Mindestlohn - płaca minimalna

14 września 2014 21:48 / 1 osobie podoba się ten post
fiber39, to tylko pogratulować mi pozostało, tak szczerze i od serca. Pozdrawiam
14 września 2014 21:57 / 1 osobie podoba się ten post
Nie sądzę aby te regulacje w jakikolwiek sposób nam pomogły. Firmy znajdą sposób aby pozostało tak jak jest. Znacie Niemców i ich oszczędność. Zrobią wszystko aby nie płacić więcej za opiekę niż teraz, a uczciwość niemieckich pracodawców to mit. Wszędzie są oszuści. Na ostatnim kontrakcie zmieniała mnie babka, która została zatrudniona przez niemiecką firmę. Klient wypowiedział mojej agencji umowę ponieważ tamci zaproponowali mniej. Gdy zobaczyłam jej umowę to nie chciało mi się wierzyć, że można aż tak próbować kogoś wykorzystać. Nawet nie miała napisane stawki za jaką pracuje. Oczywiście umowę dostała do ręki po przyjeździe na miejsce. Żadnej informacji o wynagrodzeniu za święta, żadnego zakresu obowiązków, masakra.
14 września 2014 22:00 / 3 osobom podoba się ten post
fiber39

nie nie mało --- ale zatrudnienia w DE - na niemieckich warunkach

I? Tłumaczysz coś, co zostało juz sto razy powiedziane i przeszkadza Ci, że ktoś fajnego linka wstawił? Nie bardzo rozumiem Twoje intencje..
Ja np. jestem zatrudniona na niemieckich warunkach i daję radę ;)!
 
14 września 2014 22:01 / 1 osobie podoba się ten post
fiber39

jak juz wiecie wszyscy na forum --- od dawna pisałam , że jestem zatrudniona w Niemczech na umowę o pracę --- ale tak małej stawki o którą walczą jeszcze nigdy nie miałam ! z poważaniem

niech Ci się wiedzie jak najlepiej :)
14 września 2014 22:02 / 2 osobom podoba się ten post
fiber39

jak juz wiecie wszyscy na forum --- od dawna pisałam , że jestem zatrudniona w Niemczech na umowę o pracę --- ale tak małej stawki o którą walczą jeszcze nigdy nie miałam ! z poważaniem

Super! Wszyscy cieszymy się razem z Tobą, gratulacje :).
14 września 2014 22:18 / 2 osobom podoba się ten post
fiber39

jak juz wiecie wszyscy na forum --- od dawna pisałam , że jestem zatrudniona w Niemczech na umowę o pracę --- ale tak małej stawki o którą walczą jeszcze nigdy nie miałam ! z poważaniem

Mam do ciebie pytanie - pracuje tak jak ty i nigdzie jakoś nie mogłam znaleźć odpowiedzi - Abrechnung der Brutto/Netto Bezuege - dostejesz co miesiąc czy raz na kwartał ? Twój pracodawca rejestrował twoja umowę w ZAV/TEAM 322  i masz nadany ID ?
 
15 września 2014 05:39
przede wszystkim po co ten sarkazm , a wracając do tematu , to trzeba sobie uzmysłowić , że praca opiekunki jest bardzo ciężka -- a zarabiają pośrednicy , a nie osoby wykonujące faktycznie tą pracę i zanim to nie ulegnie zmianie , to nic nie pomoże ! a odpowiadając na pytanie Aniak - mam podwójne obywatelstwo , stały meldunek i pracuję na umowę o pracę jak każdy , tu się rozliczm , tu mieszkam i pracuję
15 września 2014 07:36 / 4 osobom podoba się ten post
fiber39

przede wszystkim po co ten sarkazm , a wracając do tematu , to trzeba sobie uzmysłowić , że praca opiekunki jest bardzo ciężka -- a zarabiają pośrednicy , a nie osoby wykonujące faktycznie tą pracę i zanim to nie ulegnie zmianie , to nic nie pomoże ! a odpowiadając na pytanie Aniak - mam podwójne obywatelstwo , stały meldunek i pracuję na umowę o pracę jak każdy , tu się rozliczm , tu mieszkam i pracuję

