PIT-y do Urzędu Skarbowego w Polsce

01 marca 2016 09:43 / 1 osobie podoba się ten post
Kurczątko ! jeszcze nie dosłano mi Pit-a z HRIv...< jesli dzisiaj jeszcze nie będzie muszę alarmować . Może poczta powolna ? oni zawsze ładnie wysyłali
01 marca 2016 10:05
Barbara niepowtarzalna

Kurczątko ! jeszcze nie dosłano mi Pit-a z HRIv...< jesli dzisiaj jeszcze nie będzie muszę alarmować . Może poczta powolna ? oni zawsze ładnie wysyłali :-(

Można sobie zażyczyć na maila? 
01 marca 2016 10:11
Mam dylemat. Jedna z firm w której pracowałam przysłała mi rozliczenie niemieckie.
Wszystko po niemiecku i nie wiem gdzie mam ten dochód wpisać w polski PIT i co z tamtych liczb mogę odliczyć?
Oczywiście dochód w euro i niżej wpisanych kilka kwot wpłaconych na ubezpieczenie i inne temu podobne.
Ktoś coś wie na ten temat?
01 marca 2016 10:13 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

Można sobie zażyczyć na maila? :-)

No własnie tak myslałam , że jak po południu nie będzie listu ( w domu ) z Pit-em to napiszę maila i niech mi na niego wyślą .
01 marca 2016 11:09 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Mam dylemat. Jedna z firm w której pracowałam przysłała mi rozliczenie niemieckie.
Wszystko po niemiecku i nie wiem gdzie mam ten dochód wpisać w polski PIT i co z tamtych liczb mogę odliczyć?
Oczywiście dochód w euro i niżej wpisanych kilka kwot wpłaconych na ubezpieczenie i inne temu podobne.
Ktoś coś wie na ten temat?

Pit 36 i ZG
01 marca 2016 12:13 / 1 osobie podoba się ten post
Malgi

Mam dylemat. Jedna z firm w której pracowałam przysłała mi rozliczenie niemieckie.
Wszystko po niemiecku i nie wiem gdzie mam ten dochód wpisać w polski PIT i co z tamtych liczb mogę odliczyć?
Oczywiście dochód w euro i niżej wpisanych kilka kwot wpłaconych na ubezpieczenie i inne temu podobne.
Ktoś coś wie na ten temat?

Poczytaj czwartą stronę od góry w tym wątku, już wcześniej coś na ten temat napisałam, mniemam, że będziesz musiała rozliczyć się zarówno w polskim US, jak i w niemieckim US. Jeżeli starasz się o zwrot podatku z Niemiec, to już w Polsce jak złożysz PIT- 36 i ZG zwrotu żadnego nie dostaniesz, bo masz wybór gdzie ten podatek chcesz odzyskać, z każdego dochodu musisz się rozliczyć i tu i tam.
01 marca 2016 12:34
Kaspira009.12

Poczytaj czwartą stronę od góry w tym wątku, już wcześniej coś na ten temat napisałam, mniemam, że będziesz musiała rozliczyć się zarówno w polskim US, jak i w niemieckim US. Jeżeli starasz się o zwrot podatku z Niemiec, to już w Polsce jak złożysz PIT- 36 i ZG zwrotu żadnego nie dostaniesz, bo masz wybór gdzie ten podatek chcesz odzyskać, z każdego dochodu musisz się rozliczyć i tu i tam.

Zwrotu z Niemiec to raczej nie dostanę, bo pracowałam na tej umowie tylko 2 miesiące i podatek za ten czas wyniósł niecałe 4 euro. Gorzej, że nie rozumiem co za liczby w innych punktach tego mojego LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG występują.
W ZG trzeba podać kwotę w złotówkach, no i tam trzeba podać DOCHÓD, a w tym formularzu mam podany Dochód Brutto w Euro. Jaki przelicznik zastosować? Gdzie wykazać składki na niemiecką kasę chorych i te inne kwoty?W formularzu ZG nie ma na to miejsca.
01 marca 2016 18:22
Malgi

Zwrotu z Niemiec to raczej nie dostanę, bo pracowałam na tej umowie tylko 2 miesiące i podatek za ten czas wyniósł niecałe 4 euro. Gorzej, że nie rozumiem co za liczby w innych punktach tego mojego LOHNSTEUERBESCHEINIGUNG występują.
W ZG trzeba podać kwotę w złotówkach, no i tam trzeba podać DOCHÓD, a w tym formularzu mam podany Dochód Brutto w Euro. Jaki przelicznik zastosować? Gdzie wykazać składki na niemiecką kasę chorych i te inne kwoty?W formularzu ZG nie ma na to miejsca. :-(

