Klauzula - 183 dni

23 stycznia 2015 14:52
siwa

Nikt mi nie pradził czy powiedzieć synowi o nielegalnym zatrudnieniu

Nawet na pierwszej stronie opiekunki24 jest artykul ze niemiecka policja ma zamiar ostrzej wziac sie za pracujäcych na czarno a zaröwno w Polsce jak i tutaj znajdä sie zyczliwi ktorzy potrafiä doniesc, ja bym nie ryzykowala, kary sä spore.
23 stycznia 2015 15:35 / 4 osobom podoba się ten post
spróbuję prosto napisać po cholerę ten druk A 1 . W Niemczech jest tak , pisze o Niemczech , bo o tym wiem / , że każdy kto pracuje , nie ważne czy Niemiec czy Polak czy Zielona Nóżka - musi !!! płacić Sozjalabgaben czyli składki na ubezpieczenia społeczne .Jest od tego obowiązku jeden wyjątek : nie płacisz SOzjalabgaben w Niemczech jak płacisz je w Polsce . Druk A 1 właśnie to potwierdza . Kiedy on jest potrzebny - ano wtedy jak przychodzi kontrola i pyta o twój niemiecki numer ubezpieczenia , bo pracujesz !!! jako "opiekunka u kogoś " TY możesz im powiedzieć , ze umowę masz zawartą z Burkiem , Asikiem lub kimkolwiek , ich to nie interesuje . Musisz pokazać, że należysz do tych wyjątków , które Sozjalabgaben w Niemczech płacić nie muszą o czym zaświadcza aktualny Druk A 1 . Nie masz druku do pokazania - najprawdopodobniej przyjdzie ci w najbliższym czasie wezwanie do uzupełnienia składek socjalnych w Niemczech raz zapłacenia podatku . Oczywiście od tego można się odwołać , przesyłając Druk A 1 obejmujący okres , w którym byłyśmy na kontrakcie . Zwykle konczy się to cofnięciem decyzji o wymierzeniu składek ale często kończy się mandatem ok 200 do 500 Eu , który jest dla osoby pracującej a nie mającej druku A 1 , a nie dla agencji . Reasumując . Druk A 1 jest naszym zaświadczeniem w razie kontroli , iż żadnych niemieckich składek naliczonych oczywiście do tyłu , płacić nie musimy . Druk A 1 , w większości szpitali i u lekarzy - nie jest rozpoznawalny jako zwalniający od płacenia za usługi medyczne. Rozpoznawalna jest Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego
23 stycznia 2015 15:37
Jezusiczku to w końcu mam mu powiedzieć,czy dać sobie spokój.W sumie ja jestem Bogu Ducha winna,że zostałam ofiarą nieuczciwej firmy
23 stycznia 2015 15:43 / 2 osobom podoba się ten post
siwa

Jezusiczku to w końcu mam mu powiedzieć,czy dać sobie spokój.W sumie ja jestem Bogu Ducha winna,że zostałam ofiarą nieuczciwej firmy

Chcesz zostać u tej rodziny ? a dogadaj się z nimi , żeby z tego powodu , iż pracownik nie ma Druku A 1 , zrywają natychmiast umowę a z toba niech inna osoba niż ta która zawierała umowę z agencją zawrze umowę bezpośrednio . Na 1000 % wyjdzie to dla rodziny min 200 Eu taniej , kar dla agencji ani rodzina ani ty płacić nie bedzie bo : to z winy agencji rodzina zerwała umowę , a ty nie jesteś zatrudniona przez tą osobe , która podpisywała umowę z agencja tylko np z Zona syna . To w świetle prawa i w świetle klauzul umieszczanych w umowach agencji - jest całkiem inna umowa .
23 stycznia 2015 15:44 / 1 osobie podoba się ten post
siwa

Jezusiczku to w końcu mam mu powiedzieć,czy dać sobie spokój.W sumie ja jestem Bogu Ducha winna,że zostałam ofiarą nieuczciwej firmy

siwa, a masz kartę EKUZ?
dlaczego pytam? bo jeśli ją masz to na 100% jest na Ciebie wystawiony A1 .....tylko, że niektóre agencje (nawet spora liczba) traktują opiekunki jako przygłupa i twierdzą, że opiekunce to do niczego niepotrzebne - więc trzymają A1 u siebie ewent. przesyłają do koordynatora - ja tak miałam kilka razy, po wielu mocnych interwencjach udało mi się wydębić chociaż skan na pocztę mailową
23 stycznia 2015 15:52 / 1 osobie podoba się ten post
W Niemczech legalnie !!!  pracujesz jak płacisz Sozjalabgaben . i to jest jedyne kryterium legalności zatrudnienia . Jak nie placisz to musisz udowodnić , że ubezpieczona jesteś gdzies indziej z kim Niemcy mają podpisana umowę . Udowadniasz pokazując aktualny druk A 1. Nie ważne czy twój status jest jako pracownika oddelegowanego , w delegacji czy na własny rachunek / samozatrudnienie w POlsce / Nie płacisz w Niemczech składek a nie możesz udowodnić , że płacisz gdzies indziej - dla nich w tym momencie jesteś osobą pracującą na czarno .
23 stycznia 2015 15:56 / 1 osobie podoba się ten post
cyt : " chyba , ze ktos pracuje przez niemiecką Agencje i ma świadczenia niemieckie....to taki druk go nie interesuje" wtedy musi znać swój numer podatnika i swój numer ubezpieczenia / mieć kartę ubezpieczeniową z kasy chorych / masz te dwa niemieckie numery - pracujesz legalnie .
23 stycznia 2015 16:04 / 2 osobom podoba się ten post
Aniak

