Podopieczny karmiony sondą

17 czerwca 2014 18:56 / 1 osobie podoba się ten post
Witaj Annika na dzień dzisiejszy to tylko mogę tobie poradzić odwagi i niech syn twojego PDP niech tobie nie mówi że tak często bedzie przychodzić pielegniarka bo syn twojego PDP
17 czerwca 2014 18:56
Witaj Annika na dzień dzisiejszy to tylko mogę tobie poradzić odwagi i niech syn twojego PDP niech tobie nie mówi że tak często bedzie przychodzić pielegniarka bo syn twojego PDP
17 czerwca 2014 19:05 / 1 osobie podoba się ten post
dario

Witaj LILI TU NIE CHODZI O SONDĘ DOŻYWIANIA POZAJELITOWEGO BO JĄ się bardzo prosto obsluguje bo sam obsługiwałem przy pacjencie 11 letnim ale opisałem dla Annika jak obsługuje się sondę oskrzelową, to jest sonda gdzie wężyk od sondy przez rurkę trachotomiiczną wkłada się do środka klatki pierśiowej i odsysa się śluz z całego drzewa oskrzelowego .a można włożyc do 100cm do środka,a ty odssysasz tylko ssakiem z jamy ustnej to jest cos innego.

Dario, w moim poście odniosłam się do tematu głównego topiku a nie do Twojej wypowiedzi (jak widać - nie jest to cytat tylko odrębny wpis).
A umieściłam go dlatego, ponieważ mimo pielęgniarskiego wykształcenia nie mialam dotychczas do czynienia z sondą i zastanawiałam się czy przyjąć tę pracę.
17 czerwca 2014 19:08 / 1 osobie podoba się ten post
same prosimy sie o kłopoty
17 czerwca 2014 19:10 / 2 osobom podoba się ten post
elzbietaa

same prosimy sie o kłopoty

niby dlaczego
17 czerwca 2014 19:22 / 2 osobom podoba się ten post
Jesli chodzi o sonde my nie powinnysmy się tym zajmowac zdecydowanie nam nie wolno nawet jesli mamy wykształcenie pielegniarskie no chyba że jest respektowane w Niemczech.Dlatego uogólniając oczywiscie napisałam ze same prosimy sie o kłopoty.
17 czerwca 2014 19:22 / 1 osobie podoba się ten post
nie ma w ogóle pojęcia co to jest pacjent po tracheotomii ,bo w nocy będziesz musiała pacjenta odsysać ,a u tych pacjentów ma duży wpływ pogoda jak jest zimno deszczowo to zapewniam że nocki masz nie przespane,więc spytaj się czy w nocy również będzie przychodzić pielegniarka,a co do wiedzy kordynatorów lub Pań z agencji to jest wiele do dyskusji sam ostatnio się przekonałem podczas rozmowy telefonicznej że wiekszośc ludzi pracujących w agencjach mają tylko podstawową wiedzę o danej chorobie, jak Pani z agencji powiedziałem że w tym przypadku chorobowym występuje jeszcze jeden ośrodek objawowy (Zespół Aspergera)to Pani z agencji nie wiedziała o co mi chodzi i nie umiała udzielić dokładnych informacji o PDP,a byłem zinteresowany podjeciem pracy z tym PDP,bo jest to trudny przypadek i praca na bardzo dlugi okres, ale było za mało informacji
17 czerwca 2014 19:44 / 2 osobom podoba się ten post
elzbietaa

Jesli chodzi o sonde my nie powinnysmy się tym zajmowac zdecydowanie nam nie wolno nawet jesli mamy wykształcenie pielegniarskie no chyba że jest respektowane w Niemczech.Dlatego uogólniając oczywiscie napisałam ze same prosimy sie o kłopoty.

Witaj Elżbieto zgadzam się z tobą w 100% procentach wieloma rzeczami się nie powiniśmy się zajmować ,sam transfer PDP,  normy określają jasno że jedna osoba może wykonać transfer PDP do 50kg a powyżej  muszą być dwie osoby i sprzęt specjalistyczny,żadna Niemka by sama nie wykonywała transferu PDP po wyżej przyjętej normy,tylko opiekunki i opiekunowie z Polski to wykonują, nie zwracając na swoje zdrowie i możliwośc zagrożenia PDP .
17 czerwca 2014 20:03 / 6 osobom podoba się ten post
dario

nie ma w ogóle pojęcia co to jest pacjent po tracheotomii ,bo w nocy będziesz musiała pacjenta odsysać ,a u tych pacjentów ma duży wpływ pogoda jak jest zimno deszczowo to zapewniam że nocki masz nie przespane,więc spytaj się czy w nocy również będzie przychodzić pielegniarka,a co do wiedzy kordynatorów lub Pań z agencji to jest wiele do dyskusji sam ostatnio się przekonałem podczas rozmowy telefonicznej że wiekszośc ludzi pracujących w agencjach mają tylko podstawową wiedzę o danej chorobie, jak Pani z agencji powiedziałem że w tym przypadku chorobowym występuje jeszcze jeden ośrodek objawowy (Zespół Aspergera)to Pani z agencji nie wiedziała o co mi chodzi i nie umiała udzielić dokładnych informacji o PDP,a byłem zinteresowany podjeciem pracy z tym PDP,bo jest to trudny przypadek i praca na bardzo dlugi okres, ale było za mało informacji

