Wypieki

10 maja 2014 14:13
No a jakieś pomysły na deser do kawy dla PDP ale szybciutko i bez pieczenia ,lodów nie jedza...
10 maja 2014 14:31
iwunia

No a jakieś pomysły na deser do kawy dla PDP ale szybciutko i bez pieczenia ,lodów nie jedza...

Szybko to tylko ubić śmietanę możesz, dodać owoce lub bakalie i posypać starta czekoladą.
10 maja 2014 14:34
Malgi

Szybko to tylko ubić śmietanę możesz, dodać owoce lub bakalie i posypać starta czekoladą.

No cos podobnego zrobilam tylko ,że z jogurtem greckim...
10 maja 2014 14:35 / 1 osobie podoba się ten post
iwunia

No a jakieś pomysły na deser do kawy dla PDP ale szybciutko i bez pieczenia ,lodów nie jedza...

Quark z mandarynkami i bitą śmietaną. Ale my to po obiedzie jedliśmy.
Do kawy: ciastka, ciasto, gofry (kupne oczywiście)
10 maja 2014 16:10
Upiekłam ciasto Malgi,roboty praktycznie wcale i całkiem smaczne,ale niestety 40 minut to stanowczo za krótko,w środku jest surowe. Następnym razem potrzymam 50 minut i będzie super :)
10 maja 2014 17:07
Dajcie jakiś prosty przepis na ciasto kruche do jabłecznika, tylko takie dla kogoś kto nie potrafi piec
10 maja 2014 17:14 / 1 osobie podoba się ten post
Sówka

Dajcie jakiś prosty przepis na ciasto kruche do jabłecznika, tylko takie dla kogoś kto nie potrafi piec :-)

Wynalazłam ostatnio taki przepis dla siebie, bo nie umiem piec, ani mnie to nie kręci, ani nie mam nosa do tego, a czasem się przyda, wyglada na taki, którego nie da się spieprzyć:)
 
http://www.wielkiezarcie.com/recipe109690.html
10 maja 2014 19:16
ivanilia40

Upiekłam ciasto Malgi,roboty praktycznie wcale i całkiem smaczne,ale niestety 40 minut to stanowczo za krótko,w środku jest surowe. Następnym razem potrzymam 50 minut i będzie super :)

40 minut wystarcza jak rozkładasz na dużej balsze i jest go około 2-3 cm wysokości. Jak jest w głębokiej formie to musi być trochę dłużej albo z termoobiegiem.
Ja ZAWSZE sprawdzam patyczkiem (może być od szaszłyków, albo naostrzona duża zapałka) czy się "nie lepi".
 
10 maja 2014 19:27 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

40 minut wystarcza jak rozkładasz na dużej balsze i jest go około 2-3 cm wysokości. Jak jest w głębokiej formie to musi być trochę dłużej albo z termoobiegiem.
Ja ZAWSZE sprawdzam patyczkiem (może być od szaszłyków, albo naostrzona duża zapałka) czy się "nie lepi".
 

Właśnie nie miałam nic drewnianego,dopiero po fakcie przypomniałam sobie,że są wykałaczki:). Moje ciasto ma około 4 cm wysokości i teraz już będe wiedziala ,że musi być około 50 minut w piekarniku. Ale wiesz co zrobiłam? Po dwóch godzinach jak wystygło to rozkroiłam i okazało się ,że srodek całkiem surowy,wsadziłam jeszcze na pól godziny do piekarnika i sie dopiekło hi,hi Babci tak smakowało,że kolacji juz nie jadła bo ciasta wchłonęła 3 kawałki! Potem wpadła córka z mężem i nachwalić sie nie mogli jak to Polki dobrze pieką hi,hi W sumie wypiek się udał i będzie to moje stałe ciasto :)
 
