrzymuje drzwi aby się nie zamknęły. Odbojnik natomiast chroni ściany przed drzwiami aby o nie nie trzasnęły. Stoper i odbojnik mają zastosowanie po przeciwnych stronach drzwi. Mam nadzieję, że dobrze to ujęłam.:-)

Alinko, to jest dokładnie jedno i drugie, bo już zgłupiałam teraz,,,,
21 sierpnia 2017 22:13 / 3 osobom podoba się ten post
Alina

Dobra. Poddaję się. Znalazłam moją owcę na stronie sklepu. Ta dam.....czekam na słowa krytyki. Teraz to kupiłabym jeża albo kurę. Zdecydowanie bardziej mi się podobają.

Dziękuję, fajna jest.Taka zatroskana owieczka. Martwi się, że odtąd już zawsze tylko w drzwiach stała będzie.
Ale najważniejsze, że ma serce na wierzchu. 
21 sierpnia 2017 22:15 / 1 osobie podoba się ten post
ewa59

A karton też kupujesz na poczcie ? Ile kosztuje ?

 Wykorzystuję z reguły kartony po babcinych pieluchach. Gdy potrzebuję solidny karton taki o wymiarach 40 cm x 60 cm to kupuję w TOOM-ie albo innym markecie budowlanym. Koszt około 2,50 euro. Czsem bywają w Lidlu chyba po 1,50 euro. Nie jest to wielki koszt. Najczęściej jednak robię rewizję piwnic. Przeważnie coś się znajdzie. Teraz też wysłałam paczkę zdobycznym kartonem.
21 sierpnia 2017 22:16 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Alinko, to jest dokładnie jedno i drugie, bo już zgłupiałam teraz,,,,:lol3:

Odbojnik jest z reguły przytwierdzony na stałe do podłogi, a stoper jest przenośny.
21 sierpnia 2017 22:18 / 2 osobom podoba się ten post
Alina

Odbojnik jest z reguły przytwierdzony na stałe do podłogi, a stoper jest przenośny.

Aha, to ten nie jest na stałe, jest przenośny,  z jednej i drugiej strony może stać,,,,,,,,,,,
21 sierpnia 2017 22:20 / 3 osobom podoba się ten post
Alina

Zdecydowana. Stoper zatrzymuje drzwi aby się nie zamknęły. Odbojnik natomiast chroni ściany przed drzwiami aby o nie nie trzasnęły. Stoper i odbojnik mają zastosowanie po przeciwnych stronach drzwi. Mam nadzieję, że dobrze to ujęłam.:-)

Tak, dobrze. Po zastanowieniu doszedłem do takich samych wniosków. Odbijają drzwi-odbojniki, stopery-zatrzymują. Same nazwy sugerują zastosowanie:)))
21 sierpnia 2017 22:21 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Tak, dobrze. Po zastanowieniu doszedłem do takich samych wniosków. Odbijają drzwi-odbojniki, stopery-zatrzymują. Same nazwy sugerują zastosowanie:)))

Jest odbojnik i jest ''zatrzymywacz'
21 sierpnia 2017 22:22 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Jest odbojnik i jest ''zatrzymywacz' :-)

Praktyczne, takie dwa w jednym. 
21 sierpnia 2017 22:22 / 2 osobom podoba się ten post
Ja może już pójdę lepiej spać? Dobranoc.
21 sierpnia 2017 22:24 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ja może już pójdę lepiej spać? Dobranoc.:aniolki:

Doszłam do tego samego wniosku. Trzeba tę sprawę przespać
21 sierpnia 2017 22:25 / 2 osobom podoba się ten post
Knorr

Tak, dobrze. Po zastanowieniu doszedłem do takich samych wniosków. Odbijają drzwi-odbojniki, stopery-zatrzymują. Same nazwy sugerują zastosowanie:)))

Knorr,proszę Cię nie zaczynaj rozkminiać bo jak to Danka przeczyta.....ha ha ha
21 sierpnia 2017 22:29 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Knorr,proszę Cię nie zaczynaj rozkminiać bo jak to Danka przeczyta.....ha ha ha

Nie przeczyta. Nie czyta moich postów, tak jak i ja nie czytam wpisów Danki. ))
Spokój ponad wszystko cennym jest. Zwiększa szanse na dobe zdrowie. 
21 sierpnia 2017 22:33 / 3 osobom podoba się ten post
kasia63

Knorr,proszę Cię nie zaczynaj rozkminiać bo jak to Danka przeczyta.....ha ha ha

"2010-01-27. zgłaszam wniosek formalny o dodanie wyrazu "rozkminiać" do słownika języka polskiego dr inż. Władysław I Herman profesor ..."- zacytowałem. A byłem przekonany, czytając tu często używane, brzydkie według mnie słowo, że nie ma go w słowniku. A tu proszę ))
21 sierpnia 2017 22:34 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Ja może już pójdę lepiej spać? Dobranoc.:aniolki:

Dobranoc.
21 sierpnia 2017 22:52 / 3 osobom podoba się ten post
Knorr

"2010-01-27. zgłaszam wniosek formalny o dodanie wyrazu "rozkminiać" do słownika języka polskiego dr inż. Władysław I Herman profesor ..."- zacytowałem. A byłem przekonany, czytając tu często używane, brzydkie według mnie słowo, że nie ma go w słowniku. A tu proszę :-)))

Język się rozwija czy to się komuś podoba czy nie. Nie wszystkie słowa muszą ładnie brzmieć .  Gdyby ich nie przybywało  to język polski stałby się tak jak łacina, językiem martwym.