Dario, ja jestem na ogół cierpliwa i wyrozumiała, a przynajmniej staram się taką być. Ci którzy mnie znają dłużej na tym forum chyba podzielają moją opinię o samej sobie. Ale czasem jak mnie krew zalewa na czyjeś pie....  to zaczynam wychodzić z siebie.
Z Twoich nielicznych postów i zawartej w nich treści wynika niezbicie że masz odpowiednie kwalifikacje ważne na terenie Niemiec do prowadzenia takich czynności medycznych. Jeśli tak, to szacun za to że podjąłeś się nauki i zaliczyłeś kurs. Piszę te słowa bez sarkazmu (ten będzie dopiero za chwilę), bo postawiłeś na swoją przyszłość i pniesz się do przodu.
Niestety gremialna większość z nas NIE MA trakich uprawnień i NIE MAJĄ PRAWA wykonywać żadnych zabiegów ani czynności ingerujących w ciało PDP. Gdyby podczas albo po wykonaniu ich coś się stało i PDP ucierpiałby na zdrowiu to polska opiekunka nie wykaraska się z kłopotów, nie mówiąc o zagrożeniu karą włącznie z tą pozbawienia wolności. Nie obchodzi mnie kto będzie wykonywał odsysanie w nocy, ja w nocy mogę PDP pampersa zmienić, piżamę i ewentualnie umyć jeśli zajdzie taka konieczność. A wszystkie zabiegi (opisywany przez ciebie wcześniej respirator i inne urządzenia ingerencyjne) obsługują osoby wykwalifikowane i upoważnione do tego. Szanuję dobre rady bo czasem się przydają, ale bez przesady z agitacją do tego czego nam nie wolno.
17 czerwca 2014 20:04
dario

Witaj Elżbieto zgadzam się z tobą w 100% procentach wieloma rzeczami się nie powiniśmy się zajmować ,sam transfer PDP,  normy określają jasno że jedna osoba może wykonać transfer PDP do 50kg a powyżej  muszą być dwie osoby i sprzęt specjalistyczny,żadna Niemka by sama nie wykonywała transferu PDP po wyżej przyjętej normy,tylko opiekunki i opiekunowie z Polski to wykonują, nie zwracając na swoje zdrowie i możliwośc zagrożenia PDP .

"moje" Niemki transferują samodzielnie tak jak ja
17 czerwca 2014 20:10 / 2 osobom podoba się ten post
dario

to powiem tobie jak to robic krok po kroku bo w nocy bedziesz musiała sama pacjenta odssysac bede wymieniac 1-umyj rece 2- odkarz rece płynem 3 -ubierz rekawiczki lateksowe i odkaz je płynem 4 -przygotuj sobie czystą rurke w jakims naczyniu które bedzie cały czas uzywane do czystej rurki a drugie naczynie na brudną rurke wszystko poloz sobie na łozku pacjenta,na brzuch pacjenta połoz rekawiczki sterylne takie foliowe na papierku 5-podejdz do pacjenta sciągnij kanulesprache jedna reka a delikatnie palcami drugiej reki przytrzymaj bok gdzie zaczepione sa gumki nie naciskaj szyji i srodka gdzie jest włozony cały wkład 6-delikatnie przekręc druga rurke dwoma palcami do siebie si usłyszysz taki cichy trzask 7- delikatnie wyciagnij z srodka rurke jest ona w srodku w kształcie haka i ma owalny otworek jest rurka tylko na dzień 8-brudną rurke poluż do drugiegio naczynia 9- ubierz na lateksowe rekawiczki sterylne które leża na brzuchu pacjenta,10- złap wezyk od sondy w polowie dwoma palcami i lecitko scisnij i włacz sonde,11-po mału wkładaj sonde i odssysaj pierw płytko a potem coraz głebiej i szukaj sondą w srodku sluzu delikatnie mozesz ruszacz wezykiem od sondy ,obserwuj pacjenta jeżeli robi sie czerwony i daje ci wrazenie że ma sie udusic zrób mała przerwe i w tedy delikatnie znowu mozesz włożyc sonde głebiej do srodka ,tylko po malu wkladaj i wyciagaj z srodka 12- wez czysta rurke i delikatnie włoz i przekrec jak skazowki zegara uslyszysz cichy trzask zamkniecia,13 -nałuz guzik z gabka 14-wez brudna rurkre i umyj goraca bierzaca woda, sonda obsluga tez nie jest trudna sam miałem teraz 11 letnie dziecko w belgii przez 4 miesiace do opieki z sonda,jak bys chciała jakies jeszcze pomocy to pisz bo ja tylko jezdze na bardzo trudne przypadki .Tylko jestem ciekawy która agencja tak cie wrobiła a rodzina niech ci nie opwiada ze bedzie to robic tylko pielegniarka bo pielegniarki nie ma 24 godziny na miejscu,jak nie dasz rady to zdzwon do swojej agencji żeby kogos przysłali kto ma doswiadczenie,a pierwszy raz zrób odssysanie przy pielegniarce,zycze powodzenia ale na prawdwe jes to nic trudnego chyba że sie bedziesz obawiac to nie zrobisz tego przy pacjencie ,ale jak by cos to pisz to zawsze ci poradze co masz zrobic

