Wypieki

09 maja 2014 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
Lili

Malgi, słoneczko, to ja błagam, (już nawet nie proszę) o przepisy na te serniki! pliiiiiiisssss!!! :)

Ja piekłam tutaj sernik z ÓUARKA:                                                                                                                                                                                                                                                               -
-1250g sera óuarck 0%                                                                                                                                                                                                                         - niecałe 2 szkl. cukru                                                                                                                                                                                                                           - 2 garście rodzynek                                                                                                                                                                                                    -                       - 1 kostka masła                                                                                                                                                                                                                                   - 3 łyzki mąki ziemianzanej                                                                                                                                                                                                                   - 12 jaj  /                                                                                                                                                                                                                                                           
masło z cukrem dobrze ubić, dodać żółtka, rodzynki i ser, dalej ubijać i dość długo.Białka ubić na sztywno i dodać do masy mieszając delikatnie drewnianą łyżką.Piec 30 in. w 170 st. 20 min. 150 st. i 30 min 125 st. , po upieczeniu uchylić piekarnik i zostawić na 20 min. .Do krojenia musi być wychłodzony,.Mnie się udał, piekla w tortownicy 24cm.                                                                                                                                                                                                                                                              Jeżeli kupisz tłusciejszy twaróg to dodaj mniej cukru:) smacznego:) Ja jutro robię szrlotkę - bardzo prostą !!!!!!!                 
09 maja 2014 14:47
Baaardzo Wam dziekuje za ten topik! Naprawde. W przyszlym tygodniu wracam do Pl i zabieram sie za pieczenie. Tak tu dokladnie opisujecie wszystko, ze w koncu musi sie udac. Do tego stopnia boje sie pieczenia, ze zawsze, kiedy jade w nowe miejsce, zzera mnie stres, zeby nie proszono o ciasto do kawy swojskiej roboty.I nie wynika to z mojego lenistwa a z braku umiejetnosci. Juz dzis rano sie ucieszylam, kiedy zobaczylam, ze ktos zalozyl taki temat.Chwala Ci za to, Geronimo!
09 maja 2014 15:50 / 1 osobie podoba się ten post
Binor

Baaardzo Wam dziekuje za ten topik! Naprawde. W przyszlym tygodniu wracam do Pl i zabieram sie za pieczenie. Tak tu dokladnie opisujecie wszystko, ze w koncu musi sie udac. Do tego stopnia boje sie pieczenia, ze zawsze, kiedy jade w nowe miejsce, zzera mnie stres, zeby nie proszono o ciasto do kawy swojskiej roboty.I nie wynika to z mojego lenistwa a z braku umiejetnosci. Juz dzis rano sie ucieszylam, kiedy zobaczylam, ze ktos zalozyl taki temat.Chwala Ci za to, Geronimo!

Zawsze możesz zrobić ciasto bez pieczenia. "Ptasie mleczko" lub sernik na zimno (wersja leicht).
Trzeba rozpuścić galaretkę w szkalnce wody (połowa normalnej porcji) z odpowiednią ilością cukru (normalna porcja). Najlepsze są galaretki DR OETKER.
Następnie ubić śmietankę kremówkę (najlepiej podwójną), albo zamiennie wymieszać twarożek homogenizowany(Qark - opakowanie 500g). Zimną tężejącą galaretkę dobrze wymieszać z bitą śmietaną lub twarożkiem.
Wyłożyć formę biszkoptami, nałożyć masę ( można w połowie ułożyć następną warstwą biszkoptów), na wierzchu ułożyć warstwę biszkoptów. Można potem wyłożyć "normalną" galaretkę, polać rozpuszczoną, zimną czekoladą lub zostawić tak jak jest. Wkładamy naczynie do lodówki na kilka godzin - najlepsze jest na drugi dzień, jak biszkopty troszkę zmiękną.
Wersja fett sernika jest z żółtkami i masłem. ;-)
09 maja 2014 17:47
Malgi,czy te jabłka po gpdzinie trzeba odcedzić,czy razem z sokiem wymieszac składniki?
09 maja 2014 19:40
ivanilia40

Malgi,czy te jabłka po gpdzinie trzeba odcedzić,czy razem z sokiem wymieszac składniki?

