Zmienniczka - zmienniczce, czyli jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie

15 lutego 2015 11:29 / 1 osobie podoba się ten post
Nie da się uchronić pdp przed zmianami,przeciez nie mamy wpływu na to jak zmienniczka będzie pracować.Mogę dać wytyczne co do przyzwyczajeń pdp itd.,ale czy będą one przestrzegane,nie wiem.Nie jestem odpowiedzialna za to jak pracuje zmienniczka,mogę tylko miec nadzieję ze dobrze:)
15 lutego 2015 11:41
dorotee

Cale to opiekunstwo nalezaloby podzielicna dwie grupy, sprawni pdp i praca bardziej w charakterze pomocy domowej, blabla wiec gitujmy i sprzatahmy, no i druga grupa pdp mniej sprawni czy to na ciele czy umysle. Tu praca ma juz inny charakter, prwda? Mozna to polaczyc, peqnie czasem tak, ale i po co??

Masz rację Dorotee.W np. opiece paliatywnej obowiązki są całkiem inne, jest ich wystarczająco bez pucowania całej chałupy itp. Jak pdp karmiony PEG-iem to i kwestia gotowania własciwie odpada.W moim przypadku było tak, że jak nie musiałam PDP gotować to dostawałam pieniądze na jedzenie tylko dla siebie, a jak dojechała zmienniczka, to od razu dostawała odpowiednią sumę do swojej dyspozycji.
 
Łączyć żadnych obowiązków nie musiałam, bo ze względu na ciężką pracę były zatrudnione sprzątaczki,ogarniałam tyle co po sobie w kuchni, łażience itp.Oczywiście porządek w medykamentach, pampersach ,innych środkach higienicznych należał do mnie.Dbanie o recepty i dostarczanie leków też.
15 lutego 2015 12:05 / 6 osobom podoba się ten post
Długiego masz ......tego posta , ale trudno podpinam się : i tak ma być ! piszmy o zmienniczkach , ale i o sobie też , bo święte nie jesteśmy , zdarzają sie pomyłki , jakieś niedomówienia i wychodzą jaja . Teraz nie mam czasu , bo pichci się obiad i Żorżik zwizytował mamusię , ale później też napiszę o sobie , bo do idealu to mi kilometry brakują ! -:)
15 lutego 2015 12:29 / 6 osobom podoba się ten post
Ja miałam sytuację odwrotną.
Przyjechałam za zastępstwo do pani demencyjnej-wiadomo,jakie ta choroba ma nieraz "przyspieszenie".
Nie wiem,czy zmienniczka nie miała takich sytuacji,czy moze jakoś podopiecznej udawało sie to ukryć ;) ale zdarzało się jej,że "odwiedzała" mój pokój i grzebała w moich szafkach.
 
Przy zmianie powiedziałam o tym zmienniczce,żeby była tego świadoma. Jakoś bez przekonania do tego podeszła,bo przy niej nic takiego się nie zdarzyło.
 
Do czasu. Jakiś czas później zadzwoniła do mnie i opowiada,jak pani wykorzystała,że zmienniczka była w kuchni. Wybrała sie do jej pokoju. Wzięła z szuflady kopertę z pieniędzmi zmienniczki (już ją miała pod sweterkiem) oraz jej  tabletki. Dobrze,że tylko jakiś polski rutinoscorbin i w porę zmienniczka przyszła,bo tabletki już miała wysypane na dłoń.
 
 
Słuchajmy wiec też rad tych,co są nowe lub na krótko  ;))))
15 lutego 2015 12:31 / 3 osobom podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

Długiego masz ......tego posta , ale trudno podpinam się : i tak ma być ! piszmy o zmienniczkach , ale i o sobie też , bo święte nie jesteśmy , zdarzają sie pomyłki , jakieś niedomówienia i wychodzą jaja . Teraz nie mam czasu , bo pichci się obiad i Żorżik zwizytował mamusię , ale później też napiszę o sobie , bo do idealu to mi kilometry brakują ! -:)

no w końcu ktoś napisał, że nie jest bez skazy hihi
witaj w klubie :)DD
15 lutego 2015 13:33 / 7 osobom podoba się ten post
Kurcze tak czytam te nasze posty,i mysle,tu w forumkowie takie wszystkie poukladane ,takie dokladne a w realu wszystkie sa bebe,to gdzie sa te opiekunki idealne z forumkowa?
15 lutego 2015 14:16 / 3 osobom podoba się ten post
Haneczka47

Kurcze tak czytam te nasze posty,i mysle,tu w forumkowie takie wszystkie poukladane ,takie dokladne a w realu wszystkie sa bebe,to gdzie sa te opiekunki idealne z forumkowa?

))))). Hi, hi, hiu. Dobre, ale mnie rozśmieszyłaś do łez ))))))0
15 lutego 2015 14:22 / 6 osobom podoba się ten post
Haneczka47

Kurcze tak czytam te nasze posty,i mysle,tu w forumkowie takie wszystkie poukladane ,takie dokladne a w realu wszystkie sa bebe,to gdzie sa te opiekunki idealne z forumkowa?

Jak to gdzie? Na forum:)) 
15 lutego 2015 14:57 / 1 osobie podoba się ten post
Aha
:p
15 lutego 2015 15:07 / 5 osobom podoba się ten post
Haneczka47

Kurcze tak czytam te nasze posty,i mysle,tu w forumkowie takie wszystkie poukladane ,takie dokladne a w realu wszystkie sa bebe,to gdzie sa te opiekunki idealne z forumkowa?

A czy tu któraś napisała,że jest idealna? Bo czytam, czytam i nie widzę....
Powiedziałabym,że wręcz przeciwnie, andrea podziliła się swoimi wpadkami, ktoś tam inny też. Jesteśmy tak samo ludźmi i też popełniamy błędy. Tytuł topiku jest jednak o zmienniczkach a nie o naszych błędach.
Na temacie o wpadkach jest sporo wpisów, które dowodzą,że robimy czasem kretyńskie błędy.
 
15 lutego 2015 17:32
Nie napisala,ale piszemy jakie nie idealne sa zmienniczki
15 lutego 2015 17:51 / 2 osobom podoba się ten post
Spotkałam się się co najmniej z dwiema idealnymi zmienniczkami tzn.takimi które nadawały na tej samej fali i chyba o to chodzi .
15 lutego 2015 18:02 / 4 osobom podoba się ten post
Haneczka47

Nie napisala,ale piszemy jakie nie idealne sa zmienniczki

Jeszcze sie taki nie narodzil,co by wszystkim dogodzil))))))
Jaki zycie byloby nudne,gdyby wszyscy byli idealni ))
15 lutego 2015 18:21 / 2 osobom podoba się ten post
Wiecie co? Ja mam idealną zmienniczkę i takich Wam życzę ! Serio serio ...
Topik jest o zmienniczkach a zmienniczki są różne ...cętkowane i podłużne hihi
Dość nerwów ;-) Miłego wieczorku.
15 lutego 2015 19:53 / 12 osobom podoba się ten post
Jak to w życiu bywa: punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia:))
To co będzie dobre dla mnie , wcale nie musi odpowiadać komuś innemu i na odwrót.
Bądźmy dla siebie ludźmi a wtedy wszystko będzie proste.