Na wyjeździe #25

22 czerwca 2015 19:15
tina 100%

Tak też może być. Niektóre rodziny mają problem, żeby do wracza dotrzeć, coby chłonne pampersy na noc wypisał. No, jak jest zagrożenie powodzi, to jest jeden z powodów, żeby pampka zmienic.

To tez chyba zalezy gdzie pdp był ubiezpieczony i jakie miał ubezpieczenie. Mialam pod opieka małżeństwo,każde z nich miało inne ubezpieczenie.Pan otrzymywal  bardzo dobre windelny* wkładki,środki septyczne.A pani miała byle jakie.Pewnie trzeba  dopłacic do wyższego sortu.
22 czerwca 2015 19:23
tina 100%

Czytam sobie powyższe posty i zadałam sobie pytanie, czy zmienniczki zmieniające pampersa w nocy są aż takim ewenementem?;))).
Jak jest potrzeba, to się zmienia i już:).

Po co jest cos takiego jak cewnik?
Jesli naturalnie chory moze go miec.
22 czerwca 2015 19:28 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Po co jest cos takiego jak cewnik?
Jesli naturalnie chory moze go miec.

Nie w każdym przypadku się cewnik zakłada. Jeśli pdp nie ma problemu ze zrobieniem siusiu, mimo, że do pieluchy, to tego się nie robi.
Mimo cewnika, może też nie czuć jak oddaje stolec i wtedy też jest pampers potrzebny.
22 czerwca 2015 19:31
tina 100%

Nie w każdym przypadku się cewnik zakłada. Jeśli pdp nie ma problemu ze zrobieniem siusiu, mimo, że do pieluchy, to tego się nie robi.
Mimo cewnika, może też nie czuć jak oddaje stolec i wtedy też jest pampers potrzebny.

Tak. Raz dziennie potrzeba go wymieniac.
22 czerwca 2015 19:31 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

To tez chyba zalezy gdzie pdp był ubiezpieczony i jakie miał ubezpieczenie. Mialam pod opieka małżeństwo,każde z nich miało inne ubezpieczenie.Pan otrzymywal  bardzo dobre windelny* wkładki,środki septyczne.A pani miała byle jakie.Pewnie trzeba  dopłacic do wyższego sortu.

No ale jak kupią w takim wypadku te drogeryjne, to i tak one mało nie kosztują, mimo, że są mniej chłonne.Tak, że cenowo na jedno wyjedzie dopłacić do tych lepszych, a jakość wyższa no i komort dla pdp.
22 czerwca 2015 19:33 / 2 osobom podoba się ten post
amelka

Tak. Raz dziennie potrzeba go wymieniac.

Można sobie taki plan załozyć, ale często bierze w łeb:).
22 czerwca 2015 19:37 / 3 osobom podoba się ten post
takaja

Może i dziwne pytanie ale nigdy nie miałam z tym do czynienia więc pytam doświadczone koleżanki :) Mogę podac namiary na zmienniczkę bo czuję że polecę i szybko wrócę bo: zmienniczka nie potrzebuje duzo spania 5-6 rano to normalna pora do wstawania tv radia internetu też nie potrzebuję pauza też nie  rowerem nie jeździ spacery tez nie potrzebne czekam kiedy 2 razy wyjazdy na zakupy tez przestaną jej być potrzebne i rodzina zacznie robić a jej dużo też nie potrzeba bo ona jak tłumaczy zyje z PDP jak córka z mamą i tez tak sie do niej zwraca MUTI :)

No, ale skoro nie potrzebuje ? nie ma co ropaczać pojedziesz i jej czas sie skonczy,będziesz Ty.Rozmawiaj z rodzina przed wyjazdem po co masz jechac i wracać do domu.Szkoda nerw.Zaczynam wierzyć,że sa opiekunki nie reformowalne. też wstaję o godz. 5-6 rano.Lubie tę pore dnia, robie sobie kawę i siedze na tarasie moja pdp spi do 8-mej.Tak sie tym razem złozyło.
22 czerwca 2015 19:41 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

No, ale skoro nie potrzebuje ? nie ma co ropaczać pojedziesz i jej czas sie skonczy,będziesz Ty.Rozmawiaj z rodzina przed wyjazdem po co masz jechac i wracać do domu.Szkoda nerw.Zaczynam wierzyć,że sa opiekunki nie reformowalne.:-) też wstaję o godz. 5-6 rano.Lubie tę pore dnia, robie sobie kawę i siedze na tarasie moja pdp spi do 8-mej.Tak sie tym razem złozyło.

