Na wyjeździe #7

29 marca 2014 19:32 / 5 osobom podoba się ten post
Ci starzy Niemcy są pod tym względem straszni. Mam nadzieję, że z młodymi jest lepiej, lecz cholera ich wie, może dziadziusiowie i tatusiowie oraz kochane babunie napompowali ich poczuciem krzywdy za stracone tak niesprawiedliwie ziemie! Bo to przecież Hitler i naziści są winni, nie oni!!!!!! A w niedzielę do kościółka- ostatnio czytałam, jak ewangeliccy pastorzy chwalili się Hitlerowi w sprawozdaniach, że w ich parafiach nie ma już Żydów. Zostali wyrzuceni! Zapomnieli tylko o tym na ołtarzu - Jezusie!    
 
Aha, żeby zobaczyć jak los potrafi sobie zakpić z czystości rasowej itp. bzdetów, to wnuczka naczelnego sadysty z obozu w Płaszowie, przeznaczonego dla wykańczania Żydów jest .. czarnoskóra. Ostatnio powiedziała w wywiadzie - Mój dziadek by mnie zabił.  Szczęśliwie nie doczekał tej mozliwości.
29 marca 2014 19:47
Romana, a Ty jeszcze grasz na flecie? Bo tak mi się przypomniało, że się na jednym z wyjazdów uczyłaś :)
29 marca 2014 19:48
Dziewczyny czy można z PL wysłać przekazem pocztowym euro do De ?
29 marca 2014 19:54
alinka1339

Dziewczyny czy można z PL wysłać przekazem pocztowym euro do De ?

Alinko z tym bedziesz miec problem ja to inaczej robie i prosciej tyrkne do ciebie
29 marca 2014 20:05
giunta

Romana, a Ty jeszcze grasz na flecie? Bo tak mi się przypomniało, że się na jednym z wyjazdów uczyłaś :)

Gram. A jak 20km, w jakim czasie chcesz przebiec i kiedy to będzie?
29 marca 2014 20:08 / 2 osobom podoba się ten post
romana

Annika, tragedia z tą Twoją babcią, może ona nie wie, że wojna się już skończyła? Ty się lepiej upewnij, kochanie! Bo Cię jeszcze wyśle na roboty do bauera i będziesz musiała doić dziennie kilkanaście krów, he, he...

Zrobiłam dziś 10 km w tym 5 krokiem marszowym i więcej nie popełnię tego błędu na dłuższych dystansach. Młodość nie wieczność, czuję zmęczenie. Mój syn harcerz niedawno miał zrobić sprawność przejście 1ookm w jedną dobę bez większych przerw. Wypadł na 57km i uważał, że jest mięczakiem - to ja jestem przy nim bezkręgowiec total!

Fajną świnkę skarbonkę widziałam w Miesbach na wystawie - ubrana w koronkowe pończoszki z podwiązkami, na szyi łańcuchy i czapeczka a la policyjna. Nabyłabym, lecz cena zaporowa - 29 euro. Najwyższy czas znaleźć sobie bogatego kochanka! To przynajmniej skarbonkę mi kupi na początek, bo potem oczywiście zwiększę wymagania!

Może byłoby lepiej  te krowy wydoić i mieć spokój?:)
29 marca 2014 20:31 / 1 osobie podoba się ten post
Zgodnie z postanowienim z ubiegłej soboty zakladamy" temat sobotni"  w ktorym mozna bedzie pisać do woli,nikt sie nie obrazi  a wszyscy sie pośmieją.
Moderator nie zamknie i nie usunie,  bo to temat - wentyl.
 
