Mindestlohn - płaca minimalna

08 stycznia 2015 07:51 / 1 osobie podoba się ten post
Ona_Lisa

Taką Firme mam, taka jest Umowa

No to co tu dużo gadać.Super! Niech inne z twojej biorą przykład :)
08 stycznia 2015 14:20 / 3 osobom podoba się ten post
Wprawdzie artykuł jest nie o opiekunkach, ale warto przeczytać i poszukać analogii :):
 
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17223421,Niemiecka_pensja_minimalna_lamie_unijne_prawo_.html#BoxSlotI3img
08 stycznia 2015 18:38 / 3 osobom podoba się ten post
salazar

Wprawdzie artykuł jest nie o opiekunkach, ale warto przeczytać i poszukać analogii :):
 
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,17223421,Niemiecka_pensja_minimalna_lamie_unijne_prawo_.html#BoxSlotI3img

Dokładnie, oni po prostu chronia swój rynek pracy, a my opiekunki pozytywnie obrywamy rykoszetem. MZS pisze do ambasady, uważają ze jest to utrudnianie działalności polskim firmom :P  i dalej...swobodne świadczenie usług na rynku europejskim, zapomnieli dodać że kosztem zatrudnionych niewolników są tacy konkurencyjni.
08 stycznia 2015 18:41 / 4 osobom podoba się ten post
Ona_Lisa

Taką Firme mam, taka jest Umowa

I należy sie tego trzymać. Moja umowa jest bardzo czytelna, przewiduje 40 godzinny tydzien pracy z wyszczególnieniem już nawet godzin w poszczególne dni oraz zamieszczono informacje, że wykonywanie zadań poza tymi normami nie stanowi wykonania niniejszej umowy i jest wyłącznie wykonywaniem zadań na zlecenie klienta docelowego. Nie było żadnych problemów po przyjeździe do rodziny. Przedstawiłam moją umowę, zadeklarowałam że nie ma przeszkód abym była w soboty i niedzielę dyspozycyjna i zaproponowałam kwotę, z której będę zadowolona. Rodzina zaakceptowała. Mam nazieję że wypłacą. Nie można z siebie robić analfabety. Taka jest umowa i tego sie należy trzymać.
08 stycznia 2015 18:47
a kara 500 tys. euro
 
ciekawe czy wszystkie firmy opiekunkowe o tym wiedzą :P
08 stycznia 2015 18:51 / 1 osobie podoba się ten post
IGGA

I należy sie tego trzymać. Moja umowa jest bardzo czytelna, przewiduje 40 godzinny tydzien pracy z wyszczególnieniem już nawet godzin w poszczególne dni oraz zamieszczono informacje, że wykonywanie zadań poza tymi normami nie stanowi wykonania niniejszej umowy i jest wyłącznie wykonywaniem zadań na zlecenie klienta docelowego. Nie było żadnych problemów po przyjeździe do rodziny. Przedstawiłam moją umowę, zadeklarowałam że nie ma przeszkód abym była w soboty i niedzielę dyspozycyjna i zaproponowałam kwotę, z której będę zadowolona. Rodzina zaakceptowała. Mam nazieję że wypłacą. Nie można z siebie robić analfabety. Taka jest umowa i tego sie należy trzymać.

Oj Igga , zalezy w jakiej firmie pracujesz . Pytałam się mojej koordynatorki jak mam mieć płacone , ewentualnie , czy mogę liczyć na wolne , to usłyszałam , że to tak tylko na papierze pisze a pracować mam " po dawnemu " . W niedzielę zahaczyłam syna PDP-nej , który zajmuje się sprawami " personalnymi "- usłyszałam to samo co od koordynatorki -:)..... Ja mam jeszcze śmieszniej , bo 20 h / tydzień . I co mam zrobić ? .......Umowy jeszcze nie podpisałam , jakoś mi się " zeszło " -:))))))
08 stycznia 2015 18:56
Barbara niepowtarzalna

Oj Igga , zalezy w jakiej firmie pracujesz . Pytałam się mojej koordynatorki jak mam mieć płacone , ewentualnie , czy mogę liczyć na wolne , to usłyszałam , że to tak tylko na papierze pisze a pracować mam " po dawnemu " . W niedzielę zahaczyłam syna PDP-nej , który zajmuje się sprawami " personalnymi "- usłyszałam to samo co od koordynatorki -:)..... Ja mam jeszcze śmieszniej , bo 20 h / tydzień . I co mam zrobić ? .......Umowy jeszcze nie podpisałam , jakoś mi się " zeszło " -:))))))

Ja bym pożegnała i rodzine i firmę. 20h na tydzień to jest jakas kpina, nie daj się! Rozumiem że zapłacą tez za 20h tylko?
08 stycznia 2015 19:03
sas-anka

Ja bym pożegnała i rodzine i firmę. 20h na tydzień to jest jakas kpina, nie daj się! Rozumiem że zapłacą tez za 20h tylko?