I pracujesz jako opiekunka tak jak większośc z nas,mieszkasz w domu PDP ,jestes z nim 24/24 czy tylko 8godz.i wracasz do swojego domu?-bo to róznica...a ja ,przepraszam czytając Twój post "Was nie dotyczy..." odniosłam niemiłe wrażenie ,że i nie masz odczucia bycia jedną z nas i jednoczesnie czujesz sie jakby lepsza.Jesli się myle to sorki ,ale ja go dokładnie tak odebrałam.......
15 września 2014 07:39
fiber39

przede wszystkim po co ten sarkazm , a wracając do tematu , to trzeba sobie uzmysłowić , że praca opiekunki jest bardzo ciężka -- a zarabiają pośrednicy , a nie osoby wykonujące faktycznie tą pracę i zanim to nie ulegnie zmianie , to nic nie pomoże ! a odpowiadając na pytanie Aniak - mam podwójne obywatelstwo , stały meldunek i pracuję na umowę o pracę jak każdy , tu się rozliczm , tu mieszkam i pracuję

Dzięki, Ja nie mam podwójnego obywatelstwa i się trochę wykłócałam z moim pracodawca o tą rejestrację w ZAV - wyczytałam , że musi być . Będę szukać dalej odpowiedzi . Wolałabym , później nie mieć jakis kłopotów .
15 września 2014 08:08 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

I pracujesz jako opiekunka tak jak większośc z nas,mieszkasz w domu PDP ,jestes z nim 24/24 czy tylko 8godz.i wracasz do swojego domu?-bo to róznica...a ja ,przepraszam czytając Twój post "Was nie dotyczy..." odniosłam niemiłe wrażenie ,że i nie masz odczucia bycia jedną z nas i jednoczesnie czujesz sie jakby lepsza.Jesli się myle to sorki ,ale ja go dokładnie tak odebrałam.......

gdybym nie czuła się jedną z was nie byłoby mnie na tym forum i wcale nie czuję się lepsz - ciągniemy ten sam wózek , tylko szkoda , że na innych zasadach -- bo zatrudnienie w Polsce powoduje , że zamiast zarabiać opiekunka --- zarabiają agencje i pośrednicy -- oni spijają śmietankę , a opiekunki tylko mleko ( odtłuszczone )
15 września 2014 08:54
Witam wszystkie opiekunki mam pytanie jak oblicza się dniówkę gdy m-c ma 31 dni? mnie wynagrodzenie podzielono przez 31 dni, co daje w sumie dużo mniejsze wynagrodzenie niż w umowie! chyba coś jest nie tak. Pozdrawiam serdecznie
15 września 2014 08:58 / 2 osobom podoba się ten post
fiber39

gdybym nie czuła się jedną z was nie byłoby mnie na tym forum i wcale nie czuję się lepsz - ciągniemy ten sam wózek , tylko szkoda , że na innych zasadach -- bo zatrudnienie w Polsce powoduje , że zamiast zarabiać opiekunka --- zarabiają agencje i pośrednicy -- oni spijają śmietankę , a opiekunki tylko mleko ( odtłuszczone )

My przeciez wszyscy to wszystko wiemy....a na pytanie i tak mi nie odpowiedziałaś:)
 
Nieraz ,nie dwa temat walkowaliśmy i mimo,że niby jestesmy dużą grupa zawodową,w świetle prawa nas jakby nie ma....stąd bierze się wykorzystywanie przez firmy a zrzeszyć sie w związek zawodowy czy inną formację nie bardzo mamy szansę.
15 września 2014 09:00
Aniak

Dzięki, Ja nie mam podwójnego obywatelstwa i się trochę wykłócałam z moim pracodawca o tą rejestrację w ZAV - wyczytałam , że musi być . Będę szukać dalej odpowiedzi . Wolałabym , później nie mieć jakis kłopotów .

Aniu, kiedyś mocno interesowałam się tym tematem, nawet ZAV dzwoniło do mnie z ofertami (któraś z rodzin podała moje namiary).
Teraz juz niestety mniej, bo po prostu nie ma chętnych Niemców na tę formą zatrudnienia ....jesli to na MiniJob.
 
