Wypieki

10 maja 2014 22:16
emi

Czarny chleb z ziarnami, trochę słodki. Receptura niemiecka. Mnie smakuje. Wykonanie proste jak budowa cepa.Jeżeli jesteś zainteresowana wkleje przepis :))))

Dawaj, Emi:)
10 maja 2014 22:17
Sówka

Dajcie jakiś prosty przepis na ciasto kruche do jabłecznika, tylko takie dla kogoś kto nie potrafi piec :-)

Sowa myślę, że z tym przepisem poradzi sobie każdy. Sprawdzony, jeszcze mnie nigdy nie zawiódł, a pochwał dostałam wiele:
http://gotowanie.onet.pl/przepisy/jablecznik-najlepszy-na-swiecie,100310.html
10 maja 2014 22:25 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

A musi być kruche?
Może babkowe z kawałkami jabłek? Zresztą udaje się też z innymi owocami.
4 jajka
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
Ubić mikserem
1 szklanka mąki
0,5 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Dodawać po trochu dalej miksując. Na koniec dodać
0,5 szklanki oleju.
Około 1 kg jabłek pokroić w ósemki, wyłożyć na blasze i zalać ciastem. Powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
Jeżeli używamy inne owoce (truskawki, śliwki, wiśnie, jagody, poziomki, gruszki) to wykładamy na wylane ciasto.
Pieczemy w zależności od wysokości ciasta od 35-50 minut w piekarniku 180*C.
Smacznego!
 

Ja dzisiaj robiłam kruche z jabłkami :- 2.5 szl. mąki, 2 jaja. 1/2 szkl, cukru, kostka masła i 1 łyżeczka proszku do piecz.= zagnieść i podzielic na połowe , 1 częsc do lodówki a 2 do zamrazalki.W między czasie 1kg.-1,30 jabłek pokroić dodac 1łyzeczkę cynamonu i 1/3 szkl, cukru i dusimy .Ciasto z lodówki wałkujemy i wykładamy tortownice, nakłuwamy widelcem, wykładamy przestudzne jablka i na wierzch ścieramy na tarce 2 ciasto, Pieczemy w 180% 45 min. smacznego!!!
10 maja 2014 22:31
kasia63

Dawaj, Emi:)

Buttermilchbrot:
1 Liter Buttermilch, 1 Becher Sirup 450g (dunkel), 1 Teel. Salz, 2 Packch. Trockenhefte, 500g Weizenmehl Typ 1050, 1000g "Stüve's Schrotischung(Roggenschrot, Weizenschrot, Sonnenblumenkerne)-> do kupienia w Edece, obok jest też oryginalny przepis, ja robiłam tylko z oryginałów niemieckich. Ale teraz spróbuję z naszych polskich zamienników.
Wykonanie: Wszystkie składniki wymieszać dobrze w misce. Foremkę wyłożyć papierem do pieczenia i wlać ciasto. Foremkę zawinąć na górze folią aluminiową i piec 3 godziny w piekarniku na 175st na ustawieniu: pieczenie góra-dół. Nie na termoobiegu! Po tym zostawić na 12 godzin w zamkniętym piekarniku.
Składniki specjalnie zostawiam po niemiecku, bo jak przetłumaczę to jeszcze pomieszam. Piekarnik tak ma być jak na zdjęciu
 
10 maja 2014 22:44
Emi,dziekuje ,wszystko pieknie ,tylko skądże ja wezme te składniki oryginalne w kraju i taki piekarnik jakiś dziwny-ja mam zwykła gazowa kuchenke i piekarnik tez gazowy:(Jak zrobisz po polsku to poprosze jeszcze raz:):):)
10 maja 2014 22:55
kasia63

Emi,dziekuje ,wszystko pieknie ,tylko skądże ja wezme te składniki oryginalne w kraju i taki piekarnik jakiś dziwny-ja mam zwykła gazowa kuchenke i piekarnik tez gazowy:(Jak zrobisz po polsku to poprosze jeszcze raz:):):)

No właśnie ja ostatnio wiozłam wszystko z De. Nie wiem jak z tym syropem u nas, bo nigdy za nim nie patrzyłam- ale może miodem go zastąpić. Mieszankę ziaren spokojnie można zastąpić słonecznikiem i dynią. Kasia nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś będąc w Pl znalazła zamienniki i spróbowała. Ja na pewno będę, ale dopiero w lipcu. A na Twoim piekarniku też jest na pewno to oznaczenie, no chyba że on starszy ode mnie :))))))
10 maja 2014 23:34 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Pieczecie chleb?Wnecie jest full przepisów ,ale ja bym chciała jakis sprawdzony jak któraś sama sie tym para.