10 maja 2014 19:33 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

Właśnie nie miałam nic drewnianego,dopiero po fakcie przypomniałam sobie,że są wykałaczki:). Moje ciasto ma około 4 cm wysokości i teraz już będe wiedziala ,że musi być około 50 minut w piekarniku. Ale wiesz co zrobiłam? Po dwóch godzinach jak wystygło to rozkroiłam i okazało się ,że srodek całkiem surowy,wsadziłam jeszcze na pól godziny do piekarnika i sie dopiekło hi,hi Babci tak smakowało,że kolacji juz nie jadła bo ciasta wchłonęła 3 kawałki! Potem wpadła córka z mężem i nachwalić sie nie mogli jak to Polki dobrze pieką hi,hi W sumie wypiek się udał i będzie to moje stałe ciasto :)
 

Moje to też jest stałe, bo mimo, że bardzo lubię wypiekać, ale... dla swoich gości, swojego ANIOŁA oraz swojej rodzinki i przyjaciół. A tutaj ma być smacznie, ale bez zbędnej pracy, no i oszczędnie! ;-)
10 maja 2014 19:46 / 2 osobom podoba się ten post
Flan jabłkowy - 6 łyżek mąki,6 łyżek cukru,6 łyżek oleju,6 jajek,2 łyżeczki proszku do pieczenia,cukier waniliowy,4-8 jabłek.Jajka ubić zcukrem,dodać mąkę wymieszaną z proszkiem,cukier waniliowy i olej.Jabłka pokroić w ósemki i ciasno ułożyć w tortownicy.Na jabłka wylać całą masę i piec 45 min w 170 st.Ciasto nie jest pracochłonne ale bardzo dobre . Polecam. 
10 maja 2014 19:47
Sówka

Dajcie jakiś prosty przepis na ciasto kruche do jabłecznika, tylko takie dla kogoś kto nie potrafi piec :-)

A musi być kruche?
Może babkowe z kawałkami jabłek? Zresztą udaje się też z innymi owocami.
4 jajka
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
Ubić mikserem
1 szklanka mąki
0,5 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Dodawać po trochu dalej miksując. Na koniec dodać
0,5 szklanki oleju.
Około 1 kg jabłek pokroić w ósemki, wyłożyć na blasze i zalać ciastem. Powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
Jeżeli używamy inne owoce (truskawki, śliwki, wiśnie, jagody, poziomki, gruszki) to wykładamy na wylane ciasto.
Pieczemy w zależności od wysokości ciasta od 35-50 minut w piekarniku 180*C.
Smacznego!
 
10 maja 2014 20:27
Malgi

A musi być kruche?
Może babkowe z kawałkami jabłek? Zresztą udaje się też z innymi owocami.
4 jajka
1 szklanka cukru
1 cukier waniliowy
Ubić mikserem
1 szklanka mąki
0,5 szklanki mąki ziemniaczanej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
Dodawać po trochu dalej miksując. Na koniec dodać
0,5 szklanki oleju.
Około 1 kg jabłek pokroić w ósemki, wyłożyć na blasze i zalać ciastem. Powinno mieć konsystencję gęstej śmietany.
Jeżeli używamy inne owoce (truskawki, śliwki, wiśnie, jagody, poziomki, gruszki) to wykładamy na wylane ciasto.
Pieczemy w zależności od wysokości ciasta od 35-50 minut w piekarniku 180*C.
Smacznego!
 

Zapisuje, dzięki
10 maja 2014 22:11
Pieczecie chleb?Wnecie jest full przepisów ,ale ja bym chciała jakis sprawdzony jak któraś sama sie tym para.
10 maja 2014 22:15
kasia63

Pieczecie chleb?Wnecie jest full przepisów ,ale ja bym chciała jakis sprawdzony jak któraś sama sie tym para.

Czarny chleb z ziarnami, trochę słodki. Receptura niemiecka. Mnie smakuje. Wykonanie proste jak budowa cepa.Jeżeli jesteś zainteresowana wkleje przepis :))))