Kary za sciaganie filmow, muzyki i innych w DE

14 maja 2014 18:48 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Nie e:)
 
Są takie programy - emule, edonkey i pewnie jeszcze inne. Włączasz program, wpisujesz interesujący Cię np. film i program skanuje Internet w poszukiwaniu innych internautów, którzy mają włączony też ten program i mają w odpowiednim folderze plik do udostępnienia. I wtedy pobierasz ten plik, on się zapisuje znowu w folderze, z którego inni mogą pobierać, jeżeli masz włączony ten program. To się nazywa p2p - peer-to-peer (nie wiem, co to po angielsku dokładnie znaczy), a onacza, że pobierasz i jednocześnie dzielisz się plikami z innymi. I wtedy jest to rozpowszechnianie. Bo jak sobie ściągniesz z jakiejś strony - np. z chomikuj, to tylko ściągnęłaś, a nikt nie może tego pliku od Ciebie pobrać. 

Wreszcie jak chłop krowie na rowie. Rozumiem!
14 maja 2014 18:47
Sówka

Ale tu jeszcze trzeba wyjaśnić pojęcia "ściąganie""oglądanie""udostępnianie" bo ja nie wiem czy jeżeli ściągnełam film dla siebie żeby obejrzeć sobie w domu czyli zapisałam go na swoim dysku to czy jest to już udostępnianie czy oglądanie? Często na stronach z filmami nie ma możliwości ściągania filmów jedynie oglądania (kinoman) ale są programy (ja go używam) które wymuszają ściąganie filmu i można go sobie zapisać na dysku, to też jest ściąganie filmu? I jeszcze jedna sprawa, często widnieje taka informacja , że film należy usunąć do 24 godzin żeby uniknąć łamania prawa, to jest tylko takie głupie pisanie czy faktycznie jest to podparte literą prawa i czy tyczy to się wszystkich stron z filmami?
Pozdrawiam
Dociekliwa ;-)

Udostępnianie jest zawsze w przypadku korzystania z programów typu p2p (czyli np. torrentów). Twój program udostępnia pobrane i pobierane akutualnie pliki innym użytkownikom, które można pobierać, a więc są one przez Ciebie udostępniane.

14 maja 2014 18:53
Sówka

A tam biednemu, szukaj plusów w tej całej sytuacji i pomyśl  jak ciężko byłoby zapłacić tą kare pracując w Polsce :-)

Co prawda, to prawda ale w Polsce to bym chociaż z tego wszystkiego na piwo poszła, a tutaj co ...chlip,chlip. Na Starym Rynku w Poznaniu na pewno już dawno porozstawiano ogródki. O Matko ! Jak ja za tym tęsknię.
14 maja 2014 19:00
Szukam teraz niemieckich przepisów i w ustawie o prawach autorskich znalazłam jedynie to:
 
§ 106 Unerlaubte Verwertung urheberrechtlich geschützter Werke
 
(1) Wer in anderen als den gesetzlich zugelassenen Fällen ohne Einwilligung des Berechtigten ein Werk oder eine Bearbeitung oder Umgestaltung eines Werkes vervielfältigt, verbreitet oder öffentlich wiedergibt, wird mit Freiheitsstrafe bis zu drei Jahren oder mit Geldstrafe bestraft.
(2) Der Versuch ist strafbar.  
 
 źródło: http://www.gesetze-im-internet.de/urhg/__106.html
 
106 Niedozwolone wykorzystanie dzieł chronionych prawem autorskim
1. Kto w innych niż prawnie dozwolonych przypadkach, bez zezwolenia uprawnionego, powiela, rozpowszechnia lub publicznie przekazuje dalej, zostanie ukarany karą pozbawienia wolności do lat 3 lub karą pieniężną.
2. Próba jest karalna. 
 
Czyli tak to by się zgadzało z naszym prawem - nie ma nic, że kopiowanie dla siebie jest karalne. Ale jeszcze szukam dalej:)
14 maja 2014 19:05
Pomoc forum1

Udostępnianie jest zawsze w przypadku korzystania z programów typu p2p (czyli np. torrentów). Twój program udostępnia pobrane i pobierane akutualnie pliki innym użytkownikom, które można pobierać, a więc są one przez Ciebie udostępniane.

