Kącik bezglutenowy

16 czerwca 2015 20:13 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Nie ma sprawy. Ja juz różnych rzeczy próbowalam, przez 2 lata byłam makrobiotyczką, obecnie jestem na zmodyfikowanej przez mnie paleodiecie ( która z zasady jest bezglutenowa), oj, cuda wianki już jadłam -  a książek o żywieniu i tych kucharskich mam w domu dokładnie 87.

Lawenda, ja tez "studiowałam" makrobiotykę.
Paleodietę - tylko liznęłam, nie próbowałam na sobie.
Ile mam książek o zywieniu - nie wiem, ale duuuużo.
Czytasz też w mobi ? Ostatnio kupiłam 2 książki, jakby co, to mail.
16 czerwca 2015 20:19 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Lawenda, ja tez "studiowałam" makrobiotykę.
Paleodietę - tylko liznęłam, nie próbowałam na sobie.
Ile mam książek o zywieniu - nie wiem, ale duuuużo.
Czytasz też w mobi ? Ostatnio kupiłam 2 książki, jakby co, to mail.

Łojej...a co to mobi? Mnie się z Moby Dickiem Hemingwaya kojarzy. :)
Jeśli można normalnie na kompie przeczytać w pdf-ie, to jestem chętna. Mam win-rara też i takie tam inne rzeczy, na których sie nie znam.
Mam też trochę na kompie książek o psychologii, typu " Nie zależy mu na tobie, koniec złudzeń" i tego typu poczytne poradniki dot. związków,. coś tam o toksykach itp. Mogę przesłać. Są po polsku. Książki o żywieniu i medycynie naturalnej mam głównie w jęz. angielskim, ale sporo innych mam po polsku.
Jak ktoś chętny, na maila dawać znać.
16 czerwca 2015 20:23 / 1 osobie podoba się ten post
Nie korzystasz z kindla ?
Ja chcę !!
benita2 małpa op.pl
16 czerwca 2015 20:26 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Nie korzystasz z kindla ?
Ja chcę !!
benita2 małpa op.pl

Ja to zacofana jestem, zatrzymałam się w epoce kamienia łupanego, kindla nie mam, ale wiem,że istnieje a to juz duży sukces.
Poczekaj trochę, muszę pendriva znaleźć, bo tam mam wiekszość swoich e-booków.
16 czerwca 2015 20:29 / 1 osobie podoba się ten post
Lawenda

Ja to zacofana jestem, zatrzymałam się w epoce kamienia łupanego, kindla nie mam, ale wiem,że istnieje a to juz duży sukces.
Poczekaj trochę, muszę pendriva znaleźć, bo tam mam wiekszość swoich e-booków.

Ja najbardziej proszę te z zakresu żywienia i medycyny naturalnej.
Kindla serdecznie polecam. Już nie potrafię bez niego żyć.
16 czerwca 2015 20:45 / 1 osobie podoba się ten post
Benita

Ja najbardziej proszę te z zakresu żywienia i medycyny naturalnej.
Kindla serdecznie polecam. Już nie potrafię bez niego żyć.

Poszła pierwsza z psychologii. Z żywienia mam takie mnóstwo,że nie wiem, co wysłać. Mam Montignaca, Dukana, mnóstwo innych o ogolnym żywieniu, nawet sporo po polsku, myslałam,że jest gorzej. Mam książki o leczeniu raka żywieniem (" Antyrak" i inne tego typu pozycje).
Full tego mam. Masz jakies sprecyzowane chęci ?, bo nie dam rady wszystkiego wysłać, określ w przybliżeniu dziedzinę żywienia albo medycyny naturalnej.
16 czerwca 2015 20:45 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda, moje uznanie , ja też chętna jak Benita,
Znasz się na bardzo wielu rzeczach, bardzo lubię cię czytać, wszedzie ....
Powinaś może otworzyć jakąś dobrą zdrową kuchnię w Polsce, coraz wiecej ludzi tym się interesuje.....
Mam też pytanie, czy zauważyłaś u siebie poprawę  zdrowia i samopoczucia przy zdrowym odżywianiu..???
Pozdrawiam
16 czerwca 2015 20:51 / 2 osobom podoba się ten post
anerik

