Pierwszy wyjazd - porady

07 listopada 2014 13:56 / 1 osobie podoba się ten post
joannaxd

To ty sie dziewczyno nie masz czego obawiac. Cycki do gory I ku nowej przygodzie! Bedzie dobrze! W razie jakichkolwiek problemow mama ci pomoze I pamietaj, ze masz zawsze nas gotowych do wsparcia I pomocy!

Dzięki:) Moja mama nie pracuje niestety w Niemczech, tylko w innym kraju, więc w razie jakiś wątpliwości będę też pytać Was:*
07 listopada 2014 14:04
kotka-pomyśl!
07 listopada 2014 14:21
pytajka

kotka-pomyśl!

Nic nie mogę wymyśleć.
07 listopada 2014 14:37 / 4 osobom podoba się ten post
pytajka

Witam dziewczyny "skoro świt".Czytam Was i czytam.I zazdroszczę tym,które już jadą.No bo ja :"chciałabym-a boję się".No ale czas podjąć konkretne kroki,bo w portfelu zaczyna wiatr hulać!Tylko jakoś tak nie mogę nic znaleźć-jeśli chodzi o ogłoszenia.Coś mój anioł stróż zasnął chyba.Pozdrawiam.

Moje zdanie jest takie dziewczyno z tajemniczego Dolnegoślaska.Jak masz zamiar liczyc na swojego aniola stroza to idz do kosciola i rzuc mu cos na tace.Niech dalej buja w oblokach.Umiesz liczyc ? Licz na siebie ! Tego raczej nie musze ci przypominac jak wiatr w portfelu zaczyna hulac.Czytalem to co dalej piszesz.Ze wolisz wyjechac "prywatnie" Nie polecam ale kazdy ma swoj sposob na zycie i ukrywanie swoich dochodow ha ha.Jak chcesz czegos poszukac z ofert bez firmy to popatrz na My polacy,Poloniusz.Poza tym poczta pantoflowa tez jest dobra.Jedna pani drugiej pani......Ktos z twoich znajomych pewnie zna kogos kto jezdzi.Porozgladaj sie.Jednak nie licz na to ze bedzie to mila przysluga.Tu rowniez nie ma sentymentow. Powodzenia
07 listopada 2014 14:40 / 5 osobom podoba się ten post
kotka

Sama nie, po prostu pierwszy raz chce wyjechac z firma,ktora jest na forum.Boję się.Ale,że z natury jestem uparta i realizuję swoje cele więc licze,że i tym razem sie uda.Poczekam,mam prace w Rzymie od 26 lisopada, ale zarobki................. kicha.

Szkoda ,że sie nie odwazyłaś -samoogłaszanie sie zawsze polecam ,dzwonia różne firmy i te co sa na forum i te co nie są -a Ty tylko notujesz i sama sobie wybierasz co Ci najbardziej pasuje.Co tu sie bac -dac ogłoszenie na pracowy portal to przeciez do niczego nie zobowiazuje:)A przy okazji dowiesz się kto  co oferuje,jaki Twój język ,bo weryfikowac będa i w ogóle czego mozesz się spodziewac i czego żądać.Ogłos sie ,mówię Ci-dasz dziś ogłoszenie a w poniedziałek telefon sie bedzie smażył z goraca:)Do D chcesz jechac a ogłoszenie sie boisz dać?!A fe!:):):)
07 listopada 2014 15:18
Mogą ,mogą  tyle ,że nieoficjalnie bo nie można sie juz ogłaszać samemu na forum ,szkoda ale nie przeskoczymy decyzji administratorów.Był kiedys dział z ogłoszeniami ,ale poza normalnymi ,uczciwymi ,gdzie np.szukałyśmy pracy czy zmienniczki, wykorzystywały ten dział różne szemrane indywidua i pośredniki-zdziercy i  niestety dział zlikwidowano.Ale jakoś sobie radzimy:)
07 listopada 2014 17:10 / 1 osobie podoba się ten post
Ja w tym temacie,drąże i drąże.Nie chce się narażac moderatorowi więc nim napisze wolę Was zapytać, czy mozna opisac z podaniem nazwy jak przebiega rozmowa z pracownikiem agencji?
 
- czy bierzecie pod uwagę taka mozliwość,że praca z podopiecznym jest za ciężka i trzeba zjechać jak to załatwiacie?
- czy jest mozliwosc zmiany podopiecznego w trakcie trwania umowy?
 
Nigdy do tej pory nie pracowałam ponad moje siły,ponieważ tak sie do tej pory ukladało,że miejsce pracy było srednio zadawalające, ale może być różnie wolę wiedzieć przed wyjazdem.Wiem,że musze pytac firmę,ale muszę wiedziec o co mam pytać dla mnie to wszystko jest nowe i wierzcie mi to nie jest takie proste.
Jeden telefon już miałam.Teraz do środy muszę czekac, bo tyle dni wolnych od pracy a więc potencjlne telefony czy telefon dopiero w srode.Chyba Was nie zamęczę pytaniami.
 