Razem z sokiem wymieszać!
A i zapomniałam, jak ktoś lubi cynamon do jabłek - też można dodać ( łyżkę lub dwie)- wtedy będzie miało posmak piernika ;-)
I jeszcze jedno! To jest przepis niemiecki, więc możecie PDP powiedzieć, że to jest tutejsza receptura.
09 maja 2014 20:06 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Razem z sokiem wymieszać!
A i zapomniałam, jak ktoś lubi cynamon do jabłek - też można dodać ( łyżkę lub dwie)- wtedy będzie miało posmak piernika ;-)
I jeszcze jedno! To jest przepis niemiecki, więc możecie PDP powiedzieć, że to jest tutejsza receptura. :-)

Jutro upiekę i zdam relacje :)
09 maja 2014 20:06 / 1 osobie podoba się ten post
Rolada biszkoptowa idealna na okrs truskawkowy ale ja robię też z innymi owocami lub samą bitą śmietaną lub ptasie mleczko :)
10dkg cukru
4jajka
5łyżek mąki pszennej
1łyżka mąki ziemniaczanej
1łyżeczka proszku
Białka ubić na sztywno z cukrem i wanilią ,wymieszać z żółtkami dodać mąkę z proszkiem szybko wymieszać mikserem na najniższych obrotach.Piec ok 10-15 min w temp 200st ja rozlewam na blachę z pieca na papier do pieczenia po upieczeniu wykładam na ściereczkę i zwijam góra na ma być na spodzie oczywiście papier schodzi bez problemu tzn może troszkę trzymać więc trzeba delikatnie odklejać :)
krem do wyboru bita śmietana z mascarpone na to truskawki pokrojone, lub sama bita śmietana do bitej śmietany zawsze dodaje fix śmietana :)
09 maja 2014 20:11 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Jutro upiekę i zdam relacje :)

Powodzenia!
09 maja 2014 21:02
Malgi

Zawsze możesz zrobić ciasto bez pieczenia. "Ptasie mleczko" lub sernik na zimno (wersja leicht).
Trzeba rozpuścić galaretkę w szkalnce wody (połowa normalnej porcji) z odpowiednią ilością cukru (normalna porcja). Najlepsze są galaretki DR OETKER.
Następnie ubić śmietankę kremówkę (najlepiej podwójną), albo zamiennie wymieszać twarożek homogenizowany(Qark - opakowanie 500g). Zimną tężejącą galaretkę dobrze wymieszać z bitą śmietaną lub twarożkiem.
Wyłożyć formę biszkoptami, nałożyć masę ( można w połowie ułożyć następną warstwą biszkoptów), na wierzchu ułożyć warstwę biszkoptów. Można potem wyłożyć "normalną" galaretkę, polać rozpuszczoną, zimną czekoladą lub zostawić tak jak jest. Wkładamy naczynie do lodówki na kilka godzin - najlepsze jest na drugi dzień, jak biszkopty troszkę zmiękną.
Wersja fett sernika jest z żółtkami i masłem. ;-)

Dzieki, Malgi. Na pewno dam znac, co mi wyszlo i bede robic bez jajek, bo boje sie salmonelli. Chyba ze mozna dac zoltka gotowane?? Wiem, ze moja tesciowa robi zawsze na Wielkanoc tzw. pasche i uzywa wlasnie gotowanych zoltek. Ludzie, jakie to jest pyszneee!
09 maja 2014 21:30 / 2 osobom podoba się ten post
Binor

Dzieki, Malgi. Na pewno dam znac, co mi wyszlo i bede robic bez jajek, bo boje sie salmonelli. Chyba ze mozna dac zoltka gotowane?? Wiem, ze moja tesciowa robi zawsze na Wielkanoc tzw. pasche i uzywa wlasnie gotowanych zoltek. Ludzie, jakie to jest pyszneee!

