Mindestlohn - płaca minimalna

24 stycznia 2015 18:35
zosia_samosia

Nie z mojej umowy ,ale prosze o ...
...paragraf 8
Na podstawie niniejszej Umowy Zleceniobiorca nie nabywa praw pracownika
Wiele innych paragrafow ktore .....
kto mi to rozszyfruje ....:):)

nastepny "paragraf" :) ,jezeli podopieczny przebywa w szpitalu tydzien ,"opiekunka "otrzymuj TYLKO spanie i jedzenie .Nie otrzymuje dodatkowego wynagrodzenia za niedziele i swieta niemieckie  ,czyli pracuje ku chwale .... .Napisalabym co "TO " jest, ale...Moderator juz mnie "pogonił" .
24 stycznia 2015 21:07
Ja dostalam plan pracy wg nowej ustawy o płacy minim, i tak
pracuję 7,30 13,15 15,30--21,00, 13,15-- 15,30 z DEFINICJI :) czas wolny 21.00--7.30 znowu z Definicji czas wolny FREIZEIT:) obecnie w ramach owego freizeitu wstaję po do 8 razy w nocy do pdp . Jeszcze nie wiem komu zawdzięczam ową kreatywność w nazewnictwie:(
24 stycznia 2015 21:22
dorotee

Ja dostalam plan pracy wg nowej ustawy o płacy minim, i tak
pracuję 7,30 13,15 15,30--21,00, 13,15-- 15,30 z DEFINICJI :) czas wolny 21.00--7.30 znowu z Definicji czas wolny FREIZEIT:) obecnie w ramach owego freizeitu wstaję po do 8 razy w nocy do pdp . Jeszcze nie wiem komu zawdzięczam ową kreatywność w nazewnictwie:(

To jest plan pracy , który dostałas lacznie z nową umową ? pracujesz na umowę o pracę ?
 
24 stycznia 2015 21:54
Aniak

To jest plan pracy , który dostałas lacznie z nową umową ? pracujesz na umowę o pracę ?
 

Umowa zlecenie, a plan  rodzina przedstawiła.
24 stycznia 2015 21:59 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja dostalam plan pracy wg nowej ustawy o płacy minim, i tak
pracuję 7,30 13,15 15,30--21,00, 13,15-- 15,30 z DEFINICJI :) czas wolny 21.00--7.30 znowu z Definicji czas wolny FREIZEIT:) obecnie w ramach owego freizeitu wstaję po do 8 razy w nocy do pdp . Jeszcze nie wiem komu zawdzięczam ową kreatywność w nazewnictwie:(

Masz wszystko niezgodne z obecnie obowiazujacymi przepisami i dziwi mnie to, ze rodzina takie cos przedstawiła bo ,ze polska firma przyjęła zlecenie ,zainkasowała gotówke, wysłała opiekunke nie mówiąc nic o nocnym wstawaniu to już mnie nie dziwi. Współczuje Ci.
24 stycznia 2015 22:00 / 2 osobom podoba się ten post
I tak jeszcze jedna mysl mnie naszła, widzac taki plan chęć wspólnego zoorganizowaania sie i walczenia o swoje prawa jest we mnie jeszcze większa.
24 stycznia 2015 22:09 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Ja dostalam plan pracy wg nowej ustawy o płacy minim, i tak
pracuję 7,30 13,15 15,30--21,00, 13,15-- 15,30 z DEFINICJI :) czas wolny 21.00--7.30 znowu z Definicji czas wolny FREIZEIT:) obecnie w ramach owego freizeitu wstaję po do 8 razy w nocy do pdp . Jeszcze nie wiem komu zawdzięczam ową kreatywność w nazewnictwie:(

Przepraszam uprzejmie, a rozmawiałas z rodziną o tym, że Twój nocny Freizeit jest zaburzony osmiokrotnym wstawaniem do podopiecznej/go ?
Ja bym sie upomniała i Ciebie do tego zachęcam. Przy okazji tej wysokiej drabiny, na ktorej siedzi rodzinka, to możesz dodać, że czym wyzej siedzą, moga z większym hukiem zlecieć :))))))))))))))))))))))))))))))))) To był żart oczywiscie :))))))))))))
24 stycznia 2015 22:09 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Umowa zlecenie, a plan  rodzina przedstawiła.

