Mindestlohn - płaca minimalna

30 stycznia 2015 13:49 / 3 osobom podoba się ten post
MeryKy

Dziewczyny i to jest to! Zamiast PO, OP będą górą. Kiedyś znajomy jakąś partię w Tychach zakładał to chyba nie trzeba zbyt wielu podpisów?
Damy radę! Albo jak to W RAŚ-iu godają 'poradzymy". :))))
Tylko trzeba oddzielny topik założyć. Żeby bananów nie dostać?

Juz ja kiedys pisalam o takiej nazwie OP,to jedna z kolezanek (arabrab ), rozszyfrowala jako Ogólnie Porąbani ))), wiec trza inny skrot)))))))
30 stycznia 2015 13:55 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Juz ja kiedys pisalam o takiej nazwie OP,to jedna z kolezanek (arabrab ), rozszyfrowala jako Ogólnie Porąbani ))), wiec trza inny skrot)))))))

Czytałam, czytałam naszą arabkę i celowo tego skrótu użyłam :)))
30 stycznia 2015 13:59 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

Nazwisko i życiorys ci podrasujemy. Doradców nas zrobisz, pomysły mamy pierwszy sort a ten komputer to już za ciebie obsłużę nie musisz psuć. Tylko od razy warunki stawiam: pensja moja musi być duża 3.000

3000 dziennie czy na miesiąc?
30 stycznia 2015 14:00
MeryKy

3000 dziennie czy na miesiąc?

3.000 Euro, wystarczy na miesiąc
30 stycznia 2015 14:00
"Niemiecka minister pracy Andrea Nahles przekazała, że rząd w Berlinie poszedł na ustępstwa w sporze o płacę minimalną dla kierowców ciężarówek przejeżdżających tranzytem przez Niemcy i zawiesił obowiązujące od stycznia przepisy do czasu wyjaśnienia regulacji UE w tej kwestii."
 
 
http://regionalna.tvp.pl/18656736/jest-porozumienie-ws-placy-dla-polskich-przewoznikow
30 stycznia 2015 14:06
Anna32

"Niemiecka minister pracy Andrea Nahles przekazała, że rząd w Berlinie poszedł na ustępstwa w sporze o płacę minimalną dla kierowców ciężarówek przejeżdżających tranzytem przez Niemcy i zawiesił obowiązujące od stycznia przepisy do czasu wyjaśnienia regulacji UE w tej kwestii."
 
 
http://regionalna.tvp.pl/18656736/jest-porozumienie-ws-placy-dla-polskich-przewoznikow

To samo ma być odnośnie oiekunek, niestety inaczej sysytem socjalny się zawali) na nasz koszt przacy po 4h
30 stycznia 2015 14:06 / 3 osobom podoba się ten post
Gosiap

3.000 Euro, wystarczy na miesiąc

Coś Ty, to za mało. Potem sie dziwić że opiekunkom nie podnoszą pensji? :))) Przecież zdajesz sobie sprawe ile Andrea siedzi przy komputerze??? Będziesz pracować tak jak w opiece. Świątki, piątki i niedziele. Ona nawet do łózka zabiera lapka. Jak już mamy robić kariere to z grubej rury. Zarobki muszą być lepsze niż w opiece :))) Nie ma co się rozdrabniać :)))
30 stycznia 2015 14:09 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

To samo ma być odnośnie oiekunek, niestety inaczej sysytem socjalny się zawali) na nasz koszt przacy po 4h

Niestety, z jakichś względów o pracy opiekunek ministrowie nie rozmawiają.  
30 stycznia 2015 14:18 / 2 osobom podoba się ten post
MeryKy

Coś Ty, to za mało. Potem sie dziwić że opiekunkom nie podnoszą pensji? :))) Przecież zdajesz sobie sprawe ile Andrea siedzi przy komputerze??? Będziesz pracować tak jak w opiece. Świątki, piątki i niedziele. Ona nawet do łózka zabiera lapka. Jak już mamy robić kariere to z grubej rury. Zarobki muszą być lepsze niż w opiece :))) Nie ma co się rozdrabniać :)))

MeryKy wystarczy! Ja tam małą łyżką przez długi czas a nie chochlą i się udławić. Do tego służbowe auto, służbowy telefon, służbowy internet, służbowe podróże + diety................ Wystarczyłoby mi na luksusowe życie ..............
30 stycznia 2015 14:29
Nie wypowiadam się w tym temacie,bowiem przyjmując zlecenie godze się na ustaloną kwote miesięcznej wypłaty.Jestem na własnej działalności.
Wydaje mi,że wy w większości macie podobnie,bo czytam tu,ze macie umowę zlecenie do danej rodziny z czasem od-do-to jakby nie ma co odnosić do siebie płacy minimalnej.
30 stycznia 2015 15:20 / 4 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Mówisz tak jakby którykolwiek z członków rządu znal sie na czymś. Mam wręcz niekiedy wrażenie, że oni są właśnie wybierani z tego klucza: nie umie? żaden problem, weźmie sobie doradcę. Masz więc duże szanse na posadę ;)))) A ja na zastępcę!!! Mam kwalifikacje!!!! Potrafię zepsuć każdy komputer ;)))))

Coś w tem jest. Nikodem Dyzma też został wybrany, no i doradcę także miał.
30 stycznia 2015 15:27 / 1 osobie podoba się ten post
Bo firmy transportowe w Pl powinny wysłać kierowcom umowy i nakazać je podpisać,  że przez teren De w ciągu godziny przejedą.
A poza tym, kto zamartwiał się o to, że w Pl upadło dziesiątki a może i setki różnych przesiębiorstw?
30 stycznia 2015 15:39 / 1 osobie podoba się ten post
magdzie

Do rzadu i owszem ale ja mysle o partii opiekunek,ile ludzi pracuje na opiece,mozna zyskac wieksze poparcie niz ma PO czy PiS )))))) Damy Ją na szefa partii i malymi kroczkami bedziemy sie piely do gory .Byl Prezydent elektrykow,to i moze byc Prezydent( ka) opiekunek ))))))))))

Nie przypominam sobie, żeby elektrycy na tym wówczas skorzystali np. otrzymali wyższe pensje.
No chyba że zostałąbym osobistym,zaufanym kierowcą Prezydenta )
Poza tym nie sądzę, żeby nasza Andrea krocząc w szpilkach po czerwonym dywanie w asyście ochroniarzy, pamiętała już wówczas o jakichś tam opiekunkach )
 
30 stycznia 2015 15:42 / 2 osobom podoba się ten post
Tak, tym bardziej, że ostatnio w niemieckich wiadomościach pokazali auto, które samo jedzie. A kierowca za kierownicą siedzi z założonymi rękami i czuwa.
 
30 stycznia 2015 15:52 / 1 osobie podoba się ten post
Nie wiem czy juz ktos pisał,że Niemcy zawiesili przepisy  ws. płacy minimalnej, ale tylko dla kierowców.