Rozwiązanie Umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia

03 kwietnia 2015 14:29
Tak ci powiedziała???
03 kwietnia 2015 14:39 / 5 osobom podoba się ten post
Urszula-są na forum topiki nt demencji i AL,tam jest duzo informacji nt temat.Nie chce mi sie dyskutować za bardzo ,obstaję przy tym, że demencja i AL kiedyś ,kiedy nie było jeszcze wiele wiadomo ,owszem były uznawane za jedne z chorób psychicznych.Dzis kiedy medycyna i badania naukoqwe w tej materii poszły bardzo do przodu, każdy psychiatra wie ,że nie są i nie mogą one być uznawane za choroby psychiczne i że farmakologia ich dotycząca równiez diametralnie sie różni od tej stosowanej u chorych psychicznie.
03 kwietnia 2015 14:42 / 6 osobom podoba się ten post
Prawie każdy człowiek który skończył 80 lat ma demencję w różnym stopniu oczywiście
Wiec nie mielibyśmy sie kim opiekować gdyby nam nie było wolno z demencyjnymi
03 kwietnia 2015 14:42 / 6 osobom podoba się ten post
Malgi

Kasia, 24 strony maszynopisu?
To jest cała książka przecież! Lepiej mieć takie linki pozapisywane i w razie wątpliwości rzucić im (opiekunom) przed oczy.
W moim przypadku, jak otworzyłam proponowany tygodniowy plan pracy opiekunki i pokazałam córce PDP, ona stwierdziła, że dlatego nie zamówiła Caritasu do opieki 24 godzinnej - tylko podpisała umowę z polską agencją. Bo my, Polki pracujące 24/7 nie musimy mieć wolnego i musimy WSZYSTKO wykonywać...

No proszę, ta córka PDP  zapomniała tylko o jednym, my musimy wykonac,tylko to, co mamy w umowie.
To nie koncert zyczeń dla rodzin PDP.
Co za bezczelna osoba.
03 kwietnia 2015 16:41 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Kasia, 24 strony maszynopisu?
To jest cała książka przecież! Lepiej mieć takie linki pozapisywane i w razie wątpliwości rzucić im (opiekunom) przed oczy.
W moim przypadku, jak otworzyłam proponowany tygodniowy plan pracy opiekunki i pokazałam córce PDP, ona stwierdziła, że dlatego nie zamówiła Caritasu do opieki 24 godzinnej - tylko podpisała umowę z polską agencją. Bo my, Polki pracujące 24/7 nie musimy mieć wolnego i musimy WSZYSTKO wykonywać...

Miałam dokładnie to samo, bo ja niby jestem helferin i ja mam wszystko robić... Oj nie, więzieniem ryzykoać nie będę.
03 kwietnia 2015 16:45 / 8 osobom podoba się ten post
Ja tez wrocilam z zaswiatow...po 6 dniach.Nie wolno tak nas traktowac tylko szkoda ze wiele dziewczyn na to sobie pozwala a potem my trafiamy na miny,,to jest najgorsze polka polce,,bo sie boi bo chce zrobic a my co nie chcemy ,,ja sie czuje tak jakbym teraz sprzatala staje sie tylko niewygodna dla firmy ale nie potrafie kogos wpuscic w kanal,,
03 kwietnia 2015 18:31 / 9 osobom podoba się ten post
Marta

Tak ci powiedziała???

No, prawie. Tak na "dzień dobry" się postawiłam i powiedziałam, że nie będę wykonywać usług medycznych, zwłaszcza, że tu 3 x dziennie przychodzą pielęgniarki. Była wielka obraza i nawet padły słowa, żebym sobie wracała do Polski i tam poszukała pracy, bo jestem leniwa i nie chcę pracować. I że wszystkie inne opiekunki do tej pory były "net" i wszystko to robiły, czego ja nie chcę. Ale po kilku telefonach do firmy i konsultacji z pflege - zostało na moim.
06 kwietnia 2015 01:46 / 1 osobie podoba się ten post
Al jest choroba psychiczna, zajmuja sie jej leczeniem neurolodzy i psychiatrzy. Demencja jest jest lekka forma.
06 kwietnia 2015 01:55 / 1 osobie podoba się ten post
demencja wystepuje juz w 65 roku zycia a w 80 jest tzw jak ja to nazywam "demencja galopujaca". I jak niektore firmy pisza przy opisie swoich podopicznych, ze pani jaksas tam ma 90 lat w 100% sprawny umysl to jest to smiechu warte. Wiadpmo, ze takie agencje nie maja rozeznania co sie tyczy podopiecznych ani tym bardziej rozeznania medycznego
06 kwietnia 2015 11:00 / 1 osobie podoba się ten post
Witaj nianta co u Ciebie juz przeminelo niemile przezycie mnie ciagle w nocy budzi,,oby teraz trafic normalnie trzymam kciuki za ciebie i siebie,,odezwij sie co na to firma.
06 kwietnia 2015 12:32 / 3 osobom podoba się ten post
agentkamax

Al jest choroba psychiczna, zajmuja sie jej leczeniem neurolodzy i psychiatrzy. Demencja jest jest lekka forma.

