Na wyjeździe #9

29 maja 2014 21:33
emilia

Zrobisz, jak zechcesz, tylko tak z wlasnych obserwaci widze, ze masz nienajgorsza PDP, bywaja trudniejsze przypadki. Tak, po zmianie opiekunki zawsze kilka dni jest gorzej, ale jesli Twoja PDP jest jeszcze na etapie "bywania" w swiecie rzeczywistym, przypomni sobie Twoja osobe, ale inaczej, niz zdrowy czlowiek. Gdzies tam bedzie Twoja twarz, barwa glosu ...

 Faktycznie nie mam żle,nauczyłam się mojej pdp i radzę sobie całkiem dobrze. Przerażają mnie natomiast te szybkie zmiany w jej zachowaniu. Ponieważ to pierwsza moja pdp z Al i zaawansowaną demencją  nie wiem czego można się spodziewać. Najbardziej boję się,że zacznie w nocy krzyczeć albo stanie się agresywna. Niestety na pomoc córkie wiem,że nie będę mogła liczyć,będę musiała wtedy skracać pobyt. Mam jeszcze troche czasu na zastanowienie,a urlop planuję 6-tygodniowy.
Czy Twoja pdp Ciebie rozpoznaje jak wracasz po urlopie? Jak reaguje?
29 maja 2014 21:38
Andrea,ja bylam jej zmarłą córką,innym razem-kims z hotelowej obsługi,czasem jej znajomą z dawnych lat,imiona miałam rózne...
Ale bywało że wracala z tych zaświatów,wiedziała ze się nią opiekuję.
29 maja 2014 21:41
ivanilia40

 Faktycznie nie mam żle,nauczyłam się mojej pdp i radzę sobie całkiem dobrze. Przerażają mnie natomiast te szybkie zmiany w jej zachowaniu. Ponieważ to pierwsza moja pdp z Al i zaawansowaną demencją  nie wiem czego można się spodziewać. Najbardziej boję się,że zacznie w nocy krzyczeć albo stanie się agresywna. Niestety na pomoc córkie wiem,że nie będę mogła liczyć,będę musiała wtedy skracać pobyt. Mam jeszcze troche czasu na zastanowienie,a urlop planuję 6-tygodniowy.
Czy Twoja pdp Ciebie rozpoznaje jak wracasz po urlopie? Jak reaguje?

ja opiekuję się pdp z zaawansowaną demencją i muszę ci powiedzieć że ona mnie poznaje jak wracam po 6 tyg nie mówi już prawie ale jak słyszy mój głos to reaguje uśmiechem nawet syn mówi że mama na mnie dobrze reaguje to takie duże dziecko 
29 maja 2014 21:45
jowitaliber

ja opiekuję się pdp z zaawansowaną demencją i muszę ci powiedzieć że ona mnie poznaje jak wracam po 6 tyg nie mówi już prawie ale jak słyszy mój głos to reaguje uśmiechem nawet syn mówi że mama na mnie dobrze reaguje to takie duże dziecko 

Moja też często zachowuje się jak dziecko,dosłownie,ale mowa chyba wysiądzie jej w koncowym stadium,choć teraz bardzo się zacina i często nie może wysłowić. Będę w kontakcie ze zmienniczką i wtedy się zastanowie co dalej. Będę tu jeszcze sporo czasu.
29 maja 2014 22:00
ivanilia40

Moja też często zachowuje się jak dziecko,dosłownie,ale mowa chyba wysiądzie jej w koncowym stadium,choć teraz bardzo się zacina i często nie może wysłowić. Będę w kontakcie ze zmienniczką i wtedy się zastanowie co dalej. Będę tu jeszcze sporo czasu.

z tego co wiem to moja jeszcze 1,5 roku temu mówiła i chodziła a teraz juz nie ale to dla mnie nie problem jest bardzo chora ale jeszcze pozyje bo jesc i pic to bardzo lubi jak miałam pdp juz z taka demencja ze nawet buzi nie otwierał to wiedziałam  ze koniec jest bliski
29 maja 2014 22:21 / 1 osobie podoba się ten post
ivanilia40