Trzeba rozumieć i wiedzieć gdzie co wpisać, ja sama tego niemieckiego PIT-u nigdy nie rozliczałam, tylko przez biuro, też krótko pracowałam na umowie o pracę w Niemczech, ale samemu nie umiem tego rozgryść więc zostaje pomoc ze strony biura, które tym się zajmuje, dodam, że rozliczenie tego niemieckiego PIT- u jest drogie tutaj w Polsce, ale gdyby ktoś rozliczał nam ten sam PIT w Niemczech to też za taką obsługę płaci się 50E.
01 marca 2016 23:51
Witam.Tak czytam,że niektórzy otrzymali informację o przychodach w języku niemieckim. Ja w 2015 roku pracowałem w 3 agencjach,otrzymałem PIT-11 z każdej agencji,złożyłem PIT-37 i powiedziano mi,że wszystko ok i że nie muszę dołączać załącznika ZG. Żeby płacić w Niemczech podatki,trzeba mieć kartę podatkową i być rezydentem podatkowym,a zatrudnia Cię niemiecka firma.
02 marca 2016 00:04

Nie pisz kilku postów pod rząd. Moderator

02 marca 2016 09:46 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Witam.Tak czytam,że niektórzy otrzymali informację o przychodach w języku niemieckim. Ja w 2015 roku pracowałem w 3 agencjach,otrzymałem PIT-11 z każdej agencji,złożyłem PIT-37 i powiedziano mi,że wszystko ok i że nie muszę dołączać załącznika ZG. Żeby płacić w Niemczech podatki,trzeba mieć kartę podatkową i być rezydentem podatkowym,a zatrudnia Cię niemiecka firma.

To, że dostałeś 3 Pity 11 z trzech różnych firm, ale w języku polskim to się zgadza, że składasz tylko deklarację PIT 37, my tutaj rozmawiamy o rozliczeniu pitu w języku niemieckim, które przesyła nam nasz zakład pracy mający siedzibę w Niemczech. Naprawdę proszę nie mylić pojęć. Najlepiej nie wypowiadać się w tym temacie, skoro on nas nie dotyczy, bo wprowadza się niepotrzebny zamęt. Ja napisałam że swój PIT 11 ( polski) i PIT niemiecki rozliczałam w formie
PIT 36 ( poprzez fachowe biuro). Trzeba znać przepisy dobrze, żeby wiedzieć na jakim formularzu najlepiej się rozliczyć, tak żeby US nie miał do nas obiekcji.
02 marca 2016 09:51
Kaspira009.12

To, że dostałeś 3 Pity 11 z trzech różnych firm, ale w języku polskim to się zgadza, że składasz tylko deklarację PIT 37, my tutaj rozmawiamy o rozliczeniu pitu w języku niemieckim, które przesyła nam nasz zakład pracy mający siedzibę w Niemczech. Naprawdę proszę nie mylić pojęć. Najlepiej nie wypowiadać się w tym temacie, skoro on nas nie dotyczy, bo wprowadza się niepotrzebny zamęt. Ja napisałam że swój PIT 11 ( polski) i PIT niemiecki rozliczałam w formie
PIT 36 ( poprzez fachowe biuro). Trzeba znać przepisy dobrze, żeby wiedzieć na jakim formularzu najlepiej się rozliczyć, tak żeby US nie miał do nas obiekcji.

Może Ty pracowałeś w Niemczech ale np. u Niemca i miałeś polską umowę( znam takie przypadki) to wtedy też sytuacja może wyglądać inaczej, bo PIT 11 dostaniesz w języku polskim mimo, że pracowałeś w Niemczech u Niemca( skoro dają Polakom polską umowę to i mają polskie biuro, które ich rozlicza a następnie Tobie i innym wydaje PIT w polskim języku). Nie wiem na jakich warunkach byłeś zatrudniony, więc ciężko mi coś stwierdzić, to są tylko moje domysły.
02 marca 2016 11:09
Polsko-niemiecka umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania (Dz.U.z 2005,nr 12,poz.90) w art.15 ust.2 precyzuje wszystko dokładnie.Więc w moim przypadku składam rozliczenie tylko w kraju.Pozdrawiam
02 marca 2016 11:22
Luke

Polsko-niemiecka umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania (Dz.U.z 2005,nr 12,poz.90) w art.15 ust.2 precyzuje wszystko dokładnie.Więc w moim przypadku składam rozliczenie tylko w kraju.Pozdrawiam :-)

Jeżeli pracowałeś w polskich agencjach.........to wszystko ok.Sprawa nieco inaczej wyglada jesli pracujemy w agencji niemieckiej i na niemieckich warunkach.
02 marca 2016 11:55 / 1 osobie podoba się ten post
Barbara niepowtarzalna

No własnie tak myslałam , że jak po południu nie będzie listu ( w domu ) z Pit-em to napiszę maila i niech mi na niego wyślą .

W piątek mieli wysyłać Basiu.