Co Ty piszesz ???? AL jest wywolany zamieraniem polaczen w komorkach mozgowych, jest to czysto fizyczna dolegliwosc, straszliwa, bo nie ma na to lekarstwa ! Ponoc istnieja jedynie srodki (eksperymentalne), ktore moga spowolnic ten proces. 
Neurolodzy i psychiatrzy maja jedynie wplyw na zachowanie chorego, ktore moze byc agresywne, w zaleznosci od tego, jaka partia mozgu umiera.
Demencja jest zupelnie czyms innym. Nie kazdy pacjent z demencja ma/bedzie mial AL - bo to sa dwie rozne jednostki chorobowe.
06 kwietnia 2015 18:08
kasia63

Urszula-są na forum topiki nt demencji i AL,tam jest duzo informacji nt temat.Nie chce mi sie dyskutować za bardzo ,obstaję przy tym, że demencja i AL kiedyś ,kiedy nie było jeszcze wiele wiadomo ,owszem były uznawane za jedne z chorób psychicznych.Dzis kiedy medycyna i badania naukoqwe w tej materii poszły bardzo do przodu, każdy psychiatra wie ,że nie są i nie mogą one być uznawane za choroby psychiczne i że farmakologia ich dotycząca równiez diametralnie sie różni od tej stosowanej u chorych psychicznie.

Wkleje linka o Alzheimerze.http://www.experto24.pl/lifestyle/zdrowie/choroby-i-dolegliwosci/alzheimer/zaburzenia-psychiczne-towarzyszace-chorobie-alzheimera.html#.VSKuTfC9Fpk  istotna sprawa jest iz pomoc domowa nie powinna zajmowac sie osobami z ciezkimi zaburzeniami neurologicznymi.A to ,ze zajmujemy sie tymi chorymi to juz inna para kaloszy.
06 kwietnia 2015 18:30 / 2 osobom podoba się ten post
Urszula, zaśmiecamy niewłasciwy topik ,ale odpowiem.To co opisano w tym artykule to charakterystyczne zaburzenia u pacjentów z AL demencją,w żadnym razie nie znamionujace choroby psychicznej jako takiej.W bardzo duzym uproszczeniu mózg chorego przestaje produkowac pewne substancje i to powoduje ,ze chory kolejno zaczyna zapominac wykonywać rózne zyciowe czynnosci,w ostatecznym rozrachunku mózg zapomina przesłac sygnał o koniecznosci oddychania i pacjent umiera.Każde schorzenie dotyczace zmian w mózgu jest neurologiczne ,ale nie kazde jest choroba psychiczna -AL wg mojej wiedzy i doswiadczenia pracy z takimi pacjentami nia nie jest.
13 kwietnia 2015 12:15 / 2 osobom podoba się ten post
Kontynuując moją historię, niestety , ale bez sądu się nie obejdzie...
Szanowana firma nie raczyła wypłacić mi wynagrodzenia za miesiąc marzec, a zatem wysłałam stosowne wypowiedzenie, jak i wezwanie do zapłaty, jeśli to niezaskutkuje trzeba będzie iść do sądu. Prawnik mnie przygotował na co najmniej rok użerania się z tą firmą...
13 kwietnia 2015 12:22 / 4 osobom podoba się ten post
nianta

Kontynuując moją historię, niestety , ale bez sądu się nie obejdzie...
Szanowana firma nie raczyła wypłacić mi wynagrodzenia za miesiąc marzec, a zatem wysłałam stosowne wypowiedzenie, jak i wezwanie do zapłaty, jeśli to niezaskutkuje trzeba będzie iść do sądu. Prawnik mnie przygotował na co najmniej rok użerania się z tą firmą...

Nianta,ja z moją starą firmą użerałam się ponad dwa lata,ale uwierz mi że było warto. Sprawy odbywają się rzadko,można sokojnie walczyć o swoje. Dasz radę.