Co wozicie z Niemiec do Polski?

04 października 2018 16:11
Dusia1978

Co to jest ta "Kaśka"? Możesz zrobić fotkę? Ile kosztuje i gdzie kupić? Dziękuję. 

U mnie były w Aldi za 9,89 euro, ale to chyba promocja z zeszłego tygodnia, bo w gazetce jej nie widzę.
04 października 2018 17:38
Dusia1978

Co to jest ta "Kaśka"? Możesz zrobić fotkę? Ile kosztuje i gdzie kupić? Dziękuję. 

Tak jak Malgi pisze- w Aldi za niecałe 10 euro. To takie coś ze szczotkami na trzonku- zbiera kurz i śmieci. W domu mam panele i wykładzinę w kuchni, to do takiego szybkiego dobre. BURSTENKEHRER to nazwa tutejsza.  https://www.carrefour.pl/odkurzacz-reczny-kaska-z-3-szczotkami-wenko To coś w tym stylu, to ma dwie szczotki w kształcie koła. Plastikowe. Kiedyś u nas było takie urządzenie, teraz będzie to.
04 października 2018 19:17 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Tak jak Malgi pisze- w Aldi za niecałe 10 euro. To takie coś ze szczotkami na trzonku- zbiera kurz i śmieci. W domu mam panele i wykładzinę w kuchni, to do takiego szybkiego dobre. BURSTENKEHRER to nazwa tutejsza.  https://www.carrefour.pl/odkurzacz-reczny-kaska-z-3-szczotkami-wenko To coś w tym stylu, to ma dwie szczotki w kształcie koła. Plastikowe. Kiedyś u nas było takie urządzenie, teraz będzie to.

Dziękuję. To jest sprzęt mojej mamy z jej lat młodości, kiedy nie mieliśmy odkurzacza. Tym się sprzątalo jak byłam mała ale nie wiedziałam, że to się nazywa "Kaśka". Dziękuję. 
04 października 2018 19:23 / 1 osobie podoba się ten post
No i teraz stwierdziłam, że to urządzenie znów może być przydatne.
04 października 2018 19:34 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

Dziękuję. To jest sprzęt mojej mamy z jej lat młodości, kiedy nie mieliśmy odkurzacza. Tym się sprzątalo jak byłam mała ale nie wiedziałam, że to się nazywa "Kaśka". Dziękuję. 

To z Aldika trochę bardziej nowocześniejsze
08 października 2018 12:18 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Dobry jest też persil, dobrze pierze. Poza tym lubię zielonego jacobsa, owocowe herbaty, czekolady, orzeszki. Wszystko wydaje się lepszej jakości. Czasami kupuję nawet kostki toaletowe bo ładnie pachną i długo trzymają. :-)

Lepszej jakości to na pewno . Dlatego mają być wprowadzone dyrektywy o zjednolicenie jakości wyrobów w całej unii . Traktowali nas jak zwykle. Gorszy sort .
08 października 2018 14:31 / 1 osobie podoba się ten post
To prawda, chemia z DE jest zdecydowanie lepsza jakościowo
10 października 2018 09:46 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Lepszej jakości to na pewno . Dlatego mają być wprowadzone dyrektywy o zjednolicenie jakości wyrobów w całej unii . Traktowali nas jak zwykle. Gorszy sort .

Czytałam artykuł o polskich marketach. Ponoć wszystko mamy gorszej jakości w markecie.
Płyny do płukania są rozlewane, a proszek zawiera kredę. Oszustwo!
10 października 2018 10:02 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Właściwie nie wiem, czemu przyjaciółka się zniechęciła do robienia kawy w tym ekspresie. Nie sądzę, żeby było to aż tak skomplikowane. Po prostu przyjęłam do wiadomości, że jak nie męża, to jest robiona zwykła kawa. Sobie ekspresu nie kupię, bo na taki mnie nie stać- to jedno. A drugie, to robię sobie rano malutką, ale mocną kawę 'plujkę" a po południu w zależności od chęci- z drippera, takiej zaparzaczki z pojemniczkiem albo z tygielka.  Mąż pije rozpuszczalną, może być zimna- jak sobie robię to i jemu, nieważnie kiedy będzie pił. To ekspres do kawy nie ma u nas racji bytu.
 

Nie zmuszam, tylko napisałam o swoich planach na przyszłość. Coś nam się od życia należy.
22 października 2018 19:03 / 1 osobie podoba się ten post
ela.p

Czytałam artykuł o polskich marketach. Ponoć wszystko mamy gorszej jakości w markecie.
Płyny do płukania są rozlewane, a proszek zawiera kredę. Oszustwo!

A jak !!!!!!  to nasza narodowa przywara . Aż wstyd  Te, ktore pochodzą z D też podrabiane . I to fest 
Tzn. pakowane w D .
26 października 2018 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

A jak !!!!!! :sciana: to nasza narodowa przywara . Aż wstyd :krzyczy: Te, ktore pochodzą z D też podrabiane . I to fest :do bani:
Tzn. pakowane w D .

Teraz jak o tym piszą, powinni to naprawić. Nie jesteśmy gorsi. Widzę bardzo dużą różnicę w proszkach i płynach do płukania. Dlatego lubię robić pranie. Wszystko ładnie wyprane, miękkie i pachnie.
30 października 2018 10:17 / 2 osobom podoba się ten post
ela.p

Teraz jak o tym piszą, powinni to naprawić. Nie jesteśmy gorsi. Widzę bardzo dużą różnicę w proszkach i płynach do płukania. Dlatego lubię robić pranie. :-) Wszystko ładnie wyprane, miękkie i pachnie.

Ja juz nie będę woziła chemii z D . Mam blisko   ( 30 min do granocy )byłam w sobotę w Aldiku i zrobiłam zakupy  . Mam niektore ulubione produkty, które mi smakuja i są wykorzystywane w domu .Skoczę i zakupy zrobię .
06 listopada 2018 12:26 / 1 osobie podoba się ten post
Ja zawsze woże z Niemiec ulubione przez moją córcie kakao truskawkowe, którego niestety w PL nie mozna dostac 
06 listopada 2018 16:08 / 1 osobie podoba się ten post
basiabasia71

Ja zawsze woże z Niemiec ulubione przez moją córcie kakao truskawkowe, którego niestety w PL nie mozna dostac :przeklina:

Nie znam takiego
06 listopada 2018 21:00 / 1 osobie podoba się ten post
Też muszę sprobowac