Na 90% moge Ci napisać, ze od 1.05.2011 nie ma obowiązku rejestracji w ZAV polskich opiekunek zatrudnionych bezpośrednio u rodzin niemieckich - tutaj ZAV może wykonywać tylko dobrowolne i bezpłatne pośrednictwo (poprzez Eures) w wyszukaniu odpowiedniej kandydatki. Kiedyś to wyraźnie było napisane na ich stronach, teraz nieco pozmieniali na "ogólniki" .
 
Może te linki Ci pomogą:
http://www.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups/public/documents/webdatei/mdaw/mdk1/~edisp/l6019022dstbai377603.pdf
(gł.str. 8 ze znaczkiem Eures)
 
http://www.t-online.de/ratgeber/familie/senioren/id_49222426/haushaltshilfe-aus-osteuropa-was-sie-beachten-sollten.html
Tutaj z kolei piszą, ze pracodawca powinien siebie zameldować w ZAV (a nie opiekunkę) i uzystać Betriebsnummer ...najlepiej jednak zadzwonić pod wskazany numer infolinii.
"Als Arbeitgeber brauchen Sie schließlich eine Betriebsnummer, die Sie von der Bundesagentur für Arbeit erhalten. Am besten informieren Sie sich bei der "Arbeitgeber-Service-Hotline" der Agentur unter 01801 - 664466"
 
15 września 2014 09:11
Gubię się trochę w tych wykluczających się jeszcze niby-przepisach.
Jest napisane "delegowanie pracownika" a my mamy w umowach delegacje. To są dwie różne kwestie pociągajace za sobą inne prawno-ekonomiczne rozliczenia.
Jestem teraz w PL i spróbuję wydębić jakieś informacje u źródła czyli w mojej firmie. Co prawda nie spodziewam się już teraz szczegółowych informacji, myślę że mnie zbyją lub każą się dowiadywać pod koniec roku, ale i tak zadzwonię. 
15 września 2014 09:22
Gabrysia

Aniu, kiedyś mocno interesowałam się tym tematem, nawet ZAV dzwoniło do mnie z ofertami (któraś z rodzin podała moje namiary).
Teraz juz niestety mniej, bo po prostu nie ma chętnych Niemców na tę formą zatrudnienia ....jesli to na MiniJob.
 
Na 90% moge Ci napisać, ze od 1.05.2011 nie ma obowiązku rejestracji w ZAV polskich opiekunek zatrudnionych bezpośrednio u rodzin niemieckich - tutaj ZAV może wykonywać tylko dobrowolne i bezpłatne pośrednictwo (poprzez Eures) w wyszukaniu odpowiedniej kandydatki. Kiedyś to wyraźnie było napisane na ich stronach, teraz nieco pozmieniali na "ogólniki" .
 
Może te linki Ci pomogą:
http://www.arbeitsagentur.de/web/wcm/idc/groups/public/documents/webdatei/mdaw/mdk1/~edisp/l6019022dstbai377603.pdf
(gł.str. 8 ze znaczkiem Eures)
 
http://www.t-online.de/ratgeber/familie/senioren/id_49222426/haushaltshilfe-aus-osteuropa-was-sie-beachten-sollten.html
Tutaj z kolei piszą, ze pracodawca powinien siebie zameldować w ZAV (a nie opiekunkę) i uzystać Betriebsnummer ...najlepiej jednak zadzwonić pod wskazany numer infolinii.
"Als Arbeitgeber brauchen Sie schließlich eine Betriebsnummer, die Sie von der Bundesagentur für Arbeit erhalten. Am besten informieren Sie sich bei der "Arbeitgeber-Service-Hotline" der Agentur unter 01801 - 664466"
 

No własnie , i dups , czytałam te dokumenty , insze też , dzwoniłam nawet do Bonn i dalej mam sprzeczne informacje . Dzieki za pomoc . Będe szukać dotąd , aż uzyskam konkretnę odpowiedź .