.......że niby mam zyskiwać przy odprowadzaniu składek - od średniej krajowej -:))..... a ja już się cieszęęęęęęę ! -;))))))
08 stycznia 2015 19:07
Barbara niepowtarzalna

.......że niby mam zyskiwać przy odprowadzaniu składek - od średniej krajowej -:))..... a ja już się cieszęęęęęęę ! -;))))))

Rekrutacja. Moderator

08 stycznia 2015 19:37 / 1 osobie podoba się ten post
IGGA

I należy sie tego trzymać. Moja umowa jest bardzo czytelna, przewiduje 40 godzinny tydzien pracy z wyszczególnieniem już nawet godzin w poszczególne dni oraz zamieszczono informacje, że wykonywanie zadań poza tymi normami nie stanowi wykonania niniejszej umowy i jest wyłącznie wykonywaniem zadań na zlecenie klienta docelowego. Nie było żadnych problemów po przyjeździe do rodziny. Przedstawiłam moją umowę, zadeklarowałam że nie ma przeszkód abym była w soboty i niedzielę dyspozycyjna i zaproponowałam kwotę, z której będę zadowolona. Rodzina zaakceptowała. Mam nazieję że wypłacą. Nie można z siebie robić analfabety. Taka jest umowa i tego sie należy trzymać.

I trzymam się więc tego. Nie mam problemów  Jest ok wszystko jasne i klarowne, A Rodzina bez problemu wypłaca, co trzeba.
Jestem zadowolona pozdrawiam Cie.
08 stycznia 2015 21:31 / 2 osobom podoba się ten post
Niezłe zamieszanie z tymi umowami, jak tak przeglądam forum, obiecują co innego, przysyłają co innego, a do wypłaty okazuje się jeszcze co innego. Jak mnie tez bedą próbowali wystrychnąć na dudka to suchej nitki na firmie nie zostawie. Grzecznie wejdę w zakładkę i wszystko napiszę co mi na sercu lezy, wcale nie anonimowo, żeby więcj się nikt nie nadział. Albo jak mi zaproponuja pracę w wolontariacie :P
08 stycznia 2015 21:49 / 6 osobom podoba się ten post
Te agencje, które nie będą robiły z siebie i z opiekunek jaj tylko podejdą do sprawy normalnie ( a okazuje się że są takie, tylko że bardzo mało ) zyskają na tym. Czas swoje robi a opinia na rynku zawsze jest ważna. Mój poprzedni PDP wypytywał się o moją poprzednią agencję. Jakie składki płaci itp. Wystawiłam jej bardzo dobrą opinię, bo inaczej nie mogłam. Nie miałam zastrzeżeń. Taka opinia idzie potem "na niemiecką" stronę. Jak ktoś myśli poważnie o interesie, to liczy się z własnym wizerunkiem. A agencje koguciki niech przepadną.Tego im życzę, bo to co wyrabiają to już jest karykatura.
08 stycznia 2015 23:09
ivanilia40

Swoją umowę przeczytałam kilka razy i naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Zniknęły głupie punkty o karach ,jest jasno określona składka w De 8,83 € przy pracy 40 godzin tygodniowo,a jeśli ten czas zostanie przekroczony w załączniku będzie to regulowane.
Rozliczenie podatku i składek tak jak do tej pory będzie przychodziło listem do domu. Narazie sie nie podniecam,muszę na własne oczy zobaczyć ten cud,jeśli składki będą odprowadzone tak jak agencja zapewniała od średniej krajowej to spokojnie mogę powiedzieć,że to jedna z uczciwszych agencji.

to chyba jesteśmy z jednej agencji, wiesz, że nie zarobisz więcej niż 1100?
08 stycznia 2015 23:15 / 1 osobie podoba się ten post
postanowiłam napisać, nie zabierałam głosu w tej sprawie bo w mojej firmie tego nie ma, że występuje 40h tygodniowo
ja po prostu tego nie ogarniam, no trudno, dla mnie godziny pracy to takie godziny , w których wykonuję swoją pracę a potem się umywam, co będzie jak pdp mnie zawoła, albo się przewróci? A ja co? Bardzo mi przykro, nie pomogę pani bo to przekroczy moje 40h, albo to będzie proszę pani kosztowało hmmmm 10e. Przecież między jednym zajęciem a drugim jesteśmy w domu tak? To ja to rozumiem jako pracę, przecież nie będę obojętna i nie będę się zamykać w pokoju, albo ciągle gdzieś wychodzić bo jestem po pracy. Nie kumam tego za nic!
Ja rozumiem to tak, że weszło prawo, które nakazuje także dla pomocy domowych pracować 40h tygodniowo, co by mieć udokumentowane, że poranna toaleta zajmuje tyle, przygotowanie posiłków tyle, sprzątanie tyle, no ok, rozumiem jeszcze tak, że skoro te 40h tygodniowo jest też rozłożone na soboty i niedziele to dlaczego taka sama stawka jest? Przecież za takie dni się dostaje więcej. W De chyba też, nie wiem bo ja mam płaconą dniówkę bez względu czy sobota czy niedziela.
Ja myślę, że się nic nie zmieni, tylko nazewnictwo. I co jak babci zachce się szluka wody to jej nie podam? Ja tak naprawdę mam dziennie 3h pauzy, a reszta dnia? Przecież ja jaj nie mogę zostawić samej, to moją pracą jest przygotowanie posiłku, posprzątanie i inne a sam pobyt nie?
Dla mnie to bezsens, jak było tak i będzie
08 stycznia 2015 23:25

Po co ten spam? Moderator