Rozwiązanie Umowy o pracę bez okresu wypowiedzenia

02 kwietnia 2015 23:44 / 1 osobie podoba się ten post
doda1961

Nianta, nie bój się i bądź konsekwentna. Zmuszanie do czynności medycznych osobę nieuprawnioną , tez podlega pod paragraf.
Wyjątkowe chyba betony z tych ludzi, skoro nie potrafią załatwić Pflegedienstu do podawania insuliny. Przecież za to płaci KAsa Chorych.
Brak słów!

Zawsze myślałam, że Pflegedienst opłaca się z tej kasy, co się dostaje w ramach Pflegestufe. 
Jak nie ma Pflegedienstu, to cała kasa idzie do rodziny, w przeciwnym wypadku trzeba się nią podzielić. 
 
03 kwietnia 2015 02:00 / 2 osobom podoba się ten post
O jasna cholera! jestem opiekunką z wieloletnim stażem po studium medycznym. Doprawdy wiem,że za mało zarabiamy jako panie do wszystkiego. Rozumiem, że nie wszystkie opiekunki są przysposobione medycznie jak ja. Jeżeli firma poszukuje opiekunek do opieki to nie powinna od nich wymagac np. robienia zastrzyków z insuliny, czy zmiany opatrunków. jest to zrozumiałe. Niestety firmy na nas zarabiają krocie( ok połowę nam zabieraja)
03 kwietnia 2015 02:20

Przeczytaj regulamin forum! Moderator

03 kwietnia 2015 07:39 / 4 osobom podoba się ten post
wichurra

Zawsze myślałam, że Pflegedienst opłaca się z tej kasy, co się dostaje w ramach Pflegestufe. 
Jak nie ma Pflegedienstu, to cała kasa idzie do rodziny, w przeciwnym wypadku trzeba się nią podzielić. 
 

I tu masz racje jeżeli nie ma Pflegedienstu to kasę ma rodzina.
03 kwietnia 2015 08:02 / 4 osobom podoba się ten post
I tu jest odpowiedz dlaczego rodziny rezygnują z Pflegedienst, jak tylko pojawia sie opiekunka. U mnie zawsze tak bylo.
03 kwietnia 2015 08:06 / 1 osobie podoba się ten post
U mnie nie zawsze, ale powody były mi znane dlaczego tak się dzieje.
03 kwietnia 2015 09:40 / 3 osobom podoba się ten post
wichurra

Zawsze myślałam, że Pflegedienst opłaca się z tej kasy, co się dostaje w ramach Pflegestufe. 
Jak nie ma Pflegedienstu, to cała kasa idzie do rodziny, w przeciwnym wypadku trzeba się nią podzielić. 
 

Dziękuję za sprostowanie. Nie wiedziałam, że takie usługi są potrącane z dodatku za Pflegestufe.
Człowiek całe życie się uczy :)))))))))) Tak czy tak, to nieludzkie zmuszać opiekunkę do czynności, które są niezgodne z prawem.
03 kwietnia 2015 12:27 / 1 osobie podoba się ten post
nianta

Witajcie :)
trafiło mi się paskudne miejsce, nie mam kwalifikacji, a rodzina jak i firma nakazuje robić zastrzyki z insuliny, dodatkowo opis podopiecznej/nych nie zgadza się ze stanem faktycznym. Zatem chcę rozwiązać umowę o pracę w trybie natychmiastowym, problem w tym, że nie jestem w stanie udowodnić,iż stan podopiecznych nie zgadza się z opisem, ponieważ nie dostałam takowego na piśmie.
Czy ktoś może przytoczyć odpowiednie paragrafy, które umożliwią mi rozwiązanie umowy?

