Oszuści na rynku opiekunek i opiekunów

25 lipca 2015 18:02 / 12 osobom podoba się ten post
No jasny gwint - toś mnie Amelko oświeciła . Do ogrodu mojej PDP przychodzą regularnie 2-3 koty , nieufne ale jak zawołam kici , kici to przybiegają i od razu się łaszą . Teraz już wiem to nie dojczlandzkie koty ale nasza swojska polska emigracja :):):) lecę do Aldika zanim zamkną , kupić dla "swojaków " coś ekstra do jedzenia
25 lipca 2015 19:05 / 5 osobom podoba się ten post
Aniak

No jasny gwint - toś mnie Amelko oświeciła . Do ogrodu mojej PDP przychodzą regularnie 2-3 koty , nieufne ale jak zawołam kici , kici to przybiegają i od razu się łaszą . Teraz już wiem :brawo1: to nie dojczlandzkie koty ale nasza swojska polska emigracja :):):) lecę do Aldika zanim zamkną , kupić dla "swojaków " coś ekstra do jedzenia

jak nic, polskie pochodzenie maja.
25 lipca 2015 19:24 / 11 osobom podoba się ten post
Matko Boska, juz nawet koty emigruja...
25 lipca 2015 20:34
robert72

Rozumiem, ze miałas do szkoły pod górkę, dlatego tez nie potrafisz czytac ze zrozumieniem a  twoje wypowiedzi mają jedno na celu-dokopac, obrazic,Cóż, najwyraźniej codzienne spogladanie w lusterko sprawia ci ból i pojawia sie grymas niezadowolenia na twojej buzi.Kosmetyki i kremy nie zawsze potrafia czynic cuda i zamaskowac JAD jakim pałasz. Co do legalności o której wspomniałas i zwracaniu uwagi. Tak ,owszem moderator kiedys napisał ze tylko POLSKIE firmy zarejestrowane w KRAZ moga sie reklamowac na forum. Dla przypomnienia, nie jestem POLSKĄ firmą i dlatego tez nie mogę się tu reklamować.Jeśli nadal bedziesz miała problemy z pamiecią polecam Bilobil oraz Lecytynę- dostępne w kazdej aptece

Robert nie znam Ciebie ale z tymi "świętymi krowami" mi zaimponowałeś. 
25 lipca 2015 21:59 / 4 osobom podoba się ten post
Marta

Też sie zastanawiam jak ktoś kto nie cierpi kobiet i uważa je za niższy stopień rozwoju ewolucji człowieka może pracować w branży gdzie jednak płeć żeńska zdecydowanie dominuje...
A co do opisanych przypadków, Moderator bazuje na swoim ,forumowym doświadczeniu...Wiec jak dla mnie ,wszystko jasne.
Dobry zwyczaj- nie pożyczaj,zwłaszcza Casanovie żerującemu na litości kobiet. ..

Ale Marta, pieniadze nie  smierdza.
Nawet te zarobione przez krowy.
Zaden problem przelozyc lewe pieniadze do prawej kieszeni.
26 lipca 2015 08:45 / 4 osobom podoba się ten post
MeryKy

Amelko daj sobie na luz i pisz w temacie. Właśnie w powyższym artykule Moderator ostrzega przed oszustami w internecie. Czego ja mogę zazdrościć internetowym nieznajomym, no czego? 7 dzieci czy firmy? Każdy może napisać że jest księdzem albo sedzią a co jest prawdą to się okazuje w praniu?
Nie znam firmy pana od krów ale gdybym kiedyś pracy gdzie indziej poszukiwała??? To z pewnością to co tu na forum i w tym artykule doczytałam wezmę pod uwagę.

Po za tym nie ma we mnie czegoś takiego jak zazdrość? Ja mam wszystkiego pod dostatkiem. Jest takie powiedzenie, że każdy sądzi wg siebie !!!!!!!

 MeryKy, co do prania  to po­myliłas płyn do płuka­nia tka­nin z krochma­lem ,gdy ro­biłas to pra­nie po roz­cza­rowa­niach,
dla­tego twoje ser­ce i uczu­cia w nim za­war­te by­wają te­raz sztyw­ne i poz­ba­wione miękkości. 
Poza tym, ha, ha, ha...zaśmiała się księżniczka i poszła prać skarpety.
26 lipca 2015 11:01 / 13 osobom podoba się ten post
Dajcie odpocząć w niedzielę...
26 lipca 2015 12:01 / 10 osobom podoba się ten post
Pomoc forum1

Dajcie odpocząć w niedzielę...

Boję się Modi że na próżno Twoje błagania... Z nudów i bezradności w jednym temacie mozna zrobić dym w innym.
A niedziela to wszak uświęcony dzień (nie mam na myśli wyłącznie względów religijnych) i warto byłoby spędzić go raczej rozrywkowo niż na aferach i przerzucaniu się błotnistymi argumentami.
Miłej niedzieli życzę wszystkim!!! Można przecież się uśmiechnąć, choćby do samego siebie - i świat robi się piękniejszy!
26 lipca 2015 19:00 / 1 osobie podoba się ten post
Moderator
Superadmin

Postów: 1057
Lubianych postów: 1835

24 lipca 2015 13:11 / 12 osobom podoba się ten post
Każda branża generuje wolną przestrzeń dla działalności wszelkiego rodzaju oszustów. Nie inaczej jest z branżą opieki domowej w Niemczech. Na naszym portalu niemal codziennie zamieszcza ogłoszenie podmiot, który nie ma prawa legalnie zatrudniać/wysyłać opiekunek osób starszych za granicę. Użytkownicy takich kont zamieszczają ogłoszenia wszędzie: na stronach z ogłoszeniami o pracę, gdzie już przy zakładaniu konta podają fałszywy numer NIP, bądź nachalnie wrzucają oferty w poszczególnych tematach forum.


