Ktoś mi zaproponował takie zarobki

13 września 2014 21:14 / 3 osobom podoba się ten post
steni

Ja o podwyżkę upomniałam się po 2 miesiącach po powrocie od PD z bardzo dobrą opinią i dostałam ale koleżanka moja z lepszym językiem odemnie nie dostała i też miała b.d.referencje ,podobno to zależy na kogo sie trafi ,chodzi o opiekunka kontraktu . A po roku jak mi nie dali tyle ile chciałam to poprostu zmieniłam firmę i już nie boje się walczyć tylko jak mi cos nie pasuje to szukam innej ,a to wszystko zasługa tego FORUM!!!!!!!!! tu się tego nauczyłam tu są bardzo dobre nauczycielki a ja pojętna uczennica .

U mnie, przy staraniu sie o podwyzke, nie mogli się przyczepic ani do języka ( maglowali mnie 40 minut ) , ani do braku prawa jazdy, ani tym bardziej do braku dobrych referencji. Wymyslili sobie zatem, że nie dostane podwyżki bo mam za krótkie turnusy :)))))))))))))))))))
Moja była firma to nie byle kto, prosba o podwyzkę musiała byc na pismie, więc i na pismie poprosiłam o uzasadnienie odmowy :)))))))))))))))) Obśmiałam się jak norka :))))))))))))))))))
13 września 2014 21:14 / 1 osobie podoba się ten post
Ja tak samo po dwoch miesiacach poprosilam o podwyzke(rodzine)i dostalam jezyk juz po dwa i pol roku podszlifowany wiec o swoje trzeba walczyc bo jesli nie my sobvie to kto nam da.....podwyzke
13 września 2014 21:18 / 5 osobom podoba się ten post
Ja pracuję juz 4 rok w jednej firmie. Wcześniej 3 lata na czarno. Mam certyfikat EU (po ukończeniu 2-letniej szkoły dla opiekunów osób niepełnosprawnych), nawet maturę ustną zdawałam z niemieckiego:) Zatrudniona na umowę o pracę mam 1250 netto. POP samodzielny, logiczny. Obecnie na urodzinach u kolegi, wziął klucze więc pewnie wróci późno:) Nawet mam płacone extra za sprzatanie - stella marzenie! Z mojej obserwacji wynika jedno - liczy się przede wszystkim język! Mój dyplom właściwie mogłabym schować do szuflady. Wniosek - uczmy sie języków!
13 września 2014 21:22 / 4 osobom podoba się ten post
Alina

Ja ostatnio dowiedziałam się, że w agencji jestem oznaczona jako opiekunka trzygwiazdkowa, wyżej są  tylko opiekunki czterogwiazdkowe. Taką maja skalę. Ciekawe bo ostatnio weryfikowano u mnie język gdy zatrudniałam się dwa latatemu i prawie nic nie mówiłam, a według nich mój język był na poziomie komunikatywnym. No cóż, kłocić się nie będę skoro dzięki temu lepiej zarabiam. W miejscu, w którym byłam ostatnio dziadki uważały, że mówię "bardzo dobrze", ja sam o sobie bym tego nie powiedziała.

Alinko..glowa do gory !!!!!...  Takim ludzia, jak Ty moge okazywac moj szacunek !!!!    skromnosc, pracowitosc i uczciwosc to cechy czlowieka, madrego i takie preferuje, podazajac za nim. Zawsze mowie stop lenistwu i pieniacwu, a przede wszystkim ignorantom . Nigdy nie przeceniam swojej wiedzy i nieomylnosci, w kazdym temacie,...ucze sie i chce sie uczyc od ludzi madrych. Gratuluje i zycze samych sukcesow.  !!!!!!!
13 września 2014 21:25 / 1 osobie podoba się ten post
Ola55

Ja pracuję juz 4 rok w jednej firmie. Wcześniej 3 lata na czarno. Mam certyfikat EU (po ukończeniu 2-letniej szkoły dla opiekunów osób niepełnosprawnych), nawet maturę ustną zdawałam z niemieckiego:) Zatrudniona na umowę o pracę mam 1250 netto. POP samodzielny, logiczny. Obecnie na urodzinach u kolegi, wziął klucze więc pewnie wróci późno:) Nawet mam płacone extra za sprzatanie - stella marzenie! Z mojej obserwacji wynika jedno - liczy się przede wszystkim język! Mój dyplom właściwie mogłabym schować do szuflady. Wniosek - uczmy sie języków!