07 listopada 2014 17:24 / 1 osobie podoba się ten post
kotka

Ja w tym temacie,drąże i drąże.Nie chce się narażac moderatorowi więc nim napisze wolę Was zapytać, czy mozna opisac z podaniem nazwy jak przebiega rozmowa z pracownikiem agencji?
 
- czy bierzecie pod uwagę taka mozliwość,że praca z podopiecznym jest za ciężka i trzeba zjechać jak to załatwiacie?
- czy jest mozliwosc zmiany podopiecznego w trakcie trwania umowy?
 
Nigdy do tej pory nie pracowałam ponad moje siły,ponieważ tak sie do tej pory ukladało,że miejsce pracy było srednio zadawalające, ale może być różnie wolę wiedzieć przed wyjazdem.Wiem,że musze pytac firmę,ale muszę wiedziec o co mam pytać dla mnie to wszystko jest nowe i wierzcie mi to nie jest takie proste.
Jeden telefon już miałam.Teraz do środy muszę czekac, bo tyle dni wolnych od pracy a więc potencjlne telefony czy telefon dopiero w srode.Chyba Was nie zamęczę pytaniami.
 

Draz i draz ha ha do kompletnej wiedzy zawsze daleko hihi
Rozmowa z pracownikami agencji wyglada zawsze podobnie.Jesli Ty nie jestes zbyt dociekliwa.Kazdy bierze pod uwage ze praca moze byc dla niego za ciezka.Nie tylko fizycznie,bo to latwo ocenic ( opiekunka 50 kg nie da sobie rady z 120 kg lezacy pdp) ale rowniez psychicznie.Trzeba znac troszke swoje mozliwosci.Jednak jak juz sie przecenisz to oczywiscie jest zawsze mozliwosc wczesniejszego zjazdu.Z przejazdami do innego pdp to juz roznie.Tak wiec w trakcie trwania umowy mozesz miec kilku pdp.To zalezy na jak dlugo planujesz pojechac.Jesli to wyjazdy na 4-6 tyg to licz sie z tym ze bedziesz tylko zmieniala stalych opiekunow.
O co masz pytac firme ? Tez nie wiem czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy juz w przypadku konkretnego miejsca.Skupmy sie na tym drugim temacie.Pytaj wiec o warunki zakwaterowania,dostepnosc do internetu,sklepow i jakiegos transportu gdy sklepy sa daleko.Jesli chodzi o pdp.Dokladnie o jego stan zdrowia,sprzet jaki jest w domu ktory moze ci byc pomocny w pracy tj. wozek,rolator,winda do transportu,przystosowana wanna lub natrysk,rampy lub podjazdy dla wozka na zwenatrz domu,lozko ( jakie) Warto tez przekonac firme aby ustalila z rodzina twoj czas wolny.Firmy migaja sie od tego i mowia ze to juz na miejscu z rodzina ustalisz.Dokladnie zwrot kosztow przejazdu.Forma twojego ubezpieczenia na terenie Niemiec.Nie jest to wszystko ale tyle teraz przyszlo mi do glowy 
07 listopada 2014 17:35 / 2 osobom podoba się ten post
kotka

Ja w tym temacie,drąże i drąże.Nie chce się narażac moderatorowi więc nim napisze wolę Was zapytać, czy mozna opisac z podaniem nazwy jak przebiega rozmowa z pracownikiem agencji?
 
- czy bierzecie pod uwagę taka mozliwość,że praca z podopiecznym jest za ciężka i trzeba zjechać jak to załatwiacie?
- czy jest mozliwosc zmiany podopiecznego w trakcie trwania umowy?
 
Nigdy do tej pory nie pracowałam ponad moje siły,ponieważ tak sie do tej pory ukladało,że miejsce pracy było srednio zadawalające, ale może być różnie wolę wiedzieć przed wyjazdem.Wiem,że musze pytac firmę,ale muszę wiedziec o co mam pytać dla mnie to wszystko jest nowe i wierzcie mi to nie jest takie proste.
Jeden telefon już miałam.Teraz do środy muszę czekac, bo tyle dni wolnych od pracy a więc potencjlne telefony czy telefon dopiero w srode.Chyba Was nie zamęczę pytaniami.
 

