Wypieki

22 lutego 2016 23:19 / 1 osobie podoba się ten post
E tam nie masz,niemożliwe Jak umiesz zrobić kruche ciasto to i ciasteczka zrobisz ,ładniejsze niż moje
22 lutego 2016 23:27
Marta

E tam nie masz,niemożliwe Jak umiesz zrobić kruche ciasto to i ciasteczka zrobisz ,ładniejsze niż moje

Miło, dzięki. Kilka miesięcy temu dostałam przepis od koleżanki na ciasteczka  (jadłam u niej i były pyszne) no i popelniłam te cudeńka, ale nie dorastały oryginałkom do...blaszki ! A co do moich wypieków: jestem manualnym beztalenciem, więc o ich urodzie nie ma co dyskutować  
23 lutego 2016 11:08 / 3 osobom podoba się ten post
U mnie dziś muffiny z jabłkami :)
2szkl mąki
2/3 szkl cukru
2łyzeczki proszku
1 cukier waniliowy
1szkl mleka
1/3 szkl oleju
2 jajka
z uwagi na to że sa z jabłkami odrobine cynamonu
Suche składniki wymieszałam dodałam mokre jabłka w kostkę wypełniłam foremki 25min w 180 :)
Sąsiedzi byli odwiedzić Pdp dostali na drogę facet od razu a sąsiadka mówi do kawy :) Pdp chwaliła że dobrze gotuję zobaczymy co powie jak zje ten ryż :)
23 lutego 2016 11:09
takaja

U mnie dziś muffiny z jabłkami :)
2szkl mąki
2/3 szkl cukru
2łyzeczki proszku
1 cukier waniliowy
1szkl mleka
1/3 szkl oleju
2 jajka
z uwagi na to że sa z jabłkami odrobine cynamonu
Suche składniki wymieszałam dodałam mokre jabłka w kostkę wypełniłam foremki 25min w 180 :)
Sąsiedzi byli odwiedzić Pdp dostali na drogę facet od razu a sąsiadka mówi do kawy :) Pdp chwaliła że dobrze gotuję zobaczymy co powie jak zje ten ryż :)

aha zapomniałam muffiny mieszamy tylko łyzka żadnych mikserów i nie za długo razciach :)
23 lutego 2016 12:28 / 3 osobom podoba się ten post
Tak sobie wypiekacie,wiele przepisow przepisalam i stosuje ale najprostsze ciasto na swiecie to jest to,ktore zapozyczylam od mojej podopiecznej.

500 g maki pszennej
200 g cukru
300 g masla
szczypta soli
lyzeczka proszku do pieczenia
1 jajko
1 zoltko
skorka otarta z cytryny
cukier waniliowy

Ciasto robi sie tak jak nasza polska kruszonke,czyli trzeba polaczyc skladniki,nie trzeba zagniatac az bedzie jednolite.Pol ciasta na spod,pol na gore a pomiedzy warstwami owoce.Chyba kazde pasuja.
Robilam z jablkami,robilam z czeresniami z kompotu.
Jablka pokroic w talarki,jak malo slodkie posypac cukrem,dodac cynamon.Blaszke wylozyc polowa ciasta,na to jablka i druga warstwa ciasta.Piec ok.godziny,do zrumienienia ciasta.
Wisnie odsaczyc z plynu,wymieszac z odrobina cynamonu i na ciasto wykladac.
Mysle,ze mozna dac i mak,i ser.
Bardzo proste i smaczne.

26 lutego 2016 18:02 / 4 osobom podoba się ten post
Moja zwyczajna "babka"
26 lutego 2016 18:07 / 4 osobom podoba się ten post
Upieklam dzis sernik rosl pieknie,jak.. .slinka ciekla ,dozowalam odpowiednia temperature i co ? Opadl jak...cale szczescie rownomiernie
26 lutego 2016 19:10 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Upieklam dzis sernik:-) rosl pieknie,jak..:-) .slinka ciekla ,dozowalam odpowiednia temperature i co ? Opadl jak...:-(cale szczescie rownomiernie

,,,może się jeszcze podniesie ?
26 lutego 2016 19:32 / 3 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

,,,może się jeszcze podniesie ?:-)

Zadne sztuczki nie dzialaja caluje chucham ,lize ,pocieram i nic i,stny beton  
26 lutego 2016 19:35 / 3 osobom podoba się ten post
magdzie

Zadne sztuczki nie dzialaja :-(caluje chucham ,lize ,pocieram i nic i,stny beton :-) 

,,,,,,,,,,,  pociągnijjjj,,, podmuchaj
26 lutego 2016 19:35 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Upieklam dzis sernik:-) rosl pieknie,jak..:-) .slinka ciekla ,dozowalam odpowiednia temperature i co ? Opadl jak...:-(cale szczescie rownomiernie

I dlatego ja przestałam piec sernik, chociaż baaardzo lubię
A przepis prosty, nie za słodki...szkoda.
26 lutego 2016 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

,,,,,,,,,,,  pociągnijjjj,,:czerwieni sie:, podmuchaj :zaklopotanie:

Pociagnij,jaka madra a powiedz za co mam zlapac ?
26 lutego 2016 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
Kobietka

I dlatego ja przestałam piec sernik, chociaż baaardzo lubię :zalamka2:
A przepis prosty, nie za słodki...szkoda.

A, tam sernik
26 lutego 2016 19:37 / 4 osobom podoba się ten post
magdzie

Zadne sztuczki nie dzialaja :-(caluje chucham ,lize ,pocieram i nic i,stny beton :-) 

Magdzie pompkę weź i napompuj..............może się podniesie biedaczek
26 lutego 2016 19:37 / 2 osobom podoba się ten post
magdzie

Zadne sztuczki nie dzialaja :-(caluje chucham ,lize ,pocieram i nic i,stny beton :-) 

Gipsu dodaj,będzie oklapnięty, ale przynajmniej sztywny:):):):)