Na wyjeździe #10

17 czerwca 2014 12:20
Kochani ,mam pytanko.Czy mycie języka głęboko ,wacikiem jest zabiegiem ,ktory możemy wykonywać?
Bo nie mam 100% pewności.
Dzięki za odpowiedzi.
17 czerwca 2014 12:48
Haneczka47

Czytam i czytam o tym imbirku i nie wiem "z czym sie to je"
jak sie go przyrzadza i ile sie go pije tego naparu czy wywaru,gdzie poczytac,za duzo stronek do przelecenia

Ja zaparzyłam ale mnie szczypie , chyba za mocny , ile wody na 15 plasterków imbiru i jak długo trzeba gotować? 
17 czerwca 2014 12:51
michasia

Ja zaparzyłam ale mnie szczypie , chyba za mocny , ile wody na 15 plasterków imbiru i jak długo trzeba gotować? 

w topiku przepisy kulinarne ostatnia strona,ale tu masz link kilka słów o imbirze
 
 
http://swiatkilkuwad.blogspot.com/2013/12/z-cyklu-sprzymierzeniec-odchudzania.html                   
 
 
 
 
17 czerwca 2014 12:53
ania37

w topiku przepisy kulinarne ostatnia strona,ale tu masz link kilka słów o imbirze
 
 
http://swiatkilkuwad.blogspot.com/2013/12/z-cyklu-sprzymierzeniec-odchudzania.html                   
 
 
 
 

Wielkie dzięki !!! pozdrawiam:)
17 czerwca 2014 12:53
michasia

Ja zaparzyłam ale mnie szczypie , chyba za mocny , ile wody na 15 plasterków imbiru i jak długo trzeba gotować? 

20  min od zagotowania  gotowac, Beata pisala ze daje 15 na litr dla mnie np za slabe ale kazdy inny jest.... i ja pije zimne 
17 czerwca 2014 12:56
Mycie języka jest zabiegiem, jest jakis specjalny przyrząd słyszałam ale nazwy nie znam.Nie wskazane jest mycie dzieciom do 6 lat.Naloty na języku,czerwony język, brodawki smakowe powiększone są oznakami chorób i czasami ten zabieg jest stosowany.
17 czerwca 2014 13:02
magdalena_k

20  min od zagotowania  gotowac, Beata pisala ze daje 15 na litr dla mnie np za slabe ale kazdy inny jest.... i ja pije zimne 

Ja za mało dałam wody (: dzięki
17 czerwca 2014 13:05 / 2 osobom podoba się ten post
michasia

Mycie języka jest zabiegiem, jest jakis specjalny przyrząd słyszałam ale nazwy nie znam.Nie wskazane jest mycie dzieciom do 6 lat.Naloty na języku,czerwony język, brodawki smakowe powiększone są oznakami chorób i czasami ten zabieg jest stosowany.

To jest toaleta jamy ustnej i wykonuje się ją kwaczem. Nieraz są w sprzedaży już gotowe nasączone. Kwacz to jest po prostu patyk z nawiniętym na końcu jakimś materiałem opatrunkowym: gazą, watą itp.
17 czerwca 2014 13:16
MeryKy

To jest toaleta jamy ustnej i wykonuje się ją kwaczem. Nieraz są w sprzedaży już gotowe nasączone. Kwacz to jest po prostu patyk z nawiniętym na końcu jakimś materiałem opatrunkowym: gazą, watą itp.

Ja zapamiętałam jak byłam z Wnuczką u lekarza i miała obrzmiały język to powiedział,że to jest zabieg, a higiena jamy ustnej to mycie dziąseł i zębów i trzeba by było poczytać na te temat - zaraz sprawdzę:)
17 czerwca 2014 13:40
http://pielegnowanie-w-pigulce.blogspot.com/2013/08/toaleta-jamy-ustnej-u-osob-z.html

Tak jak Meryky napisała wykonuje się kwaczem, może być szpatułka drewniana owinięta gazikiem, albo jeśli pacjent nie ma zębów żadnych (nie ściśnie Ci palca) to łatwiej rękawiczki i gazą owinięty palec_ łatwiej manewrować. Tak jak byś dziecku robiła pędzlowanie np. Aphtinem.

Pacjenci leżący z brakiem higieny jamy ustnej mają z tego powodu często inne dolegliwości, więc jeśli podopieczna(y) da sobie wykonać to warto to robić.
17 czerwca 2014 13:54 / 2 osobom podoba się ten post
Proszę nie laikować mnie ja juz nie czytam od kogo dostaje i nie wiem komu mam dziekować:):):) dziekuje tym co cytuja moje stare wpisy,bo widocznie sa cos warte.A zdanie jak zwykle moga być rożne i za to dzięki najwyższemu.
17 czerwca 2014 14:00
A czy można to wykonywać?? " Na chłopski rozum" to zwykła codzienna higiena a jak to się ma do przepisów w De? Przykro mi Doris, nie wiem. Pozdrawiam :)
17 czerwca 2014 14:22 / 2 osobom podoba się ten post
doris4

Kochani ,mam pytanko.Czy mycie języka głęboko ,wacikiem jest zabiegiem ,ktory możemy wykonywać?
Bo nie mam 100% pewności.
Dzięki za odpowiedzi.

Tak Doris , to są zabiegi typowo opiekuncze. Nie tylko mozesz ale czasami masz obowiazek.
17 czerwca 2014 14:30 / 4 osobom podoba się ten post
Andrea przewaznie czyscimy w ten sposób u pacjentów nieprzytomnych. Mozemy też tak postepować gdy pacjent nie współpracuje z nami.
Obydwie strony zyskuja na tym. Pacjent , bo nie rozwinie mu sie tam jakaś infekcja z powodu brudu. Opiekun bo nie musi znosic nieprzyjemnego zapachu który wydziela sie z brudnej buzi podopiecznego.
Ale ja wykuta ...co ???? :)))))
17 czerwca 2014 14:39 / 1 osobie podoba się ten post
Witajcie!
Słuchajcie - pytanie na cito.
Czy w czasie wizyty terapeuty u PDP opiekunka ma obowiązek siedzieć z nimi czy raczej powinni być sami by móc skupić się na tym, na czym trzeba?