Na wyjeździe #7

30 marca 2014 13:20 / 2 osobom podoba się ten post
W domku odreagujesz na 100% i wydzierające się papugi, i wrednawą siostrę.
A ja mam tu u babci rudą kotkę, prążkowaną, śliczna jest i zawsze gdy ją widzę, myślę o Twojej. Pamiętam ją ze zdjęcia, są bardzo podobne. Nie tylko mąż, ale i ona wkrótce się do Ciebie przytuli!
30 marca 2014 15:31
dziewczyny powiedzcie mi jak kupię bilet na s-bahn ten za cos ok 2 euro to czy mogę na ten bilet jechać w obie strony jak zmieszczę się w 90 min czy nie
30 marca 2014 16:06
jowitaliber

dziewczyny powiedzcie mi jak kupię bilet na s-bahn ten za cos ok 2 euro to czy mogę na ten bilet jechać w obie strony jak zmieszczę się w 90 min czy nie

Wydaje mi się ,że tak.O ile mnie pamięć nie zawodzi,to w Berlinie też kupowałam te bilety,no i jeździłam do celu i z powrotem.Jedyne ograniczenie to własnie te czasowe.Na automacie do biletów powinno być wszystko wyjaśnione:)
30 marca 2014 16:19
jowitaliber

dziewczyny powiedzcie mi jak kupię bilet na s-bahn ten za cos ok 2 euro to czy mogę na ten bilet jechać w obie strony jak zmieszczę się w 90 min czy nie

Bilet za 2,60 waażny jest przez godzinę,bilet za 3,40 ważny jest dwie godziny. O 90 minutach nie słyszałam :)
30 marca 2014 16:30
ivanilia40

Bilet za 2,60 waażny jest przez godzinę,bilet za 3,40 ważny jest dwie godziny. O 90 minutach nie słyszałam :)

Tez wydaje mi się,że jeździłam na dwugodzinny bilet i to ten za 2,60,ale to było ładnych parę lat temu,może podrożało,ale zalezy też z jakiej strefy do jakiej się jedzie.Na mapce są te strefy wyrysowane,a w automacie trzeba zaznaczyć strefę w jakiej ma być kupiony bilet.Np bilet ze strefy AB jest tańszy niż AC,bo odległość w tej ostatniej jest większa.Tyle pamiętam:)
30 marca 2014 16:33
tina 100%

Tez wydaje mi się,że jeździłam na dwugodzinny bilet i to ten za 2,60,ale to było ładnych parę lat temu,może podrożało,ale zalezy też z jakiej strefy do jakiej się jedzie.Na mapce są te strefy wyrysowane,a w automacie trzeba zaznaczyć strefę w jakiej ma być kupiony bilet.Np bilet ze strefy AB jest tańszy niż AC,bo odległość w tej ostatniej jest większa.Tyle pamiętam:)

No właśnie te strefy podzielone są czasowo ,a nie kilometrowo,dlatego bilety mają ważność godzinną lub dwugodzinną :)
30 marca 2014 16:47 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

No właśnie te strefy podzielone są czasowo ,a nie kilometrowo,dlatego bilety mają ważność godzinną lub dwugodzinną :)

A to by się logicznie układało.Im większa odległość ,tym dłużej się jedzie.Ja jeździłam w strefie AC,stąd mi ten dwugodzinny czas w głowie utkwił.Ale tak czy owak,mozna na tym samym bilecie wracać,aby w czasie się zmieścić.Teraz sobie przypomniałam:)
30 marca 2014 16:58
jowitaliber

dziewczyny powiedzcie mi jak kupię bilet na s-bahn ten za cos ok 2 euro to czy mogę na ten bilet jechać w obie strony jak zmieszczę się w 90 min czy nie

Nie wiem w jakim mieście się chcesz poruszać, ale w Monachium nie możesz jechać w obie strony. Możesz się przesiadać dowolną ilość razy, ale musisz jechać "do przodu". Na drogę powrotną musisz skasować kolejny bilet.
30 marca 2014 17:07
jowitaliber

dziewczyny powiedzcie mi jak kupię bilet na s-bahn ten za cos ok 2 euro to czy mogę na ten bilet jechać w obie strony jak zmieszczę się w 90 min czy nie

Cześć wszystkim :) ...dawno mnie nie było.
 
Jowita - to zależy w jakim mieście jesteś - mają odmienne warunki.
 
Np. w Monachium bilet jednorazowy na 1 strefę za 2,60 e jest ważny:
1 godz. jako tzw. Kurzstrecke ( do 4 przystanków, ale możesz wjechać do innej strefy)
3 godz. w ramach jednej strefy.
Ilość przesiadek/pauz i środów transportu nieograniczona w tym czsie (możes jechać U-Bahn, S-Bahn. tramwajem czy autobusem komunkacji miejskiej MVV).
 
W przypadku biletu jednorazowego na 2 strefy i więcej -ważność 4 godz.
 
Jeden warunek: NIEDOZWOLONE SĄ  przejazdy powrotne i tzw. Rundfahrt! (do wszystkich biletów jednorazowych).
 
30 marca 2014 17:10 / 2 osobom podoba się ten post
Cali

Nie wiem w jakim mieście się chcesz poruszać, ale w Monachium nie możesz jechać w obie strony. Możesz się przesiadać dowolną ilość razy, ale musisz jechać "do przodu". Na drogę powrotną musisz skasować kolejny bilet.

Można też "na boki" - aby nie wstecz :)
30 marca 2014 17:37
No to bym nawywijała;)Okazuje się,że bilety ważność biletów może być różna,specyficzna dla określonego miasta.Dobrze,że się dowiedziałam,bo np.będąc w Monachium,jak nic zapłaciłabym karę:)
30 marca 2014 18:04 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

No to bym nawywijała;)Okazuje się,że bilety ważność biletów może być różna,specyficzna dla określonego miasta.Dobrze,że się dowiedziałam,bo np.będąc w Monachium,jak nic zapłaciłabym karę:)

Tina nie musisz sie martwic w Szwajcarii kupisz bilet ( z  powrotnym ) jest wazny 24 h i jezdzisz wszystkimi miejskimi srodkami lokomocji.
30 marca 2014 19:31 / 2 osobom podoba się ten post
właśnie się dowiedziałam że dziś ok 1 w nocy na moment mąż do mnie wpadnie bo wraca do pracy po pobycie z córką w szpitalu.Super cieszę się że chociaż przez parę minut będę miała namiastkę domu.I zostanie 14 i wyjazd: )
30 marca 2014 19:56
jowitaliber

właśnie się dowiedziałam że dziś ok 1 w nocy na moment mąż do mnie wpadnie bo wraca do pracy po pobycie z córką w szpitalu.Super cieszę się że chociaż przez parę minut będę miała namiastkę domu.I zostanie 14 i wyjazd: )

14go wracasz, a skąd?
30 marca 2014 20:01
efka66

14go wracasz, a skąd?

 z nurnberg jadę busem