Na wyjeździe #25

21 czerwca 2015 20:04
tina 100%

To i tak na to samo wychodzi:-)

Nie. Nie na to samo.
To ogromna roznica.
21 czerwca 2015 20:07 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

Nie. Nie na to samo.
To ogromna roznica.

Zależy z której strony na to spojrzeć, na dwoje babka wróżyła, ale zawsze jestem mile zaskoczona, jak to spojrzenie jest z tej "jaśniejszej" perspektywy.Tu, gdzie teraz jestem, akurat nikt uprzedzeń do Polaków nie ma, ale spotkałam się już z odmienną postawą.
 
21 czerwca 2015 20:13
hallo, hallo kobietki Emotikon smile
mam pytanko
chciałabym otworzyć konto w jakimś niemieckim banku, co muszę mieć ze sobą żeby takie cuś zrobić? Czy jeżeli nie wezmę opcji onlinebanking to czy mogę zrobić przelewy w całych Niemczech w innych oddziałach? Co jest w takim przypadku najkorzystniejsze? A jeżeli wezmę opcje internetową to czy będę mogła w każdej chwili zamknąć konto przez internet?
21 czerwca 2015 20:16 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Jeśli zdanie jest bez tzw. emfazy, to bez "do".
"Do"  jest operatorem i służy do tworzenia pytania, w zdaniu oznajmującym nie występuje, poza przypadkiem, kiedy oznacza słowo " robić", wtedy tak.

Właśnie w tym znaczeniu "do" występuje. Jako "robisz" w sensie wrażenie. Ja podaję jak się mówi "u nich". Ale nie będę się kłócić bo to może też jakieś "gwarowe" a ja na żywca ostatnio 3 lata temu gadałam. Teraz brak okazji
21 czerwca 2015 20:38 / 2 osobom podoba się ten post
Mycha

Dzisiaj to zabłyszczałam ze hej !!! Profesor to chyba uzna, że zeszłam z drzewa jedną gałąź niżej. Chodziło o internetowy bank. U niego mam zasięg do d...y więc umówiłam się z jego synem, że on mi udostępni swój internet. Jak tam poszłam, jak sie przyssałam do "kabla" to oderwać mnie nie można było. Pościągałam wszystkie aktualizacje, bo u pdp nie przechodziły. Załatwiłam bank, pościagałam filmiki coby nie zdurnieć w łóżeczku itp. Wracam do pdp a on się wypytuje zdziwiony "to Ty możesz do banku w Polsce zajrzeć" ??? I takie tam jeszcze dziwne pytania. Ano moge - hehehe ale miał dziwna minę.

Dzieki Mycha, że mi przypomniałaś o Banku muszę wysłać pieniążki na urodziny corci...
Mnie to często uczą jak się obchodzić z kuchenką z płytą ceramiczną, czy mikrofalówką i inne głupie pytania , ze aż ręce opadają.
Wczoraj mnie zapytano czy ja znam taką dziecięcą pisenkę coś z palcami ale nie wyliczanka  i była zdziwina,że ja nie znam  hi, hi, hi.Powinnam znać wszystkie filmy niemieckie i aktorów i piosenkarzy.
Zapytaj czy oni znają "bawarkę"  bo moja frau przed chwilą rozmowie z koleżanką dowiedziała się, że można pić herbatę z mlekiem i stwierziła że to fuj..
21 czerwca 2015 20:57 / 9 osobom podoba się ten post
anerik

Dzieki Mycha, że mi przypomniałaś o Banku muszę wysłać pieniążki na urodziny corci...
Mnie to często uczą jak się obchodzić z kuchenką z płytą ceramiczną, czy mikrofalówką i inne głupie pytania , ze aż ręce opadają.
Wczoraj mnie zapytano czy ja znam taką dziecięcą pisenkę coś z palcami ale nie wyliczanka  i była zdziwina,że ja nie znam  hi, hi, hi.Powinnam znać wszystkie filmy niemieckie i aktorów i piosenkarzy.
Zapytaj czy oni znają "bawarkę"  bo moja frau przed chwilą rozmowie z koleżanką dowiedziała się, że można pić herbatę z mlekiem i stwierziła że to fuj..

Mnie PDP często pyta czy znam jakąś osobę i pokazuje mi w tv. Jest zdziwiona, że nie znam ich aktorów czy polityków.
A jeśli chodzi o nowinki techniczne to akurat ze mną nie konkurują bo ja dobrze "wyposażona elektronicznie". A w pierwszym tygodniu zaraz gafę strzeliłam bo kazali mi kwiatki podlać. Obstukałam całą ścianę w poszukiwaniu włącznika zraszaczy, a dostałam .... konewkę
Przywykłam, że u mnie to inaczej działa. I pokazałam zdjęcia z mojego ogrodu. Podobnież z ogrzewaniem. Odwykłam od kaloryferów i szukałam sterownika do temperatury, a tu mi gałkę na grzejniku pokazują
Moja córka jak była w odwiedzinach zawzięcie szukała lodówki (tutaj wbudowana w szafki malutka pitułeczka). Nie mogła uwierzyć, że się w niej mieszczę
21 czerwca 2015 20:59 / 6 osobom podoba się ten post
Wstęguniu ,a po co Ty dziecko wchodzisz do lodówki?Żarówke wymienić?:):):):)
21 czerwca 2015 21:04 / 8 osobom podoba się ten post
kasia63

