Ktoś mi zaproponował takie zarobki

31 marca 2016 13:27
Madzia25

Kochani potrzebuje porady. Dostałam wstępną propozycję od pewnej firmy. Wiadomo, pierwsza propozycja, więc radość, podniecenie, że ktoś mnie chce, ogólnie cała w skowronkach. Pani sprawdziła mój język i uznała go jako komunikatywny na poziomie dobrym/bardzo dobrym. Zapytała też o doświadczenie, którego no jeszcze nie mam ;/ ale bez doświadczenia zaproponowała mi wstępną współpracę. no i teraz najlepsze...dostałam propozycję 800e pensji. Niby ok jak na początek, bo widzę, że takie są przedziały, ale jednak kurcze ;/ język tak wysoko oceniony, a jednak taka słaba propozycja (?). Powiedzcie mi co o tym myślicie? Iść w to czy jednak poczekać na coś lepszego, bo mam do tego możliwości?

Jejku!!! To moja Mama z podstawowym(naprawdę niskim podstawowym) startowałaza więcej. Nie idź tą drogą!!! Ja dwa i pół roku temu też miałam przez Panią z firmy oceniony na dobry komunikatywny( później rodzina niemiecka oceniła nie na komunikatywny ale bdb) i jechałam bez dośiwadczenia za 1000e.
31 marca 2016 13:27
kasia63

1000 euro to absolutne minimum.Firma chce wykorzystać Twój brak doświadczenia,język masz ok -sama daj ogłoszenie:)

Brak doświadczenia we współpracy z firmami, ale to da się nadrobić :)
31 marca 2016 13:30
opiekunkaa

Ponoc rodzina płaci dużo ,są dwie opiekunki na jednej sztelli. ,Ona jedzie na zastepstwo,bardzo mnie ciekawi za ile one pracują?
Napewno nie za 750e..

Za więcej pracują :) Pracowałam już w takim systemie, pensja z powodu, że pracowałysmy we dwie na raz wcale nie zaniżona :)
Ja miałam wyższą pensję, ale z racji tego że mówię po niemiecku i robiłam za tłumacza, zresztą zdawalam sobie sprawę, że też taka będzie moja rola :)
31 marca 2016 13:38
Mirka Dz

A ona ma tam być teraz sama zamiast tych dwóch co były?

Nie,jedna pojechała do domu na 1 miesiąc.
31 marca 2016 14:17
opiekunkaa

Nie,jedna pojechała do domu na 1 miesiąc.

Kurcze, dziwna sprawa. Napisz jak to będzie wyglądać na miejscu. albo jeszcze lepiej niech do nas dołączy na forum i sama napisze. 
31 marca 2016 14:33 / 1 osobie podoba się ten post
Mirka Dz

Kurcze, dziwna sprawa. Napisz jak to będzie wyglądać na miejscu. albo jeszcze lepiej niech do nas dołączy na forum i sama napisze. 

Jutro zadzwonie ,gdy bedzie juz na miejscu.
 Pożniej będę chciała sciągnąc ją do mojej firmy,chociaż wiem, że podpisała jakieś zobowiązania wobec znanej nam wszystkim firmy.
Chodziła do nich na kurs niemieckiego
31 marca 2016 15:18
Tak sobie myślę, że też chciałabym spróbować takiego zlecenia w dwie opiekunki, to musi być fajna sprawa, w moim przypadku to b. ważne bo ja nie lubię nie mieć towarzystwa :/ ale pewnie to rzadkość trafić w taką ofertę, jak myślicie? I ciekawe jak wtedy wynagrodzenie wygląda? ile się można spodziewać?
31 marca 2016 15:23
No właśnie. Firmy proponują coś takiego? Fajna sprawa :) zawsze raźniej, a dwie głowy to nie jedna. Można sobie pomóc, albo wyręczyć drugą w tym czym ona sobie nie radzi :>
31 marca 2016 15:23
Kama84