Juz Ci piszę-zjechałam z kontraktu po tygodniu -opis PDP i warunków pracy przy niej był diametralnie rózny od tego co opowoadała agencja i zmienniczka,z którą przed wyjazdem rozmawiałam.Przyjechałąm w piątek i juz w poniedziałek dzwoniłąm ,ze tam nie zostane ,a kontrakt był na 2 mce.Powiedziałam ,ze jak mi nie znajda zmiany to pakuje sie i wychodzę...telefon zwrotny był juz za dwie godziny:)Musiałam jeszcze zostać bo nowa pani nie mogła wczesniej zacząć ,w simie była 6 dni.Razy 16 transferów dziennie,masakra to była a nie normalna praca.Nie bałam sie konsekwencji zadnych,moje zdrowie ważniejsze:)Gdyby mi nic nie znaleźli zjechałabym po powiadomieniu rodziny bez żadnych sentymentów!Wspominam te "epizod" jako Koszmarkowo.Zajrzyj na blogi opiekunek-"foka w puszce" tam opisałam ten kontrakt:)Nigdy wiecej!
07 listopada 2014 17:54
Orim-mój anioł stróż nie jest chytrusek i nie chce na tacę-hi,hi,hi.Odnośnie agencji to nie są mi potrzebne do np.odprowadzania składek bo sama je odprowadzam i mam EKUZ.Jedynie miejsca mi "trza"i fajnej zmienniczki!Amen.
11 listopada 2014 20:49 / 2 osobom podoba się ten post
A mój wyjazd już za chwilę. Jutro spędzę ostatni dzień w Pl. Chyba od jutra bliżej zaprzyjaźnię się z kibelkiem:), bo stres jest ogromny.
11 listopada 2014 20:55 / 2 osobom podoba się ten post
agrafka

A mój wyjazd już za chwilę. Jutro spędzę ostatni dzień w Pl. Chyba od jutra bliżej zaprzyjaźnię się z kibelkiem:), bo stres jest ogromny.

jesli masz internet ta lub bedziesz miala jakas mozliwosc kontaktu z nam pisz odzywaj sie w razie kazdych problemow, klopotow i innych rzeczy ktore napotkasz na swojej drodze sluzymy pomoca............ glowa do gory i powodzenia........... a dokad jedziesz moze jest jakas dziewczyna niedaleko?????
11 listopada 2014 20:58
ORIM

Draz i draz ha ha do kompletnej wiedzy zawsze daleko hihi
Rozmowa z pracownikami agencji wyglada zawsze podobnie.Jesli Ty nie jestes zbyt dociekliwa.Kazdy bierze pod uwage ze praca moze byc dla niego za ciezka.Nie tylko fizycznie,bo to latwo ocenic ( opiekunka 50 kg nie da sobie rady z 120 kg lezacy pdp) ale rowniez psychicznie.Trzeba znac troszke swoje mozliwosci.Jednak jak juz sie przecenisz to oczywiscie jest zawsze mozliwosc wczesniejszego zjazdu.Z przejazdami do innego pdp to juz roznie.Tak wiec w trakcie trwania umowy mozesz miec kilku pdp.To zalezy na jak dlugo planujesz pojechac.Jesli to wyjazdy na 4-6 tyg to licz sie z tym ze bedziesz tylko zmieniala stalych opiekunow.
O co masz pytac firme ? Tez nie wiem czy podczas rozmowy kwalifikacyjnej czy juz w przypadku konkretnego miejsca.Skupmy sie na tym drugim temacie.Pytaj wiec o warunki zakwaterowania,dostepnosc do internetu,sklepow i jakiegos transportu gdy sklepy sa daleko.Jesli chodzi o pdp.Dokladnie o jego stan zdrowia,sprzet jaki jest w domu ktory moze ci byc pomocny w pracy tj. wozek,rolator,winda do transportu,przystosowana wanna lub natrysk,rampy lub podjazdy dla wozka na zwenatrz domu,lozko ( jakie) Warto tez przekonac firme aby ustalila z rodzina twoj czas wolny.Firmy migaja sie od tego i mowia ze to juz na miejscu z rodzina ustalisz.Dokladnie zwrot kosztow przejazdu.Forma twojego ubezpieczenia na terenie Niemiec.Nie jest to wszystko ale tyle teraz przyszlo mi do glowy 

mądra głowa to i mądrze napisze :))
11 listopada 2014 21:02
magdalena_k

jesli masz internet ta lub bedziesz miala jakas mozliwosc kontaktu z nam pisz odzywaj sie w razie kazdych problemow, klopotow i innych rzeczy ktore napotkasz na swojej drodze sluzymy pomoca............ glowa do gory i powodzenia........... a dokad jedziesz moze jest jakas dziewczyna niedaleko?????

Kordynatorka mówiła, że na miejscu jest internet, także duży plus. Będę niedaleko Saarbruecken.
11 listopada 2014 21:03 / 2 osobom podoba się ten post
agrafka

Kordynatorka mówiła, że na miejscu jest internet, także duży plus. Będę niedaleko Saarbruecken.

no to jak jest internet nie bedziesz sama napewno......