Ja piekę, ale w domu:
0,5 l ciepłej wody
2,5 dkg drożdży
1 łyżeczka cukru
Rozpuścić i wlać do miski z mąkami:
1 szklanka śląskiej mąki żurek (z otrębami)- albo szklanka mąki pełnoziarnistej + 0,5 szklanki otrąb pszennych lub razowych
1 szklanka mąki krupczatki
1 szklanka mąki pełnoziarnistej (żytniej, pszennej lub orkiszowej - według uznania)
1 łyżeczka kopiasta soli,
po 1 łyżce: słonecznika, siemienia lnianego, pestek dyni, sezamu czarnego i białego
Wszystko dobrze wymieszać i zostawić na 0,5-1 godz żeby zaczęło rosnać.
Następnie wyłożyć do wysmarowanej tłuszczem foremki keksowej i znowu zostawić na 0,5 godz.
Piekę 1 godz w piekarniku 200*C z termoobiegiem i z naczyniem z wodą lub 1,3 godz bez termoobiegu (ale też z wodą)
Po upieczeniu gorący owijam w lnianą ściereczkę i studzę na drucianej podstawce.
11 maja 2014 10:03
To ide piec ciasto
11 maja 2014 13:54 / 3 osobom podoba się ten post
Ja dzis upiekłam tez proste i szybkie ciasto Prasenbirentorte
 200 gram zmielonych orzechow w proszku
125gr masła
100gr cukru
1/2 proszku do pieczenia
3 jajka
2łyzki kakao
wszystko wymieszac i do tortownicy piec 20 minut 175-190stop zalezy od piekarnika>po wystudzeniu wyłorzyc dzem porzeczkowy z całymi owocami, udekorowac bita smietana.
Smacznego
14 maja 2014 00:21
A ja jutro (właściwie dzisiaj) będę piekła urodzinowy sernik z jogurtu waniliowego.
Przepis napiszę jak stwierdzę, że warto go polecić ;-)
14 maja 2014 00:30
Malgi

A ja jutro (właściwie dzisiaj) będę piekła urodzinowy sernik z jogurtu waniliowego.
Przepis napiszę jak stwierdzę, że warto go polecić ;-)

Mam nadzieję,że Ci się uda i podzielisz się przepisem no bo sernik z jogurtu waniliowego to dla mnie coś nowego. Dobrej nocy.
14 maja 2014 09:38
Dziewczyny! Witam! poszukuję przepisu na cytrynowe muffiny, ale takie, które naprawde beda miały cytrynowy posmak... znacie? Myślalam, zeby zrobic przepis normalny, podstawowy, i dodac sok z 2 cytryn, nie wiem tylko czy to styknie, żeby aromat cytryny byl wyczuwalny? :(
14 maja 2014 10:00
Do przepisu podstawowego dodaj olejek cytrynowy i otartą skórke z1cytryny/wcześniej sparzonej gorącą wodą/:}
14 maja 2014 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Lili

Normalka, Malgi... Im bardziej powinno być rewelacyjne tym większy olewator włączałam przy robieniu... Natomiast sernika jeszcze nie upiekłam żeby mi nie zmniejszył wysokości po wyjęciu z piekarnika... :) A może nie trafiłam na dobry przepis?

Sernik z zasady swojej opada, ale żeby zmniejszyć straty należy:
1. po upieczeniu zostawić sernik w piekarniku tylko lekko uchylając drzwiczki; tak ma wystygnąć.
2. żeby się lepiej kroił, dobrze gdy przez kilka godzin postoi w lodówce.
14 maja 2014 11:34 / 3 osobom podoba się ten post
Benita

Sernik z zasady swojej opada, ale żeby zmniejszyć straty należy:
1. po upieczeniu zostawić sernik w piekarniku tylko lekko uchylając drzwiczki; tak ma wystygnąć.
2. żeby się lepiej kroił, dobrze gdy przez kilka godzin postoi w lodówce.

Tortury wymyślasz nie dosc,że w piekarniku to jeszcze w lodowce.Ja jak pieke w domu sernik to zazwyczaj wieksza częśc jego znika w nocy.Mam taki przepis na samoznikajacy sie sernik.Bo nikt sie nie przyznaje do pałaszowania.