Na wyjeździe #7

29 marca 2014 22:37 / 1 osobie podoba się ten post
romana

Ja też, Giunta! Daj znać jak było, jesteś chyba jedyna na tym forum biegająca na takie dystanse. No i napisz jaki Afrykańczyk zwyciężył, chyba że nie zdążą wypatrzeć w gazecie informacji.
 
Chciałabym zbudować kiedyś dla nas Pomnik Wrednej Niemry. Byłoby to miejsce odreagowania,czyli psy mogłyby na niego sikać, a opiekunki pluć i rzucać butelkami po piwie. Wredna Niemra miałaby kilkumetrowy, szorstki jęzor, który każdy chętny mógłby wiązac na supły, obcinać czy wyczyniać inne brewerie. Jęzor byłby systemtycznie montowany na nowo dla kolejnych chętnych,za każdym razem świeży. Pomnik składałby się z dość miękkiego materiału i stał dość nisko, aby można było mu również nakopać do d...  
 
Jakieś inne propozycje, co można jeszcze zrobić Wrednej Niemrze, biedne bo udręczone szczerze dusze?

Nie zniżać się do jej poziomu.Naprawdę działa;)
29 marca 2014 22:38 / 4 osobom podoba się ten post
tina 100%

To zależy jak sobie zorganizujecie,i co trzeba robić.Teraz na przykłąd mam nocny dyzur,a jutro wolne,a że pdp i tak spi,a jak wstanie ,to jest samodzielna i fizycznie sprawna,to pomagam kolezance na dziennej zmianie.Na spacery z babcia wychodzimy razem coby nie uciekła,nie przechodziła na czerwonym swietle,albo nie poleciała wykupic połowy towaru z jakiegoś sklepu.Pomagam jej gotowac,bo przy Pdp się nie da,bo pcha ręce do garków,wyjada wprost z garnka,abo cos tam nawrzuca.Dlatego u góry w mieszkaniu pdp gotujemy np .ziemniaki,a na dole ,u nas w mieszkaniu np .gulasz,czy inne danie wymagające wiekszego nakładu pracy.Pdp protestowała przeciwko temu,abyśmy były razem w tym samym czasie,bo jej szanse ucieczki maleją:),ale rodzina dała sie przekonać.Uargumentowałam to tym,ze na przykład jak pdp pójdzie na spacer tylko z jedną z nas,to zwieje i jeszcze pod samochód wpadnie.Pdp jest osoba o egoistycznym nastawieniu i przebywanie tylko z jedną opiekunką daje jej większe pole manewru.Przede mna czuje jakis respekt,bo pyskata jestem,ale współpracownica daje się wodzić za nos,chociaż ostatnio zaczęła się stawiać,nie ukrywam,ze ja ją buntuję;).

Czyli ogólnie sobie chwalisz bycie we dwie. Faktycznie macie trudną pdp i jedna miałaby bardzo cieżko,ale przecież słyszy sie przypadki gdzie do takich ciężkich przypadków jest tylko jedna opiekunka. Pisałaś ,ze rodzina jest zamożna i chyba tylko to ratuje pdp przed Heimem.
Koleżanka przy Tobie się wyrobi,dobrze że ją ukierunkowujesz :) ( ostatnio to moje ulubione słowo ) :):)
29 marca 2014 22:44 / 2 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Czyli ogólnie sobie chwalisz bycie we dwie. Faktycznie macie trudną pdp i jedna miałaby bardzo cieżko,ale przecież słyszy sie przypadki gdzie do takich ciężkich przypadków jest tylko jedna opiekunka. Pisałaś ,ze rodzina jest zamożna i chyba tylko to ratuje pdp przed Heimem.
Koleżanka przy Tobie się wyrobi,dobrze że ją ukierunkowujesz :) ( ostatnio to moje ulubione słowo ) :):)

Fakt,ze to ją ratuje przed heimem,a babciunia jest już na "wylocie":)Ukierukonkowanie podoba się koleżance,a zwłaszcza efekty-babcia słucha.Czyli pacyfikacja zostanie rzetelnie przeprowadzona."Pacyfikacja"-znowu mnie sie ostatnio ten termin spodobał:)
29 marca 2014 22:46
Ja pracowalam podobnie, ja -24h i trzy opiekunki niemieckie, one na zmianę po 6h, i nocna 12h, z ma łymi wyjątkami ciekawie się pracowało, tylko ja byłam w końcu wykończona, bo musiałam w nocy 2-3 razy wstawać.
29 marca 2014 22:50 / 1 osobie podoba się ten post
No to ja współpracownicę wręcz odwodzę od form nadmiernej aktywności,po co ma za friko robić;)A` miała takie skłonnosci,bo chyba czuła sie gorsza,bo słabiej po niemiecku mówi.Troche ją zmotywowałam,żeby sie lepiej poduczyła,a nie niepotrzebnie latała z miotłą,mimo,ze tu jest gdzie wystartowac;)I tak jak dziewczyna odpowiedziała pdp raz,czy drugi,to od razu lepiej się poczuła.
29 marca 2014 22:50 / 1 osobie podoba się ten post
Idę do łóżeczka, lecz nie wiem jak czas ustawić - do przodu ta zmiana, czy to tyłu?
29 marca 2014 22:51
romana

Idę do łóżeczka, lecz nie wiem jak czas ustawić - do przodu ta zmiana, czy to tyłu?

Z drugiej na trzecią przestawić. Śpimy niestety krócej ;(
29 marca 2014 22:52 / 3 osobom podoba się ten post
romana

Idę do łóżeczka, lecz nie wiem jak czas ustawić - do przodu ta zmiana, czy to tyłu?

Romanka do przodu , do przodu o godzinke skróci sie nasz pobyt w de .....
29 marca 2014 22:52
romana

Idę do łóżeczka, lecz nie wiem jak czas ustawić - do przodu ta zmiana, czy to tyłu?

Też zadalam rano takie pytanie, odzewu nie było, ale już wiem....do przodu! Śpimy.krócej-niestety♡
29 marca 2014 22:53
dorotee

Ja pracowalam podobnie, ja -24h i trzy opiekunki niemieckie, one na zmianę po 6h, i nocna 12h, z ma łymi wyjątkami ciekawie się pracowało, tylko ja byłam w końcu wykończona, bo musiałam w nocy 2-3 razy wstawać.

To tylko nocne zmiany miałaś.
29 marca 2014 22:55
tina 100%

To tylko nocne zmiany miałaś.

Nie ja miałam przepisowe 8h w ciągu dnia i nocną gotowość:) pdp yła z tych większych i problemy z poruszaniem się, obecnie rodzina znowu szuka drugiej opiekunki, ale już nie z firmy.
29 marca 2014 22:56 / 2 osobom podoba się ten post
alinka1339

Romanka do przodu , do przodu o godzinke skróci sie nasz pobyt w de .....

No patrz, że do tej pory nikt na to nie wpadł, taka dobra wiadomość:))
29 marca 2014 22:57
ale ja już teraz przestawię zegarek? nie?
29 marca 2014 22:57
dorotee

ale ja już teraz przestawię zegarek? nie?

Ja juz przestawiłam :)
29 marca 2014 22:58 / 4 osobom podoba się ten post
efka66

No patrz, że do tej pory nikt na to nie wpadł, taka dobra wiadomość:))

Cczasem godzina trwa wiecznośc , a tu myk jeden ruch wskazówek zegara i o godz bliżej do domu