Wypieki

06 października 2015 22:30
Marta

Dziękuję :przytula:

06 października 2015 22:31 / 1 osobie podoba się ten post
Za oba przepisy dziękuję.
Nudze sie tu jak mops.Będę piec.
06 października 2015 22:32 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Czekam z niecierpliwoscia,mam orzechy mielone i nie wiem co z nich zrobic:)

przepis juz podalam
06 października 2015 22:53
salazar

Michasiu, drożdżowe mnie przerasta, ale wrzuć przepis na kruszonkę, bo wyglada tak, jak moja nie wygląda nigdy ;(..

Już podaję:  - 8 łyżek mąki
                   - 4 łyżki masła
                   - 4 łyżki cukru
 i kruszonka gotowa :)
06 października 2015 22:55 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara48

Ciasto na maslance

Napewno skorzystam z przepisu
06 października 2015 22:59 / 1 osobie podoba się ten post
Marta

Nie piszcie że możecie podać tylko podawajcie;).Zawsze cos sie wybierze;)
Po mojemu- proste ciasto to takie które nie wymaga zagniatania.Bo zagniatać nie umiem i już.Z tego powodu nie umiem tez zrobić pierogów,kopytek,klusek śląskich itp.No niestety.

No to i ja wrzucę swoje drożdżowe bez zagniatania.
Bedziesz miała w czym wybierac...


5 dag drożdży (świeżych,nie tych w proszku)
3/4 szklanki cukru
3/4 szklanki oleju
3/4 szklanki ciepłego mleka
1 cukier waniliowy
3 jaja
4 szklanki mąki

Drożdże rozkruszyc do miski.
Wsypac cukier,cukier waniliowy.
Wlac mleko,olej,wbic jajka.
Dodac mąkę.

NIC NIE MIESZAC.
Zostawic to na 3-4 godziny.

Po upływie tego czasu wymieszac drewnianą łyżką (nie wiem,czemu to takie ważne...tak mi podała koleżanka i do tego się stosuję)

Piec w 180 stopniach 50-70 minut.

06 października 2015 23:04
Marta

Nie piszcie że możecie podać tylko podawajcie;).Zawsze cos sie wybierze;)
Po mojemu- proste ciasto to takie które nie wymaga zagniatania.Bo zagniatać nie umiem i już.Z tego powodu nie umiem tez zrobić pierogów,kopytek,klusek śląskich itp.No niestety.

Ale nie przesadzaj, najprostsze ciasto na pierogi i gwarantuję że zrobisz i wyjdą obojętnie co w nie włożysz:
                                                                                                                                                            - 3 szklanki mąki
                                                                                                                                                              - 1 szklanka ciepłej wody
                                                                                                                                                             - 1 łyżka oleju i 1/2 łyżeczki soli.
Mąkie przesiewam, dodaję sól i wodę ale nie całośc tylko wlewam po troszeczku.  Zagniatam i odstawiam przykryte na 20 mi. aby odpoczęło.Następnie posypuje stolnicę i rozwałkowuje szklaneczką wykrawam kółeczka .koniec. Gotuję króciutko aż wypłyną do góry.
06 października 2015 23:07
michasia

Już podaję:  - 8 łyżek mąki
                   - 4 łyżki masła
                   - 4 łyżki cukru
 i kruszonka gotowa :)

Michasiu, masło ma być zimne, czy w temperaturze pokojowej? Łyżki czubate, czy płaskie?
Widzisz, jakie to skomplikowane może być :(?
06 października 2015 23:11
Michasiu dziękuję za przepis ale ja naprawdę nie zagniotę ciasta na pierogi.Nie ma szans.Próbowałam,nie udało się nigdy.Rączki nie te i już:(
06 października 2015 23:12
salazar

Michasiu, masło ma być zimne, czy w temperaturze pokojowej? Łyżki czubate, czy płaskie?
Widzisz, jakie to skomplikowane może być :(?

Cukier puder czy zwykły? Bo różne są szkoły na ten temat.
06 października 2015 23:17
salazar

Michasiu, masło ma być zimne, czy w temperaturze pokojowej? Łyżki czubate, czy płaskie?
Widzisz, jakie to skomplikowane może być :(?

 Daję łyżki czubate, masło tem. pokojowa.Ja robie sobie zawsze większa ilość i zamrażam w małych pojemniczkach i mam zawsze gotową i mrożona super się rozkrusza  
06 października 2015 23:30
Marta

Cukier puder czy zwykły? Bo różne są szkoły na ten temat.

Tyle pytań, a tylko trzy składniki :D
07 października 2015 14:06
Marta

Michasiu dziękuję za przepis ale ja naprawdę nie zagniotę ciasta na pierogi.Nie ma szans.Próbowałam,nie udało się nigdy.Rączki nie te i już:(

Rączki nie te, rączki nie te..... ble ble ble a co ja mam powiedzieć o swoich,musi się udać i zacytuję Ci mój przewodni cytat "wiara czyni cuda" trzeba powiedzieć uda się, 
07 października 2015 14:13
salazar

Tyle pytań, a tylko trzy składniki :D

Ja daję zwykły cukier, a jak puder to o jedną łyżkę więciej.Mnie smakuje kruszonka bardziej wyrazista ze zwykłym cukrem .
07 października 2015 18:21 / 1 osobie podoba się ten post
Placek z owocami 

150 g serka homo 
    6 łyżek oleju
100 g cukru
    1 jajo
300 g mąki
    1 mały proszek do pieczenia
Zmiksować serek, olej, cukier i jajko + przesianą mąkę z proszkiem i wyrobić końcówkami do ciasta drożdżowego. 
Blachę wyłożyć papierem i rozłożyć ciasto. W przepisie było napisane, żeby rozwałkować i rozłożyć, ale mnie się to nigdy nie udało (wałkowanie), bo ciasto się bardzo lepi. Trzeba palce "umączać" ;) i wyklejać blachę.
Na wierzchu położyć śliwki, posypać cynamonem (jak się lubi, ja lubię, więc sypię) i posypać sprawdzoną kruszonką.
Piec 40-50 min. w 180*C.

Jeśli kruszonka jest zbyt jasna na chwilkę przenieść ciasto na wyższą półkę i przyrumienić.
Na dużą blachę radzę o połowę zwiększyć ilość składników.