Masz umowę zlecenie z Firmy. Plan dnia przedstawia Tobie rodzina. Ale czy Ty ustosunkowałaś sie do tego planu, bo to jest raczej niemozliwe tak funkcjonować. Jeżeli przystałas na takie warunki to sorki, ale dla rodziny wcale nie jestes super opiekunką. Oni dobrze wiedzą ile tak naprawdę opiekunka potrafi funkcjonować, co może zrobić,  jakie prace wykona w czasie opiekowania sie podopiecznym, mimo że agencje im opowiadają cuda o naszej 24 godzinnej dyspozycyjności.
Nie można akceptować takich warunków, chociażby tylko dlatego, że jak wszyscy mamy prawo do swojego czasu wolnego i do normalnego wypoczynku.
A to że wyjeżdżamy do obcych domów nie znaczy, że mogą z nami robić tak jak im się to podoba. Jest dużo agencji, dużo możliwości pracy, takim ludziom powinno sie mówić żegnam. Wasz rodzic wasz problem.
24 stycznia 2015 22:20 / 2 osobom podoba się ten post
No co wy, przeciez rodziny mysla ,ze opiekunka moze pracowac 24 godz, bo przeciez to wynika z definicji : 24 pflege zu hause.
I takie myslenie maja szkopki, bo przeciez Oni tak maja w umowie -24 h pflege.Współczuje Ci dorotee.
24 stycznia 2015 22:31 / 1 osobie podoba się ten post
Jak w ogóle mozna taki plan pracy przedstawic. gdzie tu jest mowa o zachowaniu tygodniowego czasu pracy? Gdzie jest koordynator, firma? Ależ mi się słowa na język cisną. Miałem kiedys PDP do krtórego wstawałem 3 razy w nocy.po tygodniu takiej pracy zażadałem od firmy zmiany i rozwiazania umowy ze skutkiem natychmiastowym.Po dwóch dniach zrobili zmiane.Zmiennik wytrzymał 3 dni...
24 stycznia 2015 22:36 / 1 osobie podoba się ten post
W mojej firmie , nic w nowym roku się nie zmieniło. Umowę / zlecenie / mam dokładnie taką samą jak w roku ubiegłym. Składki nadal odprowadzane od średniej krajowej.
24 stycznia 2015 22:40

Robert ja chyba będę jednak musiał usunąć Twoje konto. Moderator

24 stycznia 2015 23:07 / 7 osobom podoba się ten post
dorotee

Umowa zlecenie, a plan  rodzina przedstawiła.

zacznijmy od tego , ze rodzina nie jest dla ciebie partnerem do rozmowy , bo ty masz podpisana umoe z agencja a nie rodziną . Plan pracy przedstawiony przez rodzinę wysłałabym natychmiast do agencji z nastepującymi twoimi adnotacjami : 1 / tygodniowy czas pracy wg życzenia rodziny przekracza dopuszczalny czas pracy 2/ w związku z faktem , iż podopieczny wymaga pomocy także w nocy a wg tego co wyznaczyła rodzina nie ma on w godzinach od 21 do 7.3o zapewnionej żadnej opieki = informujesz , że nie jesteś w stanie nalezycie wykonywać zlecenia i za wszelkie skutki braku opieki w godzinach nocnych - nie bierzesz odpowiedzialności . Rodzine natomiast informujesz , że jezeli w nocy usłyszysz , że PDP potrzbuje pomocy będziesz dzwonić po Notartzta . I nie dyskutuj z nimi . powiedż , że dla nich partnerem do dyskusji jest ten z kim umowę podpisali . Wywinełabym jeszcze jeden numer , jak masz tel do rodziny to jak w nocy pierwszy raz PDP cię zawoła dzwoń do nich obojetne , która byłaby to godzina i poinformuj , że nie wiesz co masz zrobić bo ty nie pracujesz , PDP potrzebuje pomocy , czy masz dzwonić po Notartzta . Naprawdę z rodzinami niemieckimi trezba niekiedy twardo i nigdy nie załatwiać żadnych spraw z tymi z którymi nie ma się podpisanej umowy .
25 stycznia 2015 00:55 / 1 osobie podoba się ten post
Ok,kumam,dwa dni i dwie wtopki. wiem o co chodzi
25 stycznia 2015 05:36
Mam do Was wszystkich pytanie, czy firmy przysłały wam formularz dotyczący ubezpieczenia chorobowego? Jeśli ktoś nie wie, to podpowiadam, że ubez.chorobowe w umowie zleceniu jest dobrowolne i pracownik musi wystąpić pisemnie do firmy, żeby oni mogli to zgłosić w ZUS. Ja takiego formularza nie otrzymałam.