Na wyjeździe #25

22 czerwca 2015 11:46 / 2 osobom podoba się ten post
wichurra

Zainteresował mnie ten brak grzejników. To masz w całym domu ogrzewanie podłogowe, czy jak?
Rozumiem, że pod płytkami się sprawdza, ale pod parkietem lub panelami to nie wiem. Na parkiet to chyba źle by wpływało. No i czy tylko podłogówka wydoli przy -30? Chyba, że masz jeszcze jakieś inne rozwiązanie.
To jak to u Ciebie jest?

Mam podłogówkę i świetnie się sprawdza. Przez nią odwykłam od kapci, zawsze chodzę w skarpetach i tutaj mi nogi marzną bo nie moge się przestawić
W większości domu mam płytki, a w reszcie pomieszczeń (salon, sypialnie) parkiet. Jest bardzo ciepło. I nie ma problemów nawet przy dużych mrozach. Wręcz przeciwnie, mój piec ma najmniejszą temperaturę 40 stopni i trzeba wywietrzniki na jesieni otwierać bo za ciepło
22 czerwca 2015 13:57 / 3 osobom podoba się ten post
Pada i pada .Marsz z kijkami z rana przełożyłam na popołudnie ,bo lało.Jak nie lało ,to miałam zajęcie z PDP.Po południu leje i nie ma jak wyjść.Wezmę parasolokę i chociaż do sklepu pójdę .A moje kijki wysychają w kącie.I jak tu być systematycznym jak pogoda nie sprzyja.Może po kolacji ,ale cały plan dnia w gruzach.A wszystko przez deszcz.
22 czerwca 2015 14:18 / 1 osobie podoba się ten post
Koleżanki z wiekszym stażem albo doświadczenie mam pytanie zmienniczka dzwoniła za tydzień wracam zostawiłam babcie w stanie mobilnym niestety demencja postępuje i babcia siedząca leżąca i cały czas pampers zdziwiło mnie jak mi powiedziała że wstaje w nocy mimo że babcia śpi aby zmienic pampersa żeby odleżyn nie było czy to normalne ?
22 czerwca 2015 14:22
takaja

Koleżanki z wiekszym stażem albo doświadczenie mam pytanie zmienniczka dzwoniła za tydzień wracam zostawiłam babcie w stanie mobilnym niestety demencja postępuje i babcia siedząca leżąca i cały czas pampers zdziwiło mnie jak mi powiedziała że wstaje w nocy mimo że babcia śpi aby zmienic pampersa żeby odleżyn nie było czy to normalne ?

Może ma jakieś odparzenia? Dlatego zmienia również w nocy?
22 czerwca 2015 14:33
takaja

Koleżanki z wiekszym stażem albo doświadczenie mam pytanie zmienniczka dzwoniła za tydzień wracam zostawiłam babcie w stanie mobilnym niestety demencja postępuje i babcia siedząca leżąca i cały czas pampers zdziwiło mnie jak mi powiedziała że wstaje w nocy mimo że babcia śpi aby zmienic pampersa żeby odleżyn nie było czy to normalne ?

Widocznie miala juz do czynnienia z odlezynami i woli zapobiegać jak pozniej leczyć.Jeżeli to wasza stała sztela i  obie sie tam wymieniacie to wiadomo,że jedna drugiej nie chce zrobić utrudnienia.Wiem co to sa odlezyny,jaka to ciezka praca, czesto bez dobrego efektu.Tez bym tak robiła.
22 czerwca 2015 15:12 / 2 osobom podoba się ten post
takaja

Koleżanki z wiekszym stażem albo doświadczenie mam pytanie zmienniczka dzwoniła za tydzień wracam zostawiłam babcie w stanie mobilnym niestety demencja postępuje i babcia siedząca leżąca i cały czas pampers zdziwiło mnie jak mi powiedziała że wstaje w nocy mimo że babcia śpi aby zmienic pampersa żeby odleżyn nie było czy to normalne ?

...pomylka-podoba mi sie .Chcialabym miec taka zmienniczke jaka ty masz . Twoje pytanie co najmniej dziwne ,oczywiscie ,ze to NORMALNE .
22 czerwca 2015 16:13 / 2 osobom podoba się ten post
Czytam sobie powyższe posty i zadałam sobie pytanie, czy zmienniczki zmieniające pampersa w nocy są aż takim ewenementem?;))).
Jak jest potrzeba, to się zmienia i już:).
22 czerwca 2015 16:17
takaja

Koleżanki z wiekszym stażem albo doświadczenie mam pytanie zmienniczka dzwoniła za tydzień wracam zostawiłam babcie w stanie mobilnym niestety demencja postępuje i babcia siedząca leżąca i cały czas pampers zdziwiło mnie jak mi powiedziała że wstaje w nocy mimo że babcia śpi aby zmienic pampersa żeby odleżyn nie było czy to normalne ?

