Pytania od początkujących opiekunek

27 listopada 2017 13:35 / 4 osobom podoba się ten post
Malina

Większość narzekała i pracuje 5 tyś opiekunek,a przecież firm jest ogrom,można wybierać przebierać

Lepiej korzystać ze sprawdzonych. Po to jest to forum, żeby dzielić się doświadczeniem.
29 listopada 2017 22:51
basiabasia71

spróbuj w goworku, do promediki bron boze nie idź

A do promedici dlaczego nie???
30 listopada 2017 00:22 / 3 osobom podoba się ten post
Marys1818

A do promedici dlaczego nie???

Świeżakom płacą grosze.
30 listopada 2017 09:42 / 1 osobie podoba się ten post
Byłam "świeżakiem" w Promedice trzy lata temu (o tym piszę na http://nieocenioneopiekunki.com/jak-znalazlam-pierwsza-prace-jako-opiekunka-osoby-starszej/ i wtedy nieźle zarobiłam, ale przeszłam pomyślnie i dobrze sprawdzian znajomości języka niemieckiego.
08 grudnia 2017 10:03 / 1 osobie podoba się ten post
Marys1818

A do promedici dlaczego nie???

mało płacą, moja koleżanka przez dwa lata jeździła do 1 rodziny i zarabiała cały czas 800 euro
wyzysk...
08 grudnia 2017 10:34 / 2 osobom podoba się ten post
krymas148

Byłam "świeżakiem" w Promedice trzy lata temu (o tym piszę na http://nieocenioneopiekunki.com/jak-znalazlam-pierwsza-prace-jako-opiekunka-osoby-starszej/ i wtedy nieźle zarobiłam, ale przeszłam pomyślnie i dobrze sprawdzian znajomości języka niemieckiego.

Nieżle tzn powyżej 1300 euro ? To wg mnie takie minimum, żeby powiedzieć nieżle i to przy składkach, chociażby od średniej krajowej i do jednej osoby, bez wstawania w nocy. Z ciekawoscią przeczytam też zdanie innych po fachu, co sądzicie ? 
08 grudnia 2017 10:45 / 6 osobom podoba się ten post
margaritka59

Nieżle tzn powyżej 1300 euro ? To wg mnie takie minimum, żeby powiedzieć nieżle i to przy składkach, chociażby od średniej krajowej i do jednej osoby, bez wstawania w nocy. Z ciekawoscią przeczytam też zdanie innych po fachu, co sądzicie ? 

Tu gdzie jestem dziewczyny na czarno mają 1300e+150 podróż,a Niemka w rewe zarabia 1300e,to jak ktoś mówi że ma dużo dużo więcej to ja nie wierzę,chyba że przy dwóch pd
08 grudnia 2017 10:46 / 2 osobom podoba się ten post
margaritka59

Nieżle tzn powyżej 1300 euro ? To wg mnie takie minimum, żeby powiedzieć nieżle i to przy składkach, chociażby od średniej krajowej i do jednej osoby, bez wstawania w nocy. Z ciekawoscią przeczytam też zdanie innych po fachu, co sądzicie ? 

Margaritko masz racje.
08 grudnia 2017 10:49 / 5 osobom podoba się ten post
Malina

Tu gdzie jestem dziewczyny na czarno mają 1300e+150 podróż,a Niemka w rewe zarabia 1300e,to jak ktoś mówi że ma dużo dużo więcej to ja nie wierzę,chyba że przy dwóch pd

Ale tak jak Margaritka pisze, przy dobrym jezyku 1300 to minimum(przy jednej osobie, bez nocnego wstawania i obcinania na skladkach ZUS).
08 grudnia 2017 11:20 / 7 osobom podoba się ten post
Malina

Tu gdzie jestem dziewczyny na czarno mają 1300e+150 podróż,a Niemka w rewe zarabia 1300e,to jak ktoś mówi że ma dużo dużo więcej to ja nie wierzę,chyba że przy dwóch pd