Super opis. Ale z całym szacunkiem czy polska opiekunka bez kwalifikacji mnedycznych może go wykonać???
17 czerwca 2014 20:37
emi

Super opis. Ale z całym szacunkiem czy polska opiekunka bez kwalifikacji mnedycznych może go wykonać???

Bez kwalifikacji medycznych nie można tego wykonywać ale nie raz życie mówi inaczej ,i wszyscy o tym wiedzą że rodziny niemieckie chcą wykorzystać opiekunkę czy opiekuna jak najwięcej bo płacą i wiele jest robione nie zgodnie z prawem
17 czerwca 2014 21:04 / 2 osobom podoba się ten post
Nie zgodzę się z Tobą, że rodziny niemieckie chcą wykorzystywać polskie opiekunki. To osoby takie jak Ty zgadzają się na więcej, licząc zapewne na więcej (kasy). Pisz tutaj rzeczy zgodne z przepisami. Ktoś nieświadomie czytając Twoje "cudowne instrukcje" i nie znając przepisów może narobić sobie problemów i skrzywdzić drugiego człowieka. Nie podoba mi się takie coś!!!  
17 czerwca 2014 21:19 / 2 osobom podoba się ten post
Popieram Emi w całej rozciągłości. Być może wiele jest robione niezgodnie z prawem - do czasu aż coś się posypie. Mnóstwo kobiet które pracują w opiece nie ma dostępu do wiedzy, do prawa, do porad. Są zdesperowane, może czasem głodne, przemęczone, pracujące bez umowy i nie mają oparcia w innych bardziej obeznanych opiekunach. Takie robią co im się każe w obawie przed zjazdem do kraju bez wypłaty. Ale my tutaj nacisk kładziemy na to by uświadamiać wszystkich, którzy nie wiedzą i tych, którzy "na chwilę" zapomnieli że w razie "W" odpowiedzialność karna spadnie nie na rodzinę Pdp, która "zmusiła" do tego opiekunkę ale na nią samą. Prawdą jest że niejedna rodzina chce maksymalnie wykorzystać opiekunkę, zgodnie z zasadą: jak jest opiekunka to nas już nic nie obchodzi, ona zdziała czary... Ale nie powinniśmy się do tego naginać i tylko o to mi chodzi. Same porady są dobre, natomiast Twoje słowa do Anniki że nie mają racji bytu na tym forum.
To jest moje skromne zdanie i każdy ma prawo mieć odmienne...
17 czerwca 2014 21:38 / 3 osobom podoba się ten post
dario

Bez kwalifikacji medycznych nie można tego wykonywać ale nie raz życie mówi inaczej ,i wszyscy o tym wiedzą że rodziny niemieckie chcą wykorzystać opiekunkę czy opiekuna jak najwięcej bo płacą i wiele jest robione nie zgodnie z prawem

Wklejam po raz drugi, bo mi cytat nie wyszedł przez zamuły neta, a warto, abyś to przeczytał i zastanowił się nad tym, co piszesz.
Nie zgodzę się z Tobą, że rodziny niemieckie chcą wykorzystywać polskie opiekunki. To osoby takie jak Ty zgadzają się na więcej, licząc zapewne na więcej (kasy). Pisz tutaj rzeczy zgodne z przepisami. Ktoś nieświadomie czytając Twoje "cudowne instrukcje" i nie znając przepisów może narobić sobie problemów i skrzywdzić drugiego człowieka. Nie podoba mi się takie coś!!!