Składki ZUS

30 stycznia 2015 21:51
jak Wasze firmy odprowadzają składki po wejśćiu w życie nowych przepisów o płacy mininalnej w Niemczech? jestem ciekawa co się zminiło
30 stycznia 2015 21:53 / 2 osobom podoba się ten post
anka

jak Wasze firmy odprowadzają składki po wejśćiu w życie nowych przepisów o płacy mininalnej w Niemczech? jestem ciekawa co się zminiło

Ty czytasz co sie Tobie odpowiada?
30 stycznia 2015 21:58 / 2 osobom podoba się ten post
Wymiękam !!!! Litosci !!!!
30 stycznia 2015 22:01 / 2 osobom podoba się ten post
agamor

Ty czytasz co sie Tobie odpowiada?

Czy nie za dużo wymagasz od koleżanki? Wiesz ile energii pochłania pisanie,a Ty jej jeszcze czytać każesz.....Oj Aguś....:))
30 stycznia 2015 22:02 / 4 osobom podoba się ten post
magdzie

Wymiękam !!!! Litosci !!!!

Dostała dziewczynina polecenie od szefostwa,że w poniedziałęk ma raport  na biurku położyć nt.tego co się dowiedziała,stresa ma bo jej zagroził najtrudniejszą sztelą świata za wikt i materac w piwnicy, a Wy huzia na bidulę.Dajcie sie wykazać:):):)
30 stycznia 2015 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Dostała dziewczynina polecenie od szefostwa,że w poniedziałęk ma raport  na biurku położyć nt.tego co się dowiedziała,stresa ma bo jej zagroził najtrudniejszą sztelą świata za wikt i materac w piwnicy, a Wy huzia na bidulę.Dajcie sie wykazać:):):)

a no widzisz o tym nie pomyślałam, a juz dzisiaj pisałam, że nie jestem tak długo opiekunką i jeszcze nie wszystko wiem....  )
30 stycznia 2015 22:07 / 3 osobom podoba się ten post
agamor

a no widzisz o tym nie pomyślałam, a juz dzisiaj pisałam, że nie jestem tak długo opiekunką i jeszcze nie wszystko wiem....  :-))

Agamorku rostomiły:)Wszystkie się wciąż czegoś uczymy w tym opiekunkowym fachu,a już rozpoznawanie firmowych dziewczątek idzie nam ostatnio jak z płatka:):):):)Czyż nie?:):):):)
30 stycznia 2015 22:08 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Agamorku rostomiły:)Wszystkie się wciąż czegoś uczymy w tym opiekunkowym fachu,a już rozpoznawanie firmowych dziewczątek idzie nam ostatnio jak z płatka:):):):)Czyż nie?:):):):)

a no idzie !!! )))))))))
30 stycznia 2015 22:33
jakoś nie mogę w to uwierzyć, że firmy zajmują się takimi pierdołami, w czym i do czego miałoby takie rozeznanie im pomóc? żenada , dziecinada ?
30 stycznia 2015 22:57
można jeszcze bardziej hm..... :) ?
31 stycznia 2015 19:20 / 1 osobie podoba się ten post
anka

jak Wasze firmy odprowadzają składki po wejśćiu w życie nowych przepisów o płacy mininalnej w Niemczech? jestem ciekawa co się zminiło

Firmowo-agencyjny Scotland Yard.
01 lutego 2015 00:07
Witam Ja tez jestem ciekawa jak to bedzie Moja stara umowa z agencja miała dwie cześci płace minimalną chyba 1600 zł na umowe zlecenie i stawka delegacyjna w euro za kazdy dzień pracy Stara umowa zlecenie była na rok i płacili tzw postojowe w miesiacach w których się nie pracowało Płacili tylko cześć płacy minimalnej 860 zł a reszte pieniedzy wypłacali co miesiąć w zlotówkach jak się nie pracowało Szefowa mówiła ze ZUS to wprowadził Teraz od nowego 2015 roku zmiana płaca netto od umowy zlecenia zawarta na dwa miesiące Wychodzi na to ze jest taka sama pensja jak była Tylko składki w Zusie są płacone od średniej krajowej ok 3200zł ?Podobno to też nie jest zbyt korzystne dla pracownika Na razie nie mam druków Remua które firma przesyła do Zusu Jak je otrzymam to bede wiedzieć Może wy jesteście lepiej zorientowane na czym to polega?
08 czerwca 2015 10:55
Odnosnie tego co w Powitajkach napisałam-ubezpieczenie dobrowolne to nie jest taka prosta sprawa:(Więc chyba sobie wizyte w ZUS odpuszczę i sie narazie zarejestruję w PUP....szybciej i prosciej porównując obie instytucje.Zadzwoniłam sobie do ZUS ,zeby na darmo nie jechac i miła pani poleciła mi stronę ,na której są wszystkie aktualne informacje łącznie z wysokoscią obowiazujacych skłądek oraz dodartkowych skąłdek,które obowiazkowo trzeba uzupełnic....jak sobie sumy poczytałam to to sie zupełnie nie opłaca...


http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-ubezpieczyc-sie-dobrowolnie/
08 czerwca 2015 11:04
kasia63

Odnosnie tego co w Powitajkach napisałam-ubezpieczenie dobrowolne to nie jest taka prosta sprawa:(Więc chyba sobie wizyte w ZUS odpuszczę i sie narazie zarejestruję w PUP....szybciej i prosciej porównując obie instytucje.Zadzwoniłam sobie do ZUS ,zeby na darmo nie jechac i miła pani poleciła mi stronę ,na której są wszystkie aktualne informacje łącznie z wysokoscią obowiazujacych skłądek oraz dodartkowych skąłdek,które obowiazkowo trzeba uzupełnic....jak sobie sumy poczytałam to to sie zupełnie nie opłaca...


http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-ubezpieczyc-sie-dobrowolnie/

Pewnie, że nie bardzo się opłaca, jak przerwa w ubezpieczeniu jest dłuższa niż 3 mce. W przypadku takiej przerwy zarejestrowanie się w PUP ma jak najbardziej sens-potem jak komuś pasuje, to może się ubezpieczyć dobrowolnie i nie będzie musiał wnosić dodatkowej opłaty.
08 czerwca 2015 11:12 / 1 osobie podoba się ten post
kasia63

Odnosnie tego co w Powitajkach napisałam-ubezpieczenie dobrowolne to nie jest taka prosta sprawa:(Więc chyba sobie wizyte w ZUS odpuszczę i sie narazie zarejestruję w PUP....szybciej i prosciej porównując obie instytucje.Zadzwoniłam sobie do ZUS ,zeby na darmo nie jechac i miła pani poleciła mi stronę ,na której są wszystkie aktualne informacje łącznie z wysokoscią obowiazujacych skłądek oraz dodartkowych skąłdek,które obowiazkowo trzeba uzupełnic....jak sobie sumy poczytałam to to sie zupełnie nie opłaca...


http://www.nfz.gov.pl/dla-pacjenta/zalatw-sprawe-krok-po-kroku/jak-ubezpieczyc-sie-dobrowolnie/

nie opłaca się, sumy składek z kosmosu wzięte...lepiej w PUP się zarejestrować, szybciej i pewniej, a z ZUSem najlepiej nie mieć doczynienia sam na sam ;)