Znam te realia i wiem ile zarabiają kobiety na etatach- masz tutaj recję.Nie zmienia faktu, że one pracują w innym wymiarze czasu pracy, a my przyjeżdżamy tutaj "odbębnić" swoje i jest to dla nas jakby korzystniejsze. Mamy też wikt i opierunek.
Jeżeli chodzi już o same porównania wynagradzania opiekunek przy pracy 24/24, to te rozbieżności są duże i są bardzo różne określenia tych kwot " nieżle ". Dla jednej nieżle to 1100 e. , a dla innej nieżle, to 1400 e. za taka samą pracę. Na tym rynku pracy są różne możliwości dla opiekunek i agencji, z tym , że częsciej agencje mają  przewagę nad świadomością opiekunek. Jak się daje, to się kraje . Nie mam tu na myśli konkretnej agencji , ale takie ogólne wynurzenia. 
 
08 grudnia 2017 13:50 / 4 osobom podoba się ten post
krymas148

Byłam "świeżakiem" w Promedice trzy lata temu (o tym piszę na http://nieocenioneopiekunki.com/jak-znalazlam-pierwsza-prace-jako-opiekunka-osoby-starszej/ i wtedy nieźle zarobiłam, ale przeszłam pomyślnie i dobrze sprawdzian znajomości języka niemieckiego.

Nieźle to znaczy ile ?) Nie słyszałam aby świeżynki zarabiały dobrze , nie w tej firmie .
08 grudnia 2017 19:22 / 1 osobie podoba się ten post
Babeczka

Nieźle to znaczy ile ?:-)) Nie słyszałam aby świeżynki zarabiały dobrze , nie w tej firmie .

Nieźle to znaczyło 1500 Euro na czysto. Ale to było w lipcu 2012 roku. Był to okres wakacyjny i dostałam bonus wakacyjny w kwocie 100 lub 150 Euro. Była to umowa zlecenie. Praca dodatkowa. Ubezpieczenie zdrowotne i emerytalno-rentowe miałam odprowadzone w Polsce. To nie jest reklama firmy. To były realia. Nie wiem, jak jest teraz w tej firmie. 
08 grudnia 2017 19:27
krymas148

Nieźle to znaczyło 1500 Euro na czysto. Ale to było w lipcu 2012 roku. Był to okres wakacyjny i dostałam bonus wakacyjny w kwocie 100 lub 150 Euro. Była to umowa zlecenie. Praca dodatkowa. Ubezpieczenie zdrowotne i emerytalno-rentowe miałam odprowadzone w Polsce. To nie jest reklama firmy. To były realia. Nie wiem, jak jest teraz w tej firmie. 

Pisałam wcześniej, że było to trzy lata temu. Nie. Źle napisałam. Trzy lata temu zaczęłam pracować na stałe w Niemczech. A pierwszy raz wyjechałam z Promedicą 5 lat temu podczas wakacji, bo pracowałam jako nauczyciel. 
08 grudnia 2017 19:34
A jak to jest z różnymi wypłatami dla poszczególnych zmienniczek w tym samym miejscu? Rodzina, która dostała mnie, czyli osobę jadącą pierwszy raz, płaci firmie mniej? Moja zmienniczka ma prawie 1/3 więcej, ale chce podwyżki- argument, że 2 są osoby tak naprawdę do "zaopiekowania". Nie wiem, czy dostanie, czy zmieni miejsce (są dodatkowe powody). Ale skoro jest różnica w naszych wypłatach, to kto na tym zyskuje? Rodzina, czy firma?
08 grudnia 2017 19:40 / 1 osobie podoba się ten post
Werska

A jak to jest z różnymi wypłatami dla poszczególnych zmienniczek w tym samym miejscu? Rodzina, która dostała mnie, czyli osobę jadącą pierwszy raz, płaci firmie mniej? Moja zmienniczka ma prawie 1/3 więcej, ale chce podwyżki- argument, że 2 są osoby tak naprawdę do "zaopiekowania". Nie wiem, czy dostanie, czy zmieni miejsce (są dodatkowe powody). Ale skoro jest różnica w naszych wypłatach, to kto na tym zyskuje? Rodzina, czy firma?

Firma, opłata rodziny się nie zmienia