Mindestlohn - płaca minimalna

07 stycznia 2015 17:33 / 1 osobie podoba się ten post
magdalena_k

no cos Ty ja mam 10 h/tydzien reszte robia wszystko sami

Ja mam 20 , tylko , że pusia nie może pojąć , że ja jestem już po pracy i co chwila mnie woła : a to popraw pod głową , to zagrzej w mikrofali poduszkę pod plecy , pomasuj piętę , bo mnie boli i jeszcze , jeszcze , jeszcze !......Że też jej nie wytłumaczą , że 4 godziny na dzień i szluss !..... Nic to , zgodnie z umową zgłosi się do firmy , że jednak pracuję więcej niż 80 h na miesiąc !..... Wyraznie pisze , że jak więcej to mam zgłaszać i będę zgłaszać i już !!! -:)))))))
No , ale na moją Pusieńkę donosić ? E , to jakoś tak mi nie " honornie " -:)
07 stycznia 2015 17:38 / 1 osobie podoba się ten post
Wyglada na to, ze te nowe umowy wprowadzaja tylko zamieszanie. Dla nas, jak widac, nic dobrego z nich nie wynika
07 stycznia 2015 18:09 / 1 osobie podoba się ten post
No bo w demokratycznej, nowej Polsce nie może być tak, aby pracownik miał dobrze. Rynek niewolnictwa będzie kwitł nadal i nawet za 100 lat nie wymażemy tego z pamięci innych nacji. Nawet wnuczki dzisiejszych pożal się Boże organizatorów handlu niewolnikami i polityków, będą uznawane za gorszą nację - tę od niewolnictwa. Możemy podziękować za to, my i nasze wnuki, tym panom co to przy korycie siedzą.
07 stycznia 2015 18:33 / 5 osobom podoba się ten post
Ja sie nie czuję niewolnicą w swoim kraju.Można zamieszkać w wybranym przez siebie miejscu nawet pod palmami.Wszyscy w rodzinie pracujemy i zarabiamy nie liczymy na to,że nam cos spadnie z nieba.Moj mąż też na emeryturze i dodatkowo pracuje.Trzeba zawalczyć o siebie a nie po najmniejszej lini oporu czekac aż firma cos załatwi za sowitym pobraniem.Dlaczego boicie sie szukac innych form zatrudnienia?że do US trzeba iść sie rozliczyć? są biura rachunkowe,doradcy, prawnicy tylko trzeba chcieć.
07 stycznia 2015 18:34
Annika

Właśnie dostałam telefon z firmy z pytaniem na jak długo wyjeżdżam. Umowę mam dostać w piątek i wtedy mamy ją omówić wspólnie z koordynatorką. Zapytałam tylko od jakiej kwoty będę miała odprowadzane składki. Usłyszałam, że zdrowotne od średniej, a reszta od 300 zł. Jak wracałam do Polski, to odwoził mnie niemiecki koordynator i zapewniał, że umowy będą od średniej krajowej. Moja firma ma siedzibę we Wrocławiu i jest jedną z większych firm. Diety mają być zlikwidowane, więc nie wiem jak to będzie, bo przecież to trochę wszystko dziwne. Wiecie co? Tak sobie myślę, ze te firmy znów znalazły jakąś furtkę. Dziewczyny z Prom...24 też na początku pisały o składkach od średniej krajowej i nie tak dawno Andrea napisała o tym, że z minimalnej zmniejszyli Jej tak jak mi, czyli od paru groszy składkę. Rodzinom popodnoszono, opiekunkom nie dodano, a nawet składki okrojono, to jakaś kpina ten cały Mindestlohn, przynajmniej w wykonaniu naszych firm

Ta kpina, to rok dodatkowego zarobku dla dużych firm. 
 
Wykorzystują bezlitośnie obie strony. Niemieckie rodziny są przekonane, że płacą więcej i opiekunka dostaje więcej na rękę, a przy tym jest lepiej ubezpieczona. Tak to przedstawiał tutejszy koordynator. A firma w piśmie o podwyżce dla rodziny pisze o konieczności dostosowania się do nowego prawa obowiązującego też wschodnioeuropejskie opiekunki. 
"Moja" firma dając mi "podwyżkę" nie oddała mi nawet 1/3 kwoty płaconych wcześniej składek od minimalnej krajowej. Teraz składki społ. płaci od 200 zł. A jeszcze urząd skarbowy się ucieszy, bo podatek ma być od całości.
          Dla mnie powodów do radości nie widzę.
07 stycznia 2015 18:51 / 5 osobom podoba się ten post
Swoją umowę przeczytałam kilka razy i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Zniknęły głupie punkty o karach ,jest jasno określona składka w De 8,83 € przy pracy 40 godzin tygodniowo,a jeśli ten czas zostanie przekroczony w załączniku będzie to regulowane.
Rozliczenie podatku i składek tak jak do tej pory będzie przychodziło listem do domu. Narazie sie nie podniecam,muszę na własne oczy zobaczyć ten cud,jeśli składki będą odprowadzone tak jak agencja zapewniała od średniej krajowej to spokojnie mogę powiedzieć,że to jedna z uczciwszych agencji.
07 stycznia 2015 19:06 / 3 osobom podoba się ten post
ivanilia40

Swoją umowę przeczytałam kilka razy i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Zniknęły głupie punkty o karach ,jest jasno określona składka w De 8,83 € przy pracy 40 godzin tygodniowo,a jeśli ten czas zostanie przekroczony w załączniku będzie to regulowane.
Rozliczenie podatku i składek tak jak do tej pory będzie przychodziło listem do domu. Narazie sie nie podniecam,muszę na własne oczy zobaczyć ten cud,jeśli składki będą odprowadzone tak jak agencja zapewniała od średniej krajowej to spokojnie mogę powiedzieć,że to jedna z uczciwszych agencji.

