Co wozicie z Niemiec do Polski?

11 listopada 2018 19:34 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Ja juz nie będę woziła chemii z D . Mam blisko   ( 30 min do granocy )byłam w sobotę w Aldiku i zrobiłam zakupy  . Mam niektore ulubione produkty, które mi smakuja i są wykorzystywane w domu .Skoczę i zakupy zrobię .

Bardzo dobry pomysł. Kiedyś też tak zrobię, mąż zwiedzi kawałek Niemiec.
11 listopada 2018 23:25 / 2 osobom podoba się ten post
"zryty beret po szteli"
12 listopada 2018 19:38 / 1 osobie podoba się ten post
Elka40

"zryty beret po szteli":boi sie:

E tam... Ja wykorzystałam to, że trzeba było tu kupić różne środki czystości- proszek, wybielacz, chusteczki do prania kolorów- i tu testowałam, i kupiłam do domu to, co mi pasowało. I wilk syty, i owca cała- tu to było potrzebne, a ja kupiłam to, co sprawdzone. Poza tym chodziłam z koleżankami na zakupy (jako osoba towarzysząca, bo jakoś tak się dały wkręcić, że przewaznie robią zakupy na swojej przerwie, a ja nigdy) i jak tak namiętnie kupowały czekolady, jak były promocje, to też się skusiłam i kupiłam kilka tych, co lubię. Ale w porównaniu z nimi to i tak wychodzi, że prawie "nic" nie wiozę
12 listopada 2018 20:31 / 1 osobie podoba się ten post
Powodzenia i dużo odpoczynku w domkuDzięki za te wszystkie wspólne pogaduchy.Bywaj i wracaj
12 listopada 2018 22:23
Werska

E tam... Ja wykorzystałam to, że trzeba było tu kupić różne środki czystości- proszek, wybielacz, chusteczki do prania kolorów- i tu testowałam, i kupiłam do domu to, co mi pasowało. I wilk syty, i owca cała- tu to było potrzebne, a ja kupiłam to, co sprawdzone. Poza tym chodziłam z koleżankami na zakupy (jako osoba towarzysząca, bo jakoś tak się dały wkręcić, że przewaznie robią zakupy na swojej przerwie, a ja nigdy) i jak tak namiętnie kupowały czekolady, jak były promocje, to też się skusiłam i kupiłam kilka tych, co lubię. Ale w porównaniu z nimi to i tak wychodzi, że prawie "nic" nie wiozę:-)

Jakie masz dobre wypróbowane środki do prania, które wozisz z DE? 
12 listopada 2018 22:55
Dopiero zaczęłam próbować. I Persil mi pasuje. A te szmatki do prania kolorów to nie pamiętam jakie, a teraz do tej łazienki, gdzie to jest nie pójdę, żeby babci nie tykać. Podobnie wybielacz- na dnie torby i w łazience.
12 listopada 2018 23:01 / 1 osobie podoba się ten post
Kawy kupuję. Teraz w rossmanie jest za 3,49 zdaje się jacobs sypana. Kupiłam sobie tutaj porcelanową nakładkę na kubek, do tego filtr się wkłada i kawę sypie. Jedna babcia to miała i przez to nauczyłam się pić parzoną kawę. A jaka dobra
13 listopada 2018 09:06
Contado

Kawy kupuję. Teraz w rossmanie jest za 3,49 zdaje się jacobs sypana. Kupiłam sobie tutaj porcelanową nakładkę na kubek, do tego filtr się wkłada i kawę sypie. Jedna babcia to miała i przez to nauczyłam się pić parzoną kawę. A jaka dobra :pije kawe2:

Zgadzam się, że dobra taka kawa. Ja też się tu tak robić nauczyłam. Tylko ja mam plastikowy dripper- bo ci o niego chodzi? Tu "filter" nazywają? W domu dopasołam do niego stary, nieduzy dzbanek i jak goście przychodzą, to czasem tak robię. Tak parzona jest delikatniejsza- przynajmniej ja tak to odczuwam.
13 listopada 2018 10:00 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

Zgadzam się, że dobra taka kawa. Ja też się tu tak robić nauczyłam. Tylko ja mam plastikowy dripper- bo ci o niego chodzi? Tu "filter" nazywają? W domu dopasołam do niego stary, nieduzy dzbanek i jak goście przychodzą, to czasem tak robię. Tak parzona jest delikatniejsza- przynajmniej ja tak to odczuwam.

Tak mówię na to, bo nie wiem jak to się nazywa  Tak wygląda jak filtr tylko porcelanowy, ale mówimy o tym samym, bo plastikowe też widziałam. Kawa jest delikatniejsza. No inny smak ma, niż parzona bezpośrednio w kubku.
17 listopada 2018 13:12
Jaki wozicie dobry alkohol z DE , może jakiś likier dobry. Tak pomyślałam o tym co by mieć może prezent z głowy? Dajcie jakieś smaczne nazwy. 
17 listopada 2018 14:06
Niezupełnie likier , trochę mocniejsze Der kleine Feigling, chyba tak , o smaku figowym .
Sheridan
17 listopada 2018 15:10
Southern Comfort, w PL juz trudno dostepny i rzadko spotykany.
Polecam
22 lutego 2019 00:32
Zazwyczaj słodycze dla dzieciakow :)
22 lutego 2019 07:31
Trochę chemii i kawę. Trochę, bo koleżanka tutaj wiezie chyba z 10 kg kawy- między innymi.
22 lutego 2019 10:26 / 1 osobie podoba się ten post
Ja tylko euro ,bo w Polsce jest wszystko żeby tylko kasa była w portfelu.