Czyli program Internet Download Menager udostępnia ściągnięte przeze mnie pliki innym?
14 maja 2014 19:15
Sówka

Czyli program Internet Download Menager udostępnia ściągnięte przeze mnie pliki innym?

Nie. Moderator mówił o programach typu p2p.
Z tego co wiem, Twój program do nich nie należy.
Zresztą trudno by było nie zauważyć, że ktoś od Ciebie pobiera, bo w tych programach to wszystko elegancko widać - jakie pliki są pobierane od Ciebie, ile i chyba nawet jacy użytkownicy je pobierają. Pokazują się takie paski jak przy ściąganiu czegoś. Tak przynajmniej z 15 lat temu to było, jak na studiach korzystałam z emule. 
14 maja 2014 19:19
Czyli wszystko ok
14 maja 2014 20:00 / 2 osobom podoba się ten post
Najprawdopodobniej wszystko rozejdzie sie po kościach i nic nie będę musiała płacić. Właśnie syn pdp wrócił od prawniczki. Prawniczka wystosuje stosowne pismo do kancelarii. Najprawdopodobniej sprawa rozejdzie się po kościach tym bardziej, że internet jest na moją pdp, która ma 93-trzy lata i jest na łożu śmierci. Trudno byłoby wezwać przed sąd osobę zmarłą. Syn pdp nie wspomniał prawniczce o mojej obecności u nich. Uff!!
14 maja 2014 20:15 / 1 osobie podoba się ten post
No to prawniczka uwierzyła, że babcia na łożu śmierci ściąga filmy?:)
14 maja 2014 20:17 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

No to prawniczka uwierzyła, że babcia na łożu śmierci ściąga filmy?:)

Wiesz ! Rozmowa dla mnie nie była przyjemna więc nie drążyłam tematu. Zadowoliłam sie tym co mi powiedziano. Tak czuję się podle.
14 maja 2014 20:20 / 1 osobie podoba się ten post
Trzymam kciuki, żeby po kościach się rozeszło:)
14 maja 2014 20:22
wichurra

Trzymam kciuki, żeby po kościach się rozeszło:)

Syn podopiecznej stwierdził, że to trzeba mieć pecha ale odniosłam wrażenie, iż w jakiś sposób jest dumny z tego jaki w Niemczech panuje porządek. Niestety od wybuchu całej tej afery atmosfera bardzo się pogorszyła i czuję się nieswojo.
14 maja 2014 20:30 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Syn podopiecznej stwierdził, że to trzeba mieć pecha ale odniosłam wrażenie, iż w jakiś sposób jest dumny z tego jaki w Niemczech panuje porządek. Niestety od wybuchu całej tej afery atmosfera bardzo się pogorszyła i czuję się nieswojo.

Życzę Ci Alinko aby wszystko rozeszło się po kościach.
To co Ciebie spotkało mogło dotyczyć wielu z nas.
Nie zazdroszczę Ci nerwów które przeszłaś.
 
Atmosfera się wyklaruje, potrzeba czasu.
 
:):):):):):):)
14 maja 2014 20:40
scarlet

Życzę Ci Alinko aby wszystko rozeszło się po kościach.
To co Ciebie spotkało mogło dotyczyć wielu z nas.
Nie zazdroszczę Ci nerwów które przeszłaś.
 
Atmosfera się wyklaruje, potrzeba czasu.
 
:):):):):):):)

Dzięki
08 czerwca 2014 21:26 / 2 osobom podoba się ten post
kika1

 Najbardziej mnie cieszy dzielenie sie Twoje e-bookami z innymi userkami... dziekuje:)))

Kochanie, właśnie się ochłodziło trochę, siedzę na balkonie z pieskiem,
i co robię ?
Ściągam sobie nastepne E-booki, już za tydzień wyjazd,
a po aferze Alinki w DE boję się tam cokolwiek ściagać.
 
Jadę na trzy miesiące , trzeba się dobrze zaopatrzyć.
O Was też nie zapomnę, podzielę się.