Zapytaj wprost, czy ma jakieś zmiany na skórze, czy pampers szybko sie robi pełny?
22 czerwca 2015 17:42 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Czytam sobie powyższe posty i zadałam sobie pytanie, czy zmienniczki zmieniające pampersa w nocy są aż takim ewenementem?;))).
Jak jest potrzeba, to się zmienia i już:).

Nie wiem czy jest to normalne czy nie.  Miałam pdp z pampersami i nigdy do nich w nocy nie wstawałam. Żadnych zmian na skórze nie było więc nie widziałam potrzeby zarywania nocy. Moje zmienniczki też nie. Jeśli są zmiany  to sprawa jest oczywista ale jak nie to po co ? Dobrze pupę nasmarować kremem przed położeniem spać i nie powinno być kłopotu.
22 czerwca 2015 17:55 / 1 osobie podoba się ten post
Alina

Nie wiem czy jest to normalne czy nie.  Miałam pdp z pampersami i nigdy do nich w nocy nie wstawałam. Żadnych zmian na skórze nie było więc nie widziałam potrzeby zarywania nocy. Moje zmienniczki też nie. Jeśli są zmiany  to sprawa jest oczywista ale jak nie to po co ? Dobrze pupę nasmarować kremem przed położeniem spać i nie powinno być kłopotu.

...I nie ma potrzeby zmiany pozycji (przelozenia na drugi bok)?? .Nie powinno byc tez problemu ,po co zarywac noc !
22 czerwca 2015 18:42
tina 100%

Czytam sobie powyższe posty i zadałam sobie pytanie, czy zmienniczki zmieniające pampersa w nocy są aż takim ewenementem?;))).
Jak jest potrzeba, to się zmienia i już:).

A moze po prostu ma jakies szajsowate, cienkie, slabowchlaniajace pampersy i jeslli nie zmieni to lozko bedzie plywac?
22 czerwca 2015 19:08 / 1 osobie podoba się ten post
MeryKy

A moze po prostu ma jakies szajsowate, cienkie, slabowchlaniajace pampersy i jeslli nie zmieni to lozko bedzie plywac?

Tak też może być. Niektóre rodziny mają problem, żeby do wracza dotrzeć, coby chłonne pampersy na noc wypisał. No, jak jest zagrożenie powodzi, to jest jeden z powodów, żeby pampka zmienic.
22 czerwca 2015 19:10 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Tak też może być. Niektóre rodziny mają problem, żeby do wracza dotrzeć, coby chłonne pampersy na noc wypisał. No, jak jest zagrożenie powodzi, to jest jeden z powodów, żeby pampka zmienic.

U nich trzeba o wszystko walczyc bo teuer sa te chlonniejsze 
22 czerwca 2015 19:12 / 1 osobie podoba się ten post
Edna.

...pomylka-podoba mi sie .Chcialabym miec taka zmienniczke jaka ty masz . Twoje pytanie co najmniej dziwne ,oczywiscie ,ze to NORMALNE .

Może i dziwne pytanie ale nigdy nie miałam z tym do czynienia więc pytam doświadczone koleżanki :) Mogę podac namiary na zmienniczkę bo czuję że polecę i szybko wrócę bo: zmienniczka nie potrzebuje duzo spania 5-6 rano to normalna pora do wstawania tv radia internetu też nie potrzebuję pauza też nie  rowerem nie jeździ spacery tez nie potrzebne czekam kiedy 2 razy wyjazdy na zakupy tez przestaną jej być potrzebne i rodzina zacznie robić a jej dużo też nie potrzeba bo ona jak tłumaczy zyje z PDP jak córka z mamą i tez tak sie do niej zwraca MUTI :)
22 czerwca 2015 19:15
tina 100%

Tak też może być. Niektóre rodziny mają problem, żeby do wracza dotrzeć, coby chłonne pampersy na noc wypisał. No, jak jest zagrożenie powodzi, to jest jeden z powodów, żeby pampka zmienic.

Z tego co mnie informuję zmienniczka są przepisane od lekarza i te najlepsze nie mamy problemu z rodzinka od razu jest interwencja :)