 


Kim są oszuści?
Czasami to zwykła opiekunka, która pracuje na czarno, próbuje znaleźć dla siebie zmienniczkę, czasami naciągacz, a czasami firma „krzak”. Jednakże każdy z wyżej wymienionych podmiotów potrafi działać zgoła inaczej. Pole manewru do szerzenia patologii jest bardzo szerokie, a internetowi oszuści przechodzą czasem samych siebie w wymyślaniu coraz to nowszych sposobów na robienie machlojek.

Historia miłosna
Joanna poznała Witolda na jednym z forów dyskusyjnych dla opiekunek. Człowiek ten oczarował ją swoją elokwencją i inteligencją. Przez kilka tygodni toczyli ze sobą wiele długich rozmów na komunikatorach sieciowych. On był w Niemczech, ona w Polsce. Witold opowiadał że jest opiekunem  osób starszych w Niemczech od kilku lat. Obiecał Joannie znaleźć dobrze płatną pracę w opiece. Joannę przeszyła „strzała amora”, pojechała bez wahania. Obiecał jej pracę u małżeństwa za 2 tys euro na 8 godzin, a poza tym deklarował wielką miłość... Na miejscu okazało się że Witold wcale nie chce się z nią spotkać, tłumacząc przez telefon że jest chory na raka – do czego dorobił całą łzawą historię o swoim rzekomym leczeniu. W końcu jednak podszedł Joannę „na litość”, w taki sposób, że przyjął ją w swoim wynajętym mieszkaniu, pożyczył od niej pieniądze (ponad tysiąc euro). Po kilku dniach kłamstw Witolda na temat jego sytuacji, jego rodziny oraz – przede wszystkim pracy i pieniędzy – Joanna zdecydowała się uciec od naciągacza. Pozostało jeszcze tylko zatankować wynajęty samochód i zapłacić za jego wynajem (kolejne kilkaset euro)

To zerznięte z brukowca.Może imiona inne, ale juz czytałam tą opowieść.  Jak Joanna ma miękkie serce to powinna mieć inna część ciała twardą.Bo jak spadnie to odczuje.Takie bajki........ o opiekunkach?przeciez to kobiety twarde,mądre i mające własne zdanie.A jesli to prawda do chce poznać ta Joanne chyba do tej pory odrabia długi jakie popełniła na rzecz Witolda. Nic romantyzmu w tej opowieści.

Odrabiam zaległości a za bardzo nie mogę się smiać wrociłam z wycieczki i nie do śmiechu mi.Mam w nogach ok 15 km  zu Fuss.Co sie robi z forum.Ploty,bajki a gdzie opieka?
26 lipca 2015 19:22 / 4 osobom podoba się ten post
Mnie bardziej zastanawia bogactwo Joanny. No same przyznajcie, ktora z Was posiada pieniadze by nie tylko pozyczyc obcemu, jakby nie patrzec, tysiac euro, a do tego jeszcze wynajmowac samochod... Jak kumata w jezyku na tyle, ze samochod sama wynajela to przeciez dalaby rade pociagiem czy tez autobusem pojechac. Taniej by bylo. Chyba, ze od razu z calym dobytkiem jechala. Ale takie naiwne to chyba nawet poczatkujace opiekunki nie sa... No powiedzcie, ze nie sa, bo wiare w madrosc doroslych ludzi tracic zaczne tracic...
26 lipca 2015 19:28 / 5 osobom podoba się ten post
moncherie

Mnie bardziej zastanawia bogactwo Joanny. No same przyznajcie, ktora z Was posiada pieniadze by nie tylko pozyczyc obcemu, jakby nie patrzec, tysiac euro, a do tego jeszcze wynajmowac samochod... Jak kumata w jezyku na tyle, ze samochod sama wynajela to przeciez dalaby rade pociagiem czy tez autobusem pojechac. Taniej by bylo. Chyba, ze od razu z calym dobytkiem jechala. Ale takie naiwne to chyba nawet poczatkujace opiekunki nie sa... No powiedzcie, ze nie sa, bo wiare w madrosc doroslych ludzi tracic zaczne tracic...

Ty nie wiesz do czego ''zdolne,, sa slepo zakochane kobiety,ida za zbawicielem jak slepy kon.Znam takie historie ze potrafi tak kobiete okrecic ze glowa mala, a gdy klapki jej spadna ,czesto jest z reka w nocniku.Zaraz przypomina mi sie film Tulipan,wlasnie tak dzialaja takie lajzy.
26 lipca 2015 19:34 / 4 osobom podoba się ten post
magdzie

Ty nie wiesz do czego ''zdolne,, sa slepo zakochane kobiety,ida za zbawicielem jak slepy kon.Znam takie historie ze potrafi tak kobiete okrecic ze glowa mala, a gdy klapki jej spadna ,czesto jest z reka w nocniku.Zaraz przypomina mi sie film Tulipan,wlasnie tak dzialaja takie lajzy.

Magdzie, i tu się z Tobą zgodzę, ale to nie we wszystkich województwach tak jest
26 lipca 2015 19:35
Michalinko, a gdzie tak nie jest?
26 lipca 2015 19:37
moncherie

Michalinko, a gdzie tak nie jest?

Tzn bezpieczny region,ktorego nie ma (((
26 lipca 2015 21:23
Tego sie wlasnie obawialam