Bardzo słuszna uwaga jezyk jest bardzo ważny chociaż by po to żeby rozumieć co do mnie mówią , to jest komfort nie do obejścia jak sobie przypomnę 2 lata temu jak zaczynałam , to o zgrozo !!!!!!!!!! ale można się nauczyć
13 września 2014 21:27 / 3 osobom podoba się ten post
marshall.area

Język podstawowy
800 euro
Język komunikatywny
1150 euro
Język dobry
1250 euro
język bardzo dobry
1400 euro

wracając do tematu , jak jeszcze pracowałam z agencjami to zapytałam co  wg pani z którą rozmawiałam oznacza podstawowy  - coś tam mętnie tłumaczyła . A przecież kryteria oceny znajomości języka sa jasno określone . Dla mnie podstawowy to 5o% poziomu A1 , komuniaktywny A 1 , dobry A 2 , bardzo dobry B1 . Są testy , które wystarczy wypełnić i wiadomo na jakim poziomie zna się język . Agencje powinny posługiwac się tymi standardami , opiekunka powinna po takim teście wiedzieć , jaki ma poziom i czego może się domagać . Myslę też , że wielu dziewczynom , które np strach paralizuje usta pomogło by i dodało odwagi - gdyby po takim teście dowiedziały sie , że są nie "dukające"  ale znają język na poziomie  A1.
13 września 2014 21:27 / 4 osobom podoba się ten post
doda1961

U mnie, przy staraniu sie o podwyzke, nie mogli się przyczepic ani do języka ( maglowali mnie 40 minut ) , ani do braku prawa jazdy, ani tym bardziej do braku dobrych referencji. Wymyslili sobie zatem, że nie dostane podwyżki bo mam za krótkie turnusy :)))))))))))))))))))
Moja była firma to nie byle kto, prosba o podwyzkę musiała byc na pismie, więc i na pismie poprosiłam o uzasadnienie odmowy :)))))))))))))))) Obśmiałam się jak norka :))))))))))))))))))

W mojej byłej firmie , też nie byle jakiej , bo największej nie przyznano mi podwyżki , bo ....." Bylam za dobra na tą sztelę ".... odeszłam do mniejszej i mam 300 euro więcej -:)
13 września 2014 21:37 / 5 osobom podoba się ten post
Ja zaczęłąm niecałe 2 lata temu,najniższa stawka to 1250>>
14 września 2014 10:46
AMOREK

Alinko..glowa do gory !!!!!...  Takim ludzia, jak Ty moge okazywac moj szacunek !!!!    skromnosc, pracowitosc i uczciwosc to cechy czlowieka, madrego i takie preferuje, podazajac za nim. Zawsze mowie stop lenistwu i pieniacwu, a przede wszystkim ignorantom . Nigdy nie przeceniam swojej wiedzy i nieomylnosci, w kazdym temacie,...ucze sie i chce sie uczyc od ludzi madrych. Gratuluje i zycze samych sukcesow.  !!!!!!!

Dzięki....aż nie wiem co powiedzieć.
 
14 września 2014 10:49 / 2 osobom podoba się ten post
iwunia

Ja zaczęłąm niecałe 2 lata temu,najniższa stawka to 1250>>

jeju szukalam po firmach ale tak placacej na poczatek ...nie znalazłam:)
dostalam 1100 :)
14 września 2014 10:51 / 2 osobom podoba się ten post
ziolkowa

jeju szukalam po firmach ale tak placacej na poczatek ...nie znalazłam:)
dostalam 1100 :)

są takie ......
18 września 2014 11:17 / 3 osobom podoba się ten post
ziolkowa

jeju szukalam po firmach ale tak placacej na poczatek ...nie znalazłam:)
dostalam 1100 :)

Ewciu ja nie wierzę,że można dostać 1250 euro na początek,pzynajmniej ja sie z tym nie spotkałam,a wyjeżdżałam już z wielu firm..Pozdrawiam.
18 września 2014 11:31 / 2 osobom podoba się ten post
Luda

Ewciu ja nie wierzę,że można dostać 1250 euro na początek,pzynajmniej ja sie z tym nie spotkałam,a wyjeżdżałam już z wielu firm..Pozdrawiam.

a dlaczego miałabym niby kłamać,sa takie firmy ,może żle szukałaś,,jeżdże z firma niemiecką,i ta stawka 1250 była najnizsza jaka miałam....
18 września 2014 11:34 / 1 osobie podoba się ten post
iwunia

a dlaczego miałabym niby kłamać,sa takie firmy ,może żle szukałaś,,jeżdże z firma niemiecką,i ta stawka 1250 była najnizsza jaka miałam....

ale na Gewerbe/działalność?
18 września 2014 11:34 / 3 osobom podoba się ten post
ziolkowa

jeju szukalam po firmach ale tak placacej na poczatek ...nie znalazłam:)
dostalam 1100 :)

Jak na początek to wcale nie mało Ci zaproponowali,po jakimś czasie spokojnie możesz starać się o podwyżkę.
Mnie oceniły dwie agencje na poziom B2 z czego się cieszę,bo jak niektórzy pamiętają zaczynałam 2 lata temu od zera. Moja agencja zaproponowała mi wyższą stawkę niż ta druga agencja więc zostałam w starej. Nie wiem jeszcze jak będzie u nowej pdp,ale podobno całkiem sprawna bez Al i demencji.
Zaczynałam od 1000 e z beznadziejnym niemieckim.