Jedna z niewielu,ktora jest zadowolona.Trzeba szukać dobrych firm i zmieniac pdp,aż trafi sie na taka rodzinę,gdzie można spokojnie pracować.Nie tylko my Polki wyjezdzamy za pracą,takie czasy nastały.Młodzi już nie maja sentymentów pracuja tam gdzie maja lepiej.Trzeba to przyjąć do wiadomości.
07 stycznia 2015 19:10 / 3 osobom podoba się ten post
mleczko47

Jedna z niewielu,ktora jest zadowolona.Trzeba szukać dobrych firm i zmieniac pdp,aż trafi sie na taka rodzinę,gdzie można spokojnie pracować.Nie tylko my Polki wyjezdzamy za pracą,takie czasy nastały.Młodzi już nie maja sentymentów pracuja tam gdzie maja lepiej.Trzeba to przyjąć do wiadomości.

Dokładnie tak jak piszesz, trzeba szukać ,a wiele osób czeka i narzeka. Ja myślę,że jest więcej firm,które dają uczciwe warunki ,ale trzeba poszukać. 
07 stycznia 2015 19:12 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko47

Jedna z niewielu,ktora jest zadowolona.Trzeba szukać dobrych firm i zmieniac pdp,aż trafi sie na taka rodzinę,gdzie można spokojnie pracować.Nie tylko my Polki wyjezdzamy za pracą,takie czasy nastały.Młodzi już nie maja sentymentów pracuja tam gdzie maja lepiej.Trzeba to przyjąć do wiadomości.

Też jestem zadowolona Pracuje 40-godzin,  8- godzin dziennie  za nadgodziny dostaje do łapki na koniec miesiąca
A jest to około 300
07 stycznia 2015 19:20 / 2 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Też jestem zadowolona Pracuje 40-godzin,  8- godzin dziennie  za nadgodziny dostaje do łapki na koniec miesiąca
A jest to około 300

No i może coś sie ruszy,bo samym narzekaniem nic sie nie zrobi oprocz złej atmosfery. Takie uzalanie sie jest zaraźlwe nic budującego.Parę pozytywnych wpisów w ktorych mozna podac sposby jak rozmawiacie z rodzinami zeby tą kase wypłacały.Przecież to ciężka praca, a te 300€ ,ktore dostajesz do ręki to pensja m-czna  kasjerki w supermarkecie w kraju.Dobrze,że Ci się udało,gratuluje sama wiem jak cięzko wydębić pieniądze,ktore się należa bezapelacyjnie.
Podobasz mi się, postawiłas na swoim.
 
 
07 stycznia 2015 19:25 / 4 osobom podoba się ten post
mleczko47

No i może coś sie ruszy,bo samym narzekaniem nic sie nie zrobi oprocz złej atmosfery. Takie uzalanie sie jest zaraźlwe nic budującego.Parę pozytywnych wpisów w ktorych mozna podac sposby jak rozmawiacie z rodzinami zeby tą kase wypłacały.Przecież to ciężka praca, a te 300€ ,ktore dostajesz do ręki to pensja m-czna  kasjerki w supermarkecie w kraju.Dobrze,że Ci się udało,gratuluje sama wiem jak cięzko wydębić pieniądze,ktore się należa bezapelacyjnie.
Podobasz mi się, postawiłas na swoim.
 
 

Mleczko, hmm Ja jestem , miła, grzeczna, litościwa i dobra
Ale jestem ,też pyskata, waleczna nie dam się po prostu, w koncu sama na siebie zarabiam i musze walczyc o swoje
Bo jak mi zabraknie naprzykład, to nikt mi nie pomoże. Już troche pracuje i należy mi się, [wszystkim się należy wiem ]
Ale też wiem, że nie każdy potrafi i umie walczyc o swoje dobro, Ja potrafie. szanuje siebie i cenię się.
07 stycznia 2015 21:04
W TV dziś bardzo taryfiarze na tę ustawę narzekali,że ich to po kieszeni walnie:(
07 stycznia 2015 21:12 / 5 osobom podoba się ten post
kasia63

W TV dziś bardzo taryfiarze na tę ustawę narzekali,że ich to po kieszeni walnie:(

Taaa,niech do opieki przyjdą pracowac......
07 stycznia 2015 21:17 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Też jestem zadowolona Pracuje 40-godzin,  8- godzin dziennie  za nadgodziny dostaje do łapki na koniec miesiąca
A jest to około 300

Ona no to pozazdraszczam tych wypłaconych nadgodzin:) Jak tys to kobieto uczyniła?
08 stycznia 2015 06:43 / 2 osobom podoba się ten post
nesca_nebesca

Ona no to pozazdraszczam tych wypłaconych nadgodzin:) Jak tys to kobieto uczyniła?

Taką Firme mam, taka jest Umowa