Wstęguniu ,a po co Ty dziecko wchodzisz do lodówki?Żarówke wymienić?:):):):)

Lubię chłodne klimaty
22 czerwca 2015 08:58 / 1 osobie podoba się ten post
może już ktoś pisał a może nie ja nie pamiętam. Mnie to dzisiaj spotkało więc chciałabym wszystkich poinformować aby uważali i byli czujni ;). Ktoś włamał mi się na konto na fb i wysyłał wiadomości ( bardzo niesmaczne ) i oznaczał w postach moich znajomych. Prosze uważajcie na gagatki ;) A więc opiekunkowo szybko upływającego dzionka ;)
22 czerwca 2015 09:13 / 2 osobom podoba się ten post
WSTENGA

Mnie PDP często pyta czy znam jakąś osobę i pokazuje mi w tv. Jest zdziwiona, że nie znam ich aktorów czy polityków.
A jeśli chodzi o nowinki techniczne to akurat ze mną nie konkurują bo ja dobrze "wyposażona elektronicznie". A w pierwszym tygodniu zaraz gafę strzeliłam bo kazali mi kwiatki podlać. Obstukałam całą ścianę w poszukiwaniu włącznika zraszaczy, a dostałam .... konewkę :-)
Przywykłam, że u mnie to inaczej działa. I pokazałam zdjęcia z mojego ogrodu. Podobnież z ogrzewaniem. Odwykłam od kaloryferów i szukałam sterownika do temperatury, a tu mi gałkę na grzejniku pokazują :lol2:
Moja córka jak była w odwiedzinach zawzięcie szukała lodówki (tutaj wbudowana w szafki malutka pitułeczka). Nie mogła uwierzyć, że się w niej mieszczę :wysmiewa:

Zainteresował mnie ten brak grzejników. To masz w całym domu ogrzewanie podłogowe, czy jak?
Rozumiem, że pod płytkami się sprawdza, ale pod parkietem lub panelami to nie wiem. Na parkiet to chyba źle by wpływało. No i czy tylko podłogówka wydoli przy -30? Chyba, że masz jeszcze jakieś inne rozwiązanie.
To jak to u Ciebie jest?
22 czerwca 2015 09:21 / 2 osobom podoba się ten post
kasia63

Wstęguniu ,a po co Ty dziecko wchodzisz do lodówki?Żarówke wymienić?:):):):)

Nie wiem dlaczego ale ubawiłaś mnie tym postem. Wstęga, nie właź do lodówki proszę 
22 czerwca 2015 09:44 / 1 osobie podoba się ten post
wichurra

Zainteresował mnie ten brak grzejników. To masz w całym domu ogrzewanie podłogowe, czy jak?
Rozumiem, że pod płytkami się sprawdza, ale pod parkietem lub panelami to nie wiem. Na parkiet to chyba źle by wpływało. No i czy tylko podłogówka wydoli przy -30? Chyba, że masz jeszcze jakieś inne rozwiązanie.
To jak to u Ciebie jest?

U mojego poprzedniego pdp bylo podłogowe w jego części czyli w salonie sypialni łazience.W salonie byl i sypialni byl drewniany parkiet wiec chyba da się.W każdym razie działało .
Część Wichurra;)
22 czerwca 2015 09:54
magmab

może już ktoś pisał a może nie ja nie pamiętam. Mnie to dzisiaj spotkało więc chciałabym wszystkich poinformować aby uważali i byli czujni ;). Ktoś włamał mi się na konto na fb i wysyłał wiadomości ( bardzo niesmaczne ) i oznaczał w postach moich znajomych. Prosze uważajcie na gagatki ;) A więc opiekunkowo szybko upływającego dzionka ;)

Raczej nikt Ci się nie włamał,  albo sama cos dziwnego otworzyłaś , albo przeszło od Twojego znajomego co otworzył, teraz musisz wejsc w ustawienia i to usunąć,  pobaw się no będzie ciąg dalszy :) a niekiedy bywa to raczej niesmaczne. 
22 czerwca 2015 11:00 / 2 osobom podoba się ten post
Dagmara

Raczej nikt Ci się nie włamał,  albo sama cos dziwnego otworzyłaś , albo przeszło od Twojego znajomego co otworzył, teraz musisz wejsc w ustawienia i to usunąć,  pobaw się no będzie ciąg dalszy :) a niekiedy bywa to raczej niesmaczne. 

sprawa zostala załatwiona. Ja nigdzie nie wlazłam ;) bo na fb ograniczam sie do kilku sprawdzonych interesujacych mnie spraw i nigdzie wiecej nie właże ;) ten post pojawił się już po moim wylogowaniu i został wysłany  z telefonu komorkowego marki Sony ..... chyba że zaraziłam się od znajomego ;) czymś
22 czerwca 2015 11:43 / 1 osobie podoba się ten post
magmab

sprawa zostala załatwiona. Ja nigdzie nie wlazłam ;) bo na fb ograniczam sie do kilku sprawdzonych interesujacych mnie spraw i nigdzie wiecej nie właże ;) ten post pojawił się już po moim wylogowaniu i został wysłany  z telefonu komorkowego marki Sony ..... chyba że zaraziłam się od znajomego ;) czymś

Ale niekiedy warto wleźć i to nawet razem z drzwiami tylko tak umiejętnie lub dyplomatyczne,  sprobuj chociaż z raz :)