Tak sobie myślę, że też chciałabym spróbować takiego zlecenia w dwie opiekunki, to musi być fajna sprawa, w moim przypadku to b. ważne bo ja nie lubię nie mieć towarzystwa :/ ale pewnie to rzadkość trafić w taką ofertę, jak myślicie? I ciekawe jak wtedy wynagrodzenie wygląda? ile się można spodziewać?

raz rozmawiałam z opiekunką w busie to mówiła, że robi na takim zleceniu we dwie ale jedna ma dzień a druga nockę. to i tak jest fajnie .  Nie wiem czemu na głownej stronie mam 11 znajomych a jak wejdę w swój profil to mam więcej ....   coś nie tak, muszę to skumać
31 marca 2016 15:37 / 3 osobom podoba się ten post
Myślę że jak dwie osoby jadą do jednego pdp. to raczej musi to być ciężki przypadek.
31 marca 2016 15:49
opiekun_Janusz

Myślę że jak dwie osoby jadą do jednego pdp. to raczej musi to być ciężki przypadek.

W moim wypadku tak było, ale we dwie osoby to się ogarnia, a jeśli opiekunki się ze sobą dogadują i są zgrane, to się naprawdę dobrze pracuje.
31 marca 2016 15:49 / 1 osobie podoba się ten post
opiekun_Janusz

Myślę że jak dwie osoby jadą do jednego pdp. to raczej musi to być ciężki przypadek.

Wielokrotnie zdarzają ciężkie przypadki, a pracuje się w pojedynkę ;)  myślę ,że nawet jak jest trudno, ale we dwóch to zawsze inaczej i jakby lżej...   też pewnie zależy od tego z kim się współpracuje ;)        Tak się zastanawiam, czy powinno się wykonywać masaż lub lekką rehabilitację z PDP codziennie ? czy oni tego oczekują??  bo mi tu ten mój Myszor ( Herr Maus) mówi, że poprzednia pani go masowała....
31 marca 2016 16:13 / 6 osobom podoba się ten post
Kama84

Wielokrotnie zdarzają ciężkie przypadki, a pracuje się w pojedynkę ;)  myślę ,że nawet jak jest trudno, ale we dwóch to zawsze inaczej i jakby lżej...   też pewnie zależy od tego z kim się współpracuje ;)        Tak się zastanawiam, czy powinno się wykonywać masaż lub lekką rehabilitację z PDP codziennie ? czy oni tego oczekują??  bo mi tu ten mój Myszor ( Herr Maus) mówi, że poprzednia pani go masowała....

Blefuje bo chce Cię sprawdzić 
31 marca 2016 16:35 / 7 osobom podoba się ten post
Kama84

Wielokrotnie zdarzają ciężkie przypadki, a pracuje się w pojedynkę ;)  myślę ,że nawet jak jest trudno, ale we dwóch to zawsze inaczej i jakby lżej...   też pewnie zależy od tego z kim się współpracuje ;)        Tak się zastanawiam, czy powinno się wykonywać masaż lub lekką rehabilitację z PDP codziennie ? czy oni tego oczekują??  bo mi tu ten mój Myszor ( Herr Maus) mówi, że poprzednia pani go masowała....

W żadnym razie!W swojej umowie masz z pewnością napisane ,że pracujesz jako pomoc domowa lub pomoc domowa z funkcją opiekuńczą,nie ma tam nic nt wykonywania zawodu masażystki i rehabiitantki!Od tego są w D specjaliści wyuczeni.PDP może sobie to załatwić w swojej Kasie Chorych:)Jeszcze chwila a zażyczy sobie trzymania fiutka do sikania.......
31 marca 2016 16:53 / 1 osobie podoba się ten post
Z mną jechała opiekunka do Hamburga i mówiła,że pracują we dwie i mają po 1500E na rękę i 1000E na życie na m-c .Ile w tym prawdy nie wiem ?