Chcesz zostać u tej rodziny ? a dogadaj się z nimi , żeby z tego powodu , iż pracownik nie ma Druku A 1 , zrywają natychmiast umowę a z toba niech inna osoba niż ta która zawierała umowę z agencją zawrze umowę bezpośrednio . Na 1000 % wyjdzie to dla rodziny min 200 Eu taniej , kar dla agencji ani rodzina ani ty płacić nie bedzie bo : to z winy agencji rodzina zerwała umowę , a ty nie jesteś zatrudniona przez tą osobe , która podpisywała umowę z agencja tylko np z Zona syna . To w świetle prawa i w świetle klauzul umieszczanych w umowach agencji - jest całkiem inna umowa .

100 procent racji.
Ludzie , jesli nie macie druku A1 nie jestescie w majestacie prawa niemieckiego legalnie. bajki agencji ,ze na pewno pani ma, ze doslemy, ze cos tam jeszcze niech sobie panusie zza biurka zostawią dla siebie. DRUK A1 JEST JAK DOWÓD TOŻSAMOŚCI!!!,kto nie ma niech sie upomina lub natychmiast poinformuje rodzine, byc może jej interwencja u firmy zaskutkuje w końcu normalnością w postępowanu ze strony agencji i nietraktowaniu opiekunek jak niedorozwinietych osób, ktore o niczym nie wiedza i nie znaja sie na przepisach.
Można siedziec cicho w obawie o utrate pracy w chwili kiedy upomni sie o swoje prawa  i liczyc, ze jakoś to będzie....
23 stycznia 2015 16:07
Aniak dziękuję,dobry pomysł,ale skąd ja mu wytrzepie umowe,no i codalej,jak będę chciała zjechać do domu
23 stycznia 2015 16:17 / 2 osobom podoba się ten post
siwa

Aniak dziękuję,dobry pomysł,ale skąd ja mu wytrzepie umowe,no i codalej,jak będę chciała zjechać do domu

Znajdź stała zmienniczke , na której możesz polegać i pracujcie we dwie tak jak ja z siostrą tzn , ja jestem u "moich " 2 miesiące a siostra miesiąc - ja zatrudniona na 2/3 etatu ona na 1/3 i mamy płacone ja te 2/3 a ona tą  1/3 cały rok - nie ważne czy jestem w Niemczech czy w Polsce . mamy wynegocjowane z rodziną tez urlopy płatne czyli zawsze świeta w domu . "Moi "  to sami wymyslili / rodzinka lekarzowo-prawnicza / i tak sobie funcjonujemy juz kilka dobrych lat .
23 stycznia 2015 16:42 / 1 osobie podoba się ten post
Aniak

Znajdź stała zmienniczke , na której możesz polegać i pracujcie we dwie tak jak ja z siostrą tzn , ja jestem u "moich " 2 miesiące a siostra miesiąc - ja zatrudniona na 2/3 etatu ona na 1/3 i mamy płacone ja te 2/3 a ona tą  1/3 cały rok - nie ważne czy jestem w Niemczech czy w Polsce . mamy wynegocjowane z rodziną tez urlopy płatne czyli zawsze świeta w domu . "Moi "  to sami wymyslili / rodzinka lekarzowo-prawnicza / i tak sobie funcjonujemy juz kilka dobrych lat .

Dobrze, że jesteś.
Wczoraj to mi napędziłas stracha jednym postem.
Bałam się, że znikniesz a razem z Toba tyle mądrości......
Dzięki i pozdrawiam.
 
23 stycznia 2015 16:44 / 1 osobie podoba się ten post
Gosiap

Dobrze, że jesteś.
Wczoraj to mi napędziłas stracha jednym postem.
Bałam się, że znikniesz a razem z Toba tyle mądrości......
Dzięki i pozdrawiam.
 

podpinam się :))
23 stycznia 2015 16:47 / 3 osobom podoba się ten post
Dooopa mi urosła od wczoraj , bo zapakowałam tam pewne sprawy :)))) ale głowa i rozum funkcjonują . Jak mi minie to z doopy wyciągnę to co tam wsadziłam i czyściutkie a nie goowniane :)))) wróci na forum
23 stycznia 2015 16:53
Aniak

Dooopa mi urosła od wczoraj , bo zapakowałam tam pewne sprawy :)))) ale głowa i rozum funkcjonują . Jak mi minie to z doopy wyciągnę to co tam wsadziłam i czyściutkie a nie goowniane :)))) wróci na forum

::)))))))))))))))))))))))))))
DDDDDDDDDDDDD
23 stycznia 2015 16:57 / 1 osobie podoba się ten post
Aniak

Dooopa mi urosła od wczoraj , bo zapakowałam tam pewne sprawy :)))) ale głowa i rozum funkcjonują . Jak mi minie to z doopy wyciągnę to co tam wsadziłam i czyściutkie a nie goowniane :)))) wróci na forum

Aniak doope  sciągnęłaś od mojego Kociosmędka;nie da się ukryć,że jesteś mądrą dziewczynką !!!!!!