Dawjcie pomysły i wybierzemy wspolnie
29 marca 2014 20:38 / 2 osobom podoba się ten post
efka66

Może byłoby lepiej  te krowy wydoić i mieć spokój?:)

Ewciu, całkiem możliwe . Chociaż ja się staram nie przejmować, ale ...... no właśnie
 
Kolejna sytuacja, też z dnia dzisiajeszego. Zasypuję Was dzisiaj nimi
 
Sąsiadka Babci miała dzisiaj urodziny - 85 lat, Poszłyśmy jej złożyć życzenia.  Podchodzimy do drzwi, Babcia wyciąga klucze i otwiera,Zapytałam czy nie warto najpierw chociaż zadzwonić. Babcia wzruszyła ramionami i weszłyśmy. Jubilatka okazała się bardzo miłą staruszką i wszystko przebiegało miło, do czasu, kiedy wspomniała, że był u niej ogrodnik. Nie przypuszczałam, że to urośnie do takich problemów. Babcia oburzona i to strasznie.  Jakim cudem mógł do tej pani przyjść ogrodnik w pierwszej kolejności, jak to do Niej powinien, bo to Ona ma pieniądze.Tamta pani zaczęła się tłumaczyć, że przecież ona o tym nie decydowała, to syn Babci załatwił jej ogrodnika.  Babcia aż czerwona z nerwów na buzi - To nie mógł być Jej syn, to ta kanalia (synowa) musiała wymyślić , Jej na złość. Wszyscy wiedzą, że do Niej musi ogrodnik przyjść jako pierwszy. Jak wychodziłyśmy, w dość ponurej atmosferze, to tamta pani zatrzymała mnie za rękę i powiedziała, że wie, ze nie mam lekko. Uśmiechnęła się i cieplej mi się zrobiło .
 
Babcia ma mnóstwo znajomych, wielu z nich nie żyje, ale i tak średnio raz w tygodniu ktoś ma urodziny i tak chodzimy po domach. W ostatnią niedzielę ojciec tej "kanalii" miał urodziny i wszystko było zorganizowane w restauracji (pisałam o tym). Babcia powiedziała, że po imprezie jubilat zadzwonił i podziękował Jej za prezent, ale  to nic dziwnego, bo dała 100 Euro, bo przecież musiała tyle dać, bo i ja byłam. Powiedziałam, ze ja chętnie zrobiłabym sobie w tym czasie trochę wolnego i wcale nie musi mnie ciągać ze sobą .
Zresztą wpadła na genialny pomysł. Widziała, ze haftuję. Zrobiłam 4 serwetki i robię kolejne. Wymysliła, że mogę dawać serwetkę w prezencie. Powiedziałam, że co najwyżej, to ja mogę taką serwetkę sprzedać, a nie oddać , a zresztą Ona ma tylu znajomych, że nie nadążyłabym wyszywać.....
 
 
29 marca 2014 20:45 / 1 osobie podoba się ten post
To wtedy bedzie nowy temat.
29 marca 2014 20:47 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Zgodnie z postanowienim z ubiegłej soboty zakladamy" temat sobotni"  w ktorym mozna bedzie pisać do woli,nikt sie nie obrazi  a wszyscy sie pośmieją.
Moderator nie zamknie i nie usunie,  bo to temat - wentyl.
 
Dawjcie pomysły i wybierzemy wspolnie

Ja tam proponuję przenie sć rzecz o papierze na nowy temat:)
29 marca 2014 20:48 / 5 osobom podoba się ten post
romana

Gram. A jak 20km, w jakim czasie chcesz przebiec i kiedy to będzie?

Za tydzień w niedzielę biegnę w półmaratonie. Jako że to mój pierwszy start, biegę żeby przebiec, nie na czas. Chociaż zobaczymy, jak to wyjdzie. Może uczepię się jakiegoś pacemakera. Do kolejnych zawodów będę przygotowywać się już na złamanie określonego czasu. Możliwe, że wystartuję jeszcze 1 maja na dyszkę, bo przeczytałam w internecie, że będzie taki bieg organizowany niedaleko mojego miejsca zamieszkania.
29 marca 2014 20:57
Ja tam wole posmiac sie, jak wysmiac.A jesli chodzi o papier to wole wartosciowy jak toaletowy
29 marca 2014 21:07 / 2 osobom podoba się ten post
A ja optuję , żeby mojej pdp kupić ptactwo w klatce:)
29 marca 2014 21:19 / 3 osobom podoba się ten post
A nie wpadły jeszcze na pomysł, żeby Ciebie nimi obdarować?:))
29 marca 2014 21:28 / 3 osobom podoba się ten post
Chciałabym to widzieć, jak wsiadasz do busa z klatką z kanarkami:))