Też bym zadzwoniła i zapytała o zdrowie pdp i spytała czy ewentualnie jakieś obowiązki nie dochodzą, no ale nie tak prosto z mostu. Starałbym się tak pokierować rozmową, żeby zeszła na odpowiednie tory.
Może nie jest tak źle:)
22 czerwca 2015 19:49 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko1

No, ale skoro nie potrzebuje ? nie ma co ropaczać pojedziesz i jej czas sie skonczy,będziesz Ty.Rozmawiaj z rodzina przed wyjazdem po co masz jechac i wracać do domu.Szkoda nerw.Zaczynam wierzyć,że sa opiekunki nie reformowalne.:-) też wstaję o godz. 5-6 rano.Lubie tę pore dnia, robie sobie kawę i siedze na tarasie moja pdp spi do 8-mej.Tak sie tym razem złozyło.

Nie rozpaczam ale lecę tylko dlatego że w kwietniu miałam ten sam problem babci się pogorszyło dojechałam i cudowne uzdrowienie a mam juz bilety na samolot więc po ptokach :)
22 czerwca 2015 20:03
takaja

Nie rozpaczam ale lecę tylko dlatego że w kwietniu miałam ten sam problem babci się pogorszyło dojechałam i cudowne uzdrowienie a mam juz bilety na samolot więc po ptokach :)

Jedz.Zawsze coś na miejscu poprawisz.Tylko bądz stanowcza.Powodzenia i daj znac jak juz bedziesz na miejscu.
22 czerwca 2015 20:04 / 1 osobie podoba się ten post
takaja

Może i dziwne pytanie ale nigdy nie miałam z tym do czynienia więc pytam doświadczone koleżanki :) Mogę podac namiary na zmienniczkę bo czuję że polecę i szybko wrócę bo: zmienniczka nie potrzebuje duzo spania 5-6 rano to normalna pora do wstawania tv radia internetu też nie potrzebuję pauza też nie  rowerem nie jeździ spacery tez nie potrzebne czekam kiedy 2 razy wyjazdy na zakupy tez przestaną jej być potrzebne i rodzina zacznie robić a jej dużo też nie potrzeba bo ona jak tłumaczy zyje z PDP jak córka z mamą i tez tak sie do niej zwraca MUTI :)

Odpowiedzialam na pytanie ,konkretne. To co napisalas teraz mi sie bardzo ...nie podoba .Nie tedy droga.
22 czerwca 2015 20:24 / 2 osobom podoba się ten post
Edna.

Odpowiedzialam na pytanie ,konkretne. To co napisalas teraz mi sie bardzo ...nie podoba .Nie tedy droga.

Ja tez odp konkretnie bo chciałaś taka zmienniczkę a na koniec nawet krzyknęłaś (duże litery) że to normalne że w nocy sie wstaje mimo że PDP śpi i zmienia pampersa więc którędy ta droga ?
22 czerwca 2015 20:25
tina 100%

Można sobie taki plan załozyć, ale często bierze w łeb:).

Tak. Wiem cos na ten temat. Dwa miesiace pracowalam z Pdp, ktora "trzymala" mocz. Nie "trzymala" natomiast kalu.
Zapewniam, ze to pierwsze jest bez porownania "lepsze".

22 czerwca 2015 20:35
takaja

Ja tez odp konkretnie bo chciałaś taka zmienniczkę a na koniec nawet krzyknęłaś (duże litery) że to normalne że w nocy sie wstaje mimo że PDP śpi i zmienia pampersa więc którędy ta droga ?

Jezeli jest lezaca i nie moze sie przekrecac to....jest to NORMALNE ,ze trzeba zmienic pampersa w nocy.Przekladac (ja ,tak robie) w nocy co 3-4 godziny . Amen .
22 czerwca 2015 20:40
tina 100%

Można sobie taki plan załozyć, ale często bierze w łeb:).

Sporadycznie 2 albo i 3, ale bardzo rzadko.
Mojej chorej na Parkinsona Pdp potrzeba bylo i 8 lub 9 razy wymieniac dziennie.
I do tego tyle razy dziennie prowadzac do WC.