 Faktycznie nie mam żle,nauczyłam się mojej pdp i radzę sobie całkiem dobrze. Przerażają mnie natomiast te szybkie zmiany w jej zachowaniu. Ponieważ to pierwsza moja pdp z Al i zaawansowaną demencją  nie wiem czego można się spodziewać. Najbardziej boję się,że zacznie w nocy krzyczeć albo stanie się agresywna. Niestety na pomoc córkie wiem,że nie będę mogła liczyć,będę musiała wtedy skracać pobyt. Mam jeszcze troche czasu na zastanowienie,a urlop planuję 6-tygodniowy.
Czy Twoja pdp Ciebie rozpoznaje jak wracasz po urlopie? Jak reaguje?

To jest inny typ poznawania, ale widze w oczach, ze nie jestem obca osoba dla niej. Nie kojarzy mojego imienia z moim widokiem, zapamietala, ze "osoba, ktora ma na imie ......", jest pozytywna, trudno mi to wytlumaczyc. Pomimo to, ze w dzien jest wszystko dobrze, przy toalecie, szczegolnie wieczornej sa problemy, ale ja sie tym nie przejmuje, juz dawno nie zwracam na to uwagi. Co bedzie sie dzialo u Twojej PDP - nikt tego nie przewidzi, po prostu jest to niemozliwe. Tyle, ze ja jestem, za kazdym razem to podkreslam, z AL zaawansowanym mocno. 
29 maja 2014 22:27
Pierwszenstwo chyba powinna miec ta starsza, o ile to nie sa blizniaczki,bo nie wiem.Jesli tak ,to sprawa/sie komplikuje,faktycznie tylko swiatła założyc
29 maja 2014 22:35
Czy Wam też zaczęło na forum podkreślać na czerwono błędnie napisane wyrazy?
29 maja 2014 22:38
Sówka

Czy Wam też zaczęło na forum podkreślać na czerwono błędnie napisane wyrazy?

Na szczescie nie,bo wszystko bym miala podkreslone.
29 maja 2014 22:38
Andrea tyle nam o nich opowiadasz , że powinnaś zrobić im zdjęcie i pokazać nam
29 maja 2014 22:40
Podobne sa do siebie,tzn.jednojajowe? Uswiadomilam sobie ze nigdy nie widzialam blizniaczek- staruszek.
29 maja 2014 22:42
Sówka

Czy Wam też zaczęło na forum podkreślać na czerwono błędnie napisane wyrazy?

To nie zależy od strony, tylko od ustawień przeglądarki. Tak mi się przynajmniej wydaje. Kiedyś coś tam ustawiałam, żeby mi błędy podkreślało, więc i na forum mi od zawsze już podkreśla. No chyba, że Moderator jakieś ulepszenia wprowadził. 
29 maja 2014 22:47
wichurra

To nie zależy od strony, tylko od ustawień przeglądarki. Tak mi się przynajmniej wydaje. Kiedyś coś tam ustawiałam, żeby mi błędy podkreślało, więc i na forum mi od zawsze już podkreśla. No chyba, że Moderator jakieś ulepszenia wprowadził. 

Właśnie wiem, że to zależy od przeglądarki, mam ustawione żeby poprawiało, nie na wszystkich stronach to działa, tutaj akurat mi nie działało, do dziś
29 maja 2014 22:53
czy ktos moze wie,mam pytanie
gdzie mozna i jak zalatwic zeby miec gdzies do tylu czyli od 1.maja ubezpieczenie,to znaczy,pracownicze.nie polisa.czy firme jakbym yalozyla jutro a rozpoczecie dzialalnosci wpisac od 1 maja
29 maja 2014 22:53 / 1 osobie podoba się ten post
Widzę,widzę i powiem więcej, doceniam i wezmę Twoją sugestię pod uwagę gdy zechcę się pozbyć tego jakże miłego udogodnienia ;-) (żarcik, żeby nie było że ironia)