Jeżdżenie autem na terenie Niemiec

10 czerwca 2016 21:54 / 1 osobie podoba się ten post
Jula.09

Chcialam kochana ci wyslac zdjecie z okolic tu.ale chyba znowu potrzebuje lekcji

Julus,najpierw poczytaj sobie forum, rozne watki sa, trzeba w temacie mniej wiecej pisac(no mnie to przychodzi z trudem ) Watek,zeby foty wstawiac nosi tytul - fotografie,ktore rzucaja nas na kolana czy jakos tak. Ale---uwaga! Ja nie umiem tutaj wstawic zdjecia  Bedzie musial ktos inny podpowiedziec ,ale na pewno ktos sie znajdzie;) 
10 czerwca 2016 22:01 / 4 osobom podoba się ten post
fioletowa.mysz

Julus,najpierw poczytaj sobie forum, rozne watki sa, trzeba w temacie mniej wiecej pisac(no mnie to przychodzi z trudem:-) ) Watek,zeby foty wstawiac nosi tytul - fotografie,ktore rzucaja nas na kolana czy jakos tak. Ale---uwaga! Ja nie umiem tutaj wstawic zdjecia :-) Bedzie musial ktos inny podpowiedziec ,ale na pewno ktos sie znajdzie;) 

mysza, pozwol , ze udziele rady Twojej przyjaciolce, ja cymbal do wstawiania zdjec na Opiekunkowie:) Julka, wejdz na- fotos.pl i to jest bardzo latwe. Uwazaj tylko aby skopiowac link na forum!!! wow ale madra jestem nie wiem jakim cudem, ale daje sie tu wstawic tym sposobem zdjecia, czasem z odwrocona grafika Barabasia.....
10 czerwca 2016 22:05 / 1 osobie podoba się ten post
leni

mysza, pozwol , ze udziele rady Twojej przyjaciolce, ja cymbal do wstawiania zdjec na Opiekunkowie:) Julka, wejdz na- fotos.pl i to jest bardzo latwe. Uwazaj tylko aby skopiowac link na forum!!! wow ale madra jestem:-) nie wiem jakim cudem, ale daje sie tu wstawic tym sposobem zdjecia, czasem z odwrocona grafika:lol3: Barabasia.....:-)

No wez...przeciez nie pytaj,ja wlasnie dltego na forum ja wolalam,zeby miala wiecej kolezanek.Niech sie uczy Julita buszowania w necie  
10 czerwca 2016 22:21 / 2 osobom podoba się ten post
leni

mysza, pozwol , ze udziele rady Twojej przyjaciolce, ja cymbal do wstawiania zdjec na Opiekunkowie:) Julka, wejdz na- fotos.pl i to jest bardzo latwe. Uwazaj tylko aby skopiowac link na forum!!! wow ale madra jestem:-) nie wiem jakim cudem, ale daje sie tu wstawic tym sposobem zdjecia, czasem z odwrocona grafika:lol3: Barabasia.....:-)

Ok dzieki za porade.ale z tym netem co mam predzej tabletki na nerwy znajde jak sposob wyslania zdjecia:zobacze co da sie osiagnac jutro
13 czerwca 2016 10:15 / 1 osobie podoba się ten post
Nie jeżdzę po De autem , po Polsce też nie . Bo nie mam prawa jazdy oczywiście
13 czerwca 2016 15:08
doris4

Nie jeżdzę po De autem , po Polsce też nie . Bo nie mam prawa jazdy oczywiście :-)

Haha dobre rozwiązanie! Agencje i tak na prawo jazdy nie patrzą. bo to odpowiedzialność cudze autko prowadzić hihi :D A aldi i tak blisko będzie zawsze ;)
13 czerwca 2016 15:15 / 5 osobom podoba się ten post
Sylwek90

Haha dobre rozwiązanie! Agencje i tak na prawo jazdy nie patrzą. bo to odpowiedzialność cudze autko prowadzić hihi :D A aldi i tak blisko będzie zawsze ;)

Jak agencje nie patrza na prawko? Moja patrzy...nawet bardzo bacznie gdyz coraz wiecej podopiecznych oczekuje od opiekunow wspolnych wycieczek ,wypadow do restauracji etc,etc....A Aldi wcale nie jest blisko wszedzie. Bywaja miejscowosci,gdzie wcale nie ma sklepow,aptek ani innych firm. I wszedzie trzeba jednak podjechac;)
13 czerwca 2016 15:29 / 4 osobom podoba się ten post
Sylwek90

Haha dobre rozwiązanie! Agencje i tak na prawo jazdy nie patrzą. bo to odpowiedzialność cudze autko prowadzić hihi :D A aldi i tak blisko będzie zawsze ;)

