Pierwszy wyjazd - porady

06 listopada 2014 21:14 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Nie pisz duzymi literkami:)
Jak juz zaliczysz ten 1x to nie bierz ofert gdzie jest rygorystyczny zakaz palenia.Najczęściej jest tak,ze można na zewnątrz palic ,a jak tu az rygorystycznie to pewno im w ogóle zapach fajek przeszkadza-no ,umeczysz sie i tyle.Wiadomo,ze jak człowiek w stresie to mu sie jarac chce co chwila:)Ja odrzucam wszystkie propozycje z zakazem palenia-od 1-ego razu.Nawet jak sie trafiała wieksza kasa a zakaz to odwalałam,musze miec ten komfort,że się po krzakach nie chowam:)

no włanie ja na 'gwałt' szukałam pracy-resztą to bardzo pogmatwane :) i tez taki zakaz zostal postawiony! Ale jeszcze postaram się dowiedzieć jak to jest naprawde :) dobra dzięki dziewczyny za przyjędzie mnie :) idę się lulu szykować bo jutro czeka mnie znowu napięty dzień- czy wy też tak macie albo miałyście że ten ostatni tydz przed wyjazdem taki szalony-wszystko mi nie wychodzi i jeszcze jakoś nawał tego wszystkiego się zrobił. mąż się śmieje że jak mi się tak nic nie układa to znaczy że z wyjazdu będę zadowolona takie pół-na pół musi zawsze być- mam nadzieję zę tak będzie bo jak by miał wyglądać tak mój pobyt i moja praca jak przygotowania do niego to ja dziękuje i wysiadam ;) do jutra dziewczyny postaram się coś jeszcze skrobnąć jak nie tu w pl to z niemiec narazki
06 listopada 2014 21:21
Patka jak zakaz palenia a ty mówiłaś że nie paląca to rada abyś ubrania tez wywietrzyła lub wyprała ja miałam zmienniczkę niby paliła na zewnątrz ale szafa przeszła kto palił a np nie pali wyczuję na km ja tak mam może kto w ogóle nie palił nie wyczuję pamiętam jak na początku fryzjerka przychodziła i tylko ok pół godziny siedziała z babcią w łazience ona nie paliła ale jej mąż wiecie jak przeszła dymem nigdy bym w to nie uwierzyła gdybym od kogos usłyszała ale taka jest prawda i tak jak Kasia radzi wybieraj stele gdzie możesz palić np na zewnątrz powodzenia :)
06 listopada 2014 21:28
Witam wszystkie koleżanki z branży, przede mną też pierwszy wyjazd. W następnym tygodniu będę już w De. Cieszę się i boję jednocześnie. 
06 listopada 2014 21:32
agrafka

Witam wszystkie koleżanki z branży, przede mną też pierwszy wyjazd. W następnym tygodniu będę już w De. Cieszę się i boję jednocześnie. 

hej też wyjeżdżam pierwszy raz i trochę cię podgladnęłam gdy w innym wątku nap że w kilku agencjach cię odrzucili właśnie przez ten młody wiek -miałam to smo co ty. I luknęłam sobie troszkę na ciebię i jesteśmy w jednym wieku :) A dla ciekawości dodam że zmieniam dziewczynę która ma chyba 24 lata
06 listopada 2014 21:34
takaja

Patka jak zakaz palenia a ty mówiłaś że nie paląca to rada abyś ubrania tez wywietrzyła lub wyprała ja miałam zmienniczkę niby paliła na zewnątrz ale szafa przeszła kto palił a np nie pali wyczuję na km ja tak mam może kto w ogóle nie palił nie wyczuję pamiętam jak na początku fryzjerka przychodziła i tylko ok pół godziny siedziała z babcią w łazience ona nie paliła ale jej mąż wiecie jak przeszła dymem nigdy bym w to nie uwierzyła gdybym od kogos usłyszała ale taka jest prawda i tak jak Kasia radzi wybieraj stele gdzie możesz palić np na zewnątrz powodzenia :)

no wiesz ja musiałam się poprostu zdecydować jak bym odmówiła-nie bo palę i ch... to bym znowu z pół roku czekała albo i nigdy się nie doczekala :( ale dobra ciach temat od tego zakazu chyba nie umre ;)
06 listopada 2014 21:42
patka

hej też wyjeżdżam pierwszy raz i trochę cię podgladnęłam gdy w innym wątku nap że w kilku agencjach cię odrzucili właśnie przez ten młody wiek -miałam to smo co ty. I luknęłam sobie troszkę na ciebię i jesteśmy w jednym wieku :) A dla ciekawości dodam że zmieniam dziewczynę która ma chyba 24 lata