Nie próbowałam z gotowanych żółtek, ale możesz sparzyć jajka przed rozbiciem. A taki sernik na zimno to prawie taka pascha. Możesz też ubijać jajka na parze, ale dla mnie to już za dużo zachodu. Lubię jak najmniej pracochłonne przepisy i jak najsmaczniejsze.
Bez pieczenia można też zrobić oszukane kremówki.
Na warstwę krakersów nakłada się masę budyniową (lub karpatkową), następnie znowu warstwa krakersów (lub herbatników) i znowu masa. Na wierzch krakersy posmarowane cienko masą i posypane kakao.
Ja masę budyniową robię następująco:
2 paczki budyniu waniliowego gotuję w połowie ilości mleka z podwójną ilością cukru. Studzę i dodaję po łyżce do zmiksowanej kostki masła, miksując na puszystą masę.
 
09 maja 2014 21:34 / 1 osobie podoba się ten post
no faktycznie prosty przepis i szybki.Masz coś jeszcze w zanadrzu?
09 maja 2014 21:47 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

no faktycznie prosty przepis i szybki.Masz coś jeszcze w zanadrzu?

Zależy co lubisz?
Możesz zrobić "czekoladki dietetyczne" według własnego przepisu:
Najprościej rozpuścić czekoladę (najzdrowsza gorzka) i wrzucać do niej (ciepłej!) różne płatki (owsiane, kukurydziane, pszenne), orzechy, nawet musli i rodzynki, aż będzie masa gęstniała. Wykładać łyżeczką na pergamin lub folię aluminiową i poczekać do ostygnięcia.
09 maja 2014 21:49 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Zależy co lubisz?
Możesz zrobić "czekoladki dietetyczne" według własnego przepisu:
Najprościej rozpuścić czekoladę (najzdrowsza gorzka) i wrzucać do niej (ciepłej!) różne płatki (owsiane, kukurydziane, pszenne), orzechy, nawet musli i rodzynki, aż będzie masa gęstniała. Wykładać łyżeczką na pergamin lub folię aluminiową i poczekać do ostygnięcia.

Dzieki Malgi.
09 maja 2014 23:11
Evvex

SERNIK W KĄPIELI WODNEJ.  5jajek,10dag masła,1szkl.cukru drobnego,2łyżeczki ekstraktu waniliowego,1łyżka mąki pszennej i1 łyżka ziemniaczanej lub budyniu,opcjonalnie bakalie,wszystko koniecznie w temperaturze pokojowej.    Masło ucieram z cukrem, wbijać kolejno jajka,lekko ucierając,stopniowo twaróg, potem wymieszane mąki,cały czas leeko mikserem lub ręcznie,serniki opadają ,ponieważ od długiego i gwałtownego kręcenia są zbyt napowietrzone,więc kręcimy z umiarem do połączenia składników.Forme wykładam papierem,ja niczym nie smaruje,robie też bez spodu,ale można pokruszyć ciastka.Piekarnik,na samym dole wlewam gorącą wode do brytfanki,takiej co na wyposażeniu ma każdy piec,nagrzewam do 170stopni,wkładam sernik i od razu redukuje do 150 stopni,piekę 1,5h.Osobiście przed pieczeniem przykrywam papierem,moja rodzina lubi jak jest bielutki,no i nigdy się nie przypali i nie wyschnie.po upieczeniu uchylić drzwiczki i zostawić do wystudzenia,Polewę według uznania,ja rozpuszczam czekoladę deserową,najlepszy jest na 2 dzień,ale 2 razy tylko dotrwał.Smacznego,znajde chwile to napisze oryginalny LINZERTORTE.Recepta w tutejszej famili od150lat.                                                                                                                                                                                                                   

Evvex, przepis wygląda super juz na papierze, tylko ile sera i jakiego najlepiej, bo nie znalazłam w przepisie :)))
Aha, i jeszcze jedno - czy formę z sernikiem wstawia się do tej blachy z wodą czy na kratkę wyżej? Bo nigdy nie piekłam niczego w kąpieli :)
10 maja 2014 10:42
Lili

Evvex, przepis wygląda super juz na papierze, tylko ile sera i jakiego najlepiej, bo nie znalazłam w przepisie :)))
Aha, i jeszcze jedno - czy formę z sernikiem wstawia się do tej blachy z wodą czy na kratkę wyżej? Bo nigdy nie piekłam niczego w kąpieli :)

Przepraszam,faktycznie ser mi uciekł,tutaj biorę qarka 4 pudełka po250,w domu 1 kg z wiaderka lub kręce dwukrotnie. Forme dajesz piętro wyżej na kratke.