Jak nie patrzą?  Dużo jest miejsc, gdzie prawo jazdy jest wymagane, czasem płacą za nie dodatkowo. No i dla naszej wygody tez prawko się przydaje - nie trzeba ciężkich zakupów nosić.
13 czerwca 2016 15:33 / 3 osobom podoba się ten post
A wyjazdy do lekarza? Z moją ciągle kursuję. Jak nie taki lekarz,  to inny. A to optyk, a to sklep z aparatami słuchowymi, raz w tygodniu fryzjer,  na zakupy babcia tez lubi jeszcze jechać. Opiekunka jest też towarzyszką. Wszystko zależy od miejsca i stanu pdp.
13 czerwca 2016 15:33 / 3 osobom podoba się ten post
...." to niech sobie koleżanek szuka w swoim wieku ...." - O ! dobrze powiedziane ! ...Pewnie , że tak , po jaką cholerę jeździć do takich , które chcą towarzyszek zabaw ? nie lepiej to jeździć tylko do leżących ? podźwigać trochę ,  tak  dla sportu , dla wyrobienia mięśni .Pozmieniać pampersy , nauczyć się je prawidłowo zakładać a nuż nam się przyda , bo jak będziemy w wieku " poprodukcyjnym " to przecież będziemy kiedyś babciami i nauka nie pójdzie w las .
Się rozmarzyłam ! .....za pół godziny mam zejść na dół i odprowadzić moją Panią na kawę do sąsiadki ....nie ma bata ! zejdę i powiem , żeby zapomniała o wychodnych ! Lepiej niech siedzi w chacie , pampersa założę a nie sama do kibelka lata . Kurde , bo jeszcze z wprawy wyjdę - trza się otrzasnąć trochę ....opiekunka jestem a nie dama do towarzystwa 
13 czerwca 2016 15:48
Barbara niepowtarzalna

...." to niech sobie koleżanek szuka w swoim wieku ...." - O ! dobrze powiedziane ! ...Pewnie , że tak , po jaką cholerę jeździć do takich , które chcą towarzyszek zabaw ? nie lepiej to jeździć tylko do leżących ? podźwigać trochę ,  tak  dla sportu , dla wyrobienia mięśni .Pozmieniać pampersy , nauczyć się je prawidłowo zakładać a nuż nam się przyda , bo jak będziemy w wieku " poprodukcyjnym " to przecież będziemy kiedyś babciami i nauka nie pójdzie w las .
Się rozmarzyłam ! .....za pół godziny mam zejść na dół i odprowadzić moją Panią na kawę do sąsiadki ....nie ma bata ! zejdę i powiem , żeby zapomniała o wychodnych ! Lepiej niech siedzi w chacie , pampersa założę a nie sama do kibelka lata . Kurde , bo jeszcze z wprawy wyjdę - trza się otrzasnąć trochę ....opiekunka jestem a nie dama do towarzystwa :lol3:

Możesz sobie kpić, ale ja mam 26 lat i z babcią kolegowała się nie będę :p ona też pogaduszek z gówniarą nie lubi. jak ktoś ma problem, żeby zakupy w rękach przynieść, to może już za stary jest do tej pracy... Albo nie ma wiedzy jak pdp przekręcić i pampersa zmienić bez szarpania się, ale to wtedy narzekać może tylko na siebie.! 
13 czerwca 2016 16:06 / 4 osobom podoba się ten post
No to zalezy co kto lubi. Twierdzenie,ze jest sie opiekunka a nie towarzyszka zabaw tez jest mylne. Czesto jedno z drugim sie laczy,prawda? I jednak nalezy do obowiazkow tzw. opiekunki ;)) Chodzenie do sklepu to tez nie opieka nad seniorem tylko dodatkowe obowiazki,wiec... z ta semantyka roznie bywa;)
13 czerwca 2016 16:08 / 2 osobom podoba się ten post
Ależ dajcie spokój kobitki! Prawo jazdy jest ważne przede wszystkim dla naszej wygody, nawet jak agencja nie wymaga. Jeśli jeszcze są gotowi za to zapłacić więcej, to dobra nasza. Tylko żeby to też mieć na piśmie, że w obowiązkach jest jeżdzenie cudzym samochodem, na wypadek jakiejś stłuczki albo jakby coś się zepsuło. A po niemieckich drogach jeżdzić to sama przyjemność, więc nie ma co narzekać :)
13 czerwca 2016 16:19 / 5 osobom podoba się ten post
Sylwek90

Możesz sobie kpić, ale ja mam 26 lat i z babcią kolegowała się nie będę :p ona też pogaduszek z gówniarą nie lubi. jak ktoś ma problem, żeby zakupy w rękach przynieść, to może już za stary jest do tej pracy... Albo nie ma wiedzy jak pdp przekręcić i pampersa zmienić bez szarpania się, ale to wtedy narzekać może tylko na siebie.! 

A czy ktoś Ci się każe kolegować ? 
Nie wiem jaką masz umowę ( nie moja sprawa ) , ale we wszystkich agencjach z którymi wyjeżdżałam , było zaznaczone w umowach " towarzyszenie PDP-mu w wizytach lekarskich , wyjściach do restauracji , teatru , na uroczystości rodzinne " itp . Jak by nie patrzeć należy to też do obowiązków opiekunki /opiekuna , miesci się w zakresie obowiązków .....Na marginesie : prawa jazdy nie posiadam , jesli mam ochotę to siaty dźwigam , jesli nie to jeżdżę na zakupy z rodziną PDP . Lata swoje , że tak powiem mam .....jesteś młodsza od mojego najmłodszego dziecka - córki , ale daję radę , czyli ? czyli jeszcze się do tej pracy nadaję  
13 czerwca 2016 16:20
Urszula1971

Ależ dajcie spokój kobitki! Prawo jazdy jest ważne przede wszystkim dla naszej wygody, nawet jak agencja nie wymaga. Jeśli jeszcze są gotowi za to zapłacić więcej, to dobra nasza. Tylko żeby to też mieć na piśmie, że w obowiązkach jest jeżdzenie cudzym samochodem, na wypadek jakiejś stłuczki albo jakby coś się zepsuło. A po niemieckich drogach jeżdzić to sama przyjemność, więc nie ma co narzekać :)

U mnie wykupuja dodatkowe OC ;)