Lawenda, moje uznanie , ja też chętna jak Benita,
Znasz się na bardzo wielu rzeczach, bardzo lubię cię czytać, wszedzie ....
Powinaś może otworzyć jakąś dobrą zdrową kuchnię w Polsce, coraz wiecej ludzi tym się interesuje.....
Mam też pytanie, czy zauważyłaś u siebie poprawę  zdrowia i samopoczucia przy zdrowym odżywianiu..???
Pozdrawiam

Tak, anerik, drastyczną poprawę. :))) 
Kuchni otwierać nie będę, ale noszę się z zamiarem otworzenia autorskiego bloga tutaj na naszym forum o szeroko pojętym zdrowym odżywianiu i poradach z medycyny alternatywnej. Nie wiem tylko, co na to moderator, bo jak na razie to latam po tematach i robię bałagan w topikach do tego celu nieprzeznaczonych, o co pewnie niektórzy mają do mnie pretensję.
Jestem ci też winna aromaterapię, pamietasz ? No i właśnie przydałby się blog, gdzie można by było pogadać na tego typu tematy bez wtrącania sie do innych topików.
Przepraszam inne koleżanki,że tak tu trochę zaspamowałam.
16 czerwca 2015 20:55 / 1 osobie podoba się ten post
Tak,Lawendo zrób to koniecznie , świetnie piszesz ze zrozumieniem .
16 czerwca 2015 20:57
Lawenda

Poszła pierwsza z psychologii. Z żywienia mam takie mnóstwo,że nie wiem, co wysłać. Mam Montignaca, Dukana, mnóstwo innych o ogolnym żywieniu, nawet sporo po polsku, myslałam,że jest gorzej. Mam książki o leczeniu raka żywieniem (" Antyrak" i inne tego typu pozycje).
Full tego mam. Masz jakies sprecyzowane chęci ?, bo nie dam rady wszystkiego wysłać, określ w przybliżeniu dziedzinę żywienia albo medycyny naturalnej.

Uzupełniam maila - Dukana też mam. Wszystkie.
16 czerwca 2015 20:58 / 2 osobom podoba się ten post
anerik

Tak,Lawendo zrób to koniecznie , świetnie piszesz ze zrozumieniem .

W 100% popieram !!!
Dla mnie to ciekawy temat ....może nawet wtrące swoje 3 grosze, bo też niejedno wypróbowałam.
16 czerwca 2015 20:59 / 3 osobom podoba się ten post
Lawendo, otwieraj nowy temat, ja tam tez będę.
16 czerwca 2015 21:03 / 2 osobom podoba się ten post
Benita

Lawendo, otwieraj nowy temat, ja tam tez będę.

Jutro,teraz lecę z nóg.
Anerik, masz ptaszka w gniazdku. :)

16 czerwca 2015 21:03 / 2 osobom podoba się ten post
Czasmi ludzie na takich ludzi patrzą jak na jakiś dziwaków, nawet moja rodzona siostra ze mnie się śmieje, że chcę żyć 100 lat, a ja jej mówie ,że nie chodzi o ilość tylko o jakość.
Nie stosuję żadnej diety , ale wykluczam to co mi szkodzi i żadnych suplementów..
17 czerwca 2015 06:31
anerik

Czasmi ludzie na takich ludzi patrzą jak na jakiś dziwaków, nawet moja rodzona siostra ze mnie się śmieje, że chcę żyć 100 lat, a ja jej mówie ,że nie chodzi o ilość tylko o jakość.
Nie stosuję żadnej diety , ale wykluczam to co mi szkodzi i żadnych suplementów..

Ja to nawet "czystka" pije żeby zdrowo umrzeć
 
Lawenda to mleko kokosowe jest kuszące na pewno je zrobię ,muszę tylko kokosowe wiórki zakupić. Ale czytałam coś o siarce do konserwowania np. rodzynek a czy kokosu to też dotyczy? I gdzie w De można zakupić najlepsze wiórki?