Niestety w tym zawodzie wolą strasze kobitki, dlatego trzeba pokazać, że młode też dają radę:). Ja to już nadzieję straciłam, że pojadę, bo ciągle był problem z wiekiem i tym, że to mój pierwszy wyjazd, a tu dziś telefon z agencji, że zaskoczyło:D. Patka, a ile czekałaś na wyjazd od momentu podpisania umowy z agencją?
06 listopada 2014 21:52
wiesz ja nie przez agencje. taki mężczyzna mi załatwił on tam jakieś swoje bióro prowadzi i przy okazji też załatwia pracę.Ale wiem że nie mam się czego obawiać bo on jest sprawdzony...
06 listopada 2014 21:53 / 3 osobom podoba się ten post
Dziewczyny ja za nim wyjechałam prawie pól roku siedziałam na innym forum tam się uczyłam od starszych doświadczeniem niby wiedziałam z czym się co je ale nie miałam pojęci o demencji a już o mentalności Niemców i co w niedziele tel a we wtorek już jechałam z słuchawkami na uszach Blondynka na językach dotarłam szkoła życia 10tyg przetrzymałam chociaż i łzy były ale i wspominam PDP miło jako chorą osobę dziś już prawie 4 letni staż jedynie tak jak któraś z dziewczyn napisała jak się nie zrozumie trzeba szybko nadrobić bystrością co PDP potrzebuję i nie bac się mówić jakakolwiek by ta mowa była dużo TV ja w wolnej chwili pamiętam przeglądałam reklamy ze słownikiem i tak nauczyłam sie szybko nazwy mięs przypraw warzyw owoców itd :) powodzenia każda przeszła 1 raz i wy przejdziecie :)
06 listopada 2014 23:24
takaja

Dziewczyny ja za nim wyjechałam prawie pól roku siedziałam na innym forum tam się uczyłam od starszych doświadczeniem niby wiedziałam z czym się co je ale nie miałam pojęci o demencji a już o mentalności Niemców i co w niedziele tel a we wtorek już jechałam z słuchawkami na uszach Blondynka na językach dotarłam szkoła życia 10tyg przetrzymałam chociaż i łzy były ale i wspominam PDP miło jako chorą osobę dziś już prawie 4 letni staż jedynie tak jak któraś z dziewczyn napisała jak się nie zrozumie trzeba szybko nadrobić bystrością co PDP potrzebuję i nie bac się mówić jakakolwiek by ta mowa była dużo TV ja w wolnej chwili pamiętam przeglądałam reklamy ze słownikiem i tak nauczyłam sie szybko nazwy mięs przypraw warzyw owoców itd :) powodzenia każda przeszła 1 raz i wy przejdziecie :)

Dzięki za słowa otuchy, ja byłam w Niemczech już au pair, więc jakieś pojęcie o mentalności Niemców mam. Gorzej jeśli chodzi o doświadczenie z osobami starszymi. Cennym żródłem wiedzy jest dla mnie to forum i moja mama, która też pracuje jako opiekunka:) Pewnie zacznę panikować dzień przed wyjazdem.
07 listopada 2014 00:11 / 1 osobie podoba się ten post
Heh,to ja młodsza od Was i dałam radę;) będzie dobrze,dacie radę , " bo jak nie my to kto?" :)
07 listopada 2014 06:32
Agrafka- czytając twoje posty to się czuję jakbym o sobie czytała-dosłownie. Czy Ty to nie mja??? ;););)
07 listopada 2014 07:16 / 3 osobom podoba się ten post
agrafka

Dzięki za słowa otuchy, ja byłam w Niemczech już au pair, więc jakieś pojęcie o mentalności Niemców mam. Gorzej jeśli chodzi o doświadczenie z osobami starszymi. Cennym żródłem wiedzy jest dla mnie to forum i moja mama, która też pracuje jako opiekunka:) Pewnie zacznę panikować dzień przed wyjazdem.

To ty sie dziewczyno nie masz czego obawiac. Cycki do gory I ku nowej przygodzie! Bedzie dobrze! W razie jakichkolwiek problemow mama ci pomoze I pamietaj, ze masz zawsze nas gotowych do wsparcia I pomocy!
07 listopada 2014 08:04 / 1 osobie podoba się ten post
 
 
                     W nocy czuwanie a w dzień czekanie.
 
 
Taki plan na dzisiaj po wysłaniu e-maile do agencji.
07 listopada 2014 08:05
kotka

 
 
                     W nocy czuwanie a w dzień czekanie.
 
 
Taki plan na dzisiaj po wysłaniu e-maile do agencji.

Z czekania nie zawsze wynika cosik...Sama sie poogłaszałaś?
07 listopada 2014 08:32
Witam dziewczyny "skoro świt".Czytam Was i czytam.I zazdroszczę tym,które już jadą.No bo ja :"chciałabym-a boję się".No ale czas podjąć konkretne kroki,bo w portfelu zaczyna wiatr hulać!Tylko jakoś tak nie mogę nic znaleźć-jeśli chodzi o ogłoszenia.Coś mój anioł stróż zasnął chyba.Pozdrawiam.