Tu link do informacji o zakresie obowiazkow Haushaltshilfe czyli naszym .Zeby byc opiekunka trzeba w DE ukonczyc kursy i miec Ausbildung,ktory uprawnia Cie do robienia zabiegow przy pdp.My jestesmy pmocai doowyi tylko. http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf   strona nr 8 !!!!!!!!!!!!!!!!!zakazane sa iniekcje! psychiatryczna opieka czyli dementywni i z Alzheimerem!
03 kwietnia 2015 12:30
nijak nie mogę otworzyć podanej strony ((((
03 kwietnia 2015 12:36 / 1 osobie podoba się ten post
bieta

nijak nie mogę otworzyć podanej strony ((((

...otworzy sie (u mnie )multipe choices ...tam jest na niebiesko zaznaczony link .. klikasz na niego i...tatam,tatam ,mamy.:):).Tak zrobilam .
 
03 kwietnia 2015 12:38
ok. jest, dzięki
03 kwietnia 2015 12:41
urszula966

Tu link do informacji o zakresie obowiazkow Haushaltshilfe czyli naszym .Zeby byc opiekunka trzeba w DE ukonczyc kursy i miec Ausbildung,ktory uprawnia Cie do robienia zabiegow przy pdp.My jestesmy pmocai doowyi tylko. http://www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf   strona nr 8 !!!!!!!!!!!!!!!!!zakazane sa iniekcje! psychiatryczna opieka czyli dementywni i z Alzheimerem!

Urszula-demencja i AL nie są chorobami psychicznymi i opieki stricte psychiatrycznej nie wymagają! Poczytaj o różnicach:)Link bardzo przydatny -najlepiej go wydrukowac i na wyjeździe miec przy sobie:)
03 kwietnia 2015 13:04
www.beratung-senioren.de/downloads/informationsmaterial/2014/07_Haushaltshilfen_Inforeader.pdf ja tez nie moge tu wkleic to recznie napisalam.
03 kwietnia 2015 13:15 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Urszula-demencja i AL nie są chorobami psychicznymi i opieki stricte psychiatrycznej nie wymagają! Poczytaj o różnicach:)Link bardzo przydatny -najlepiej go wydrukowac i na wyjeździe miec przy sobie:)

Oj bym sie nie zgodzila z Twoim zdaniem,jak czlowiek ubezwlasnowolniony leczony przez psychiatre neuroleptykami i lekami nasennymi moze byc uznany za zdrowego psychicznie.? z wikipedii pielegniarstwo psychiatryczne""" Pielęgniarstwo psychiatryczne lub zdrowia psychicznego – specjalność pielęgniarstwa skupiająca się na opiece nad osobami w każdym wieku, dotkniętymi chorobami psychicznymi lub zaburzeniami zdrowia psychicznego, takimi jak schizofrenia, choroba afektywna dwubiegunowa, psychoza, depresja lub demencja. Pielęgniarki i pielęgniarze pracujący w tym obszarze przechodzą więcej szkoleń w zakresie terapii psychologicznych, budowania przymierza terapeutycznego, radzenia sobie z trudnymi przejawami zachowań oraz podawania leków "psychiatrycznych.
03 kwietnia 2015 14:08 / 4 osobom podoba się ten post
kasia63

Urszula-demencja i AL nie są chorobami psychicznymi i opieki stricte psychiatrycznej nie wymagają! Poczytaj o różnicach:)Link bardzo przydatny -najlepiej go wydrukowac i na wyjeździe miec przy sobie:)

Kasia, 24 strony maszynopisu?
To jest cała książka przecież! Lepiej mieć takie linki pozapisywane i w razie wątpliwości rzucić im (opiekunom) przed oczy.
W moim przypadku, jak otworzyłam proponowany tygodniowy plan pracy opiekunki i pokazałam córce PDP, ona stwierdziła, że dlatego nie zamówiła Caritasu do opieki 24 godzinnej - tylko podpisała umowę z polską agencją. Bo my, Polki pracujące 24/7 nie musimy mieć wolnego i musimy WSZYSTKO wykonywać...