Na wyjeździe #27

01 września 2015 23:21
wichurra

Nie rozumiem tylko dlaczego piszesz, że Szwedzi pochylili się nad polską historią, a Polacy nie.
Przecież nawet we współczesnej muzyce przewijają się wątki patriotyczne.

Może dlatego,że nie mają tej siły przebicia. A poza tym, jak my się pochylamy, to bogoojczyźnianie i lokalnie, bardzo lokalnie.
Mamy światowej sławy zespól trashowo-metalowy - Behemoth.
Absolutna światowa czołówka. Legenda na skalę światową. Pierwsze miejsca wszędzie, nawet w Papui -Nowej Gwinei sa znani.
Tylko im by do głowy nie przyszło nagrać coś podobnego.
Bo to takie zaściankowe, polskie, to się nie sprzeda.
Gdyby ten kawałek nagrał Behemoth, byłby jeszcze szerzej znany.
Ale po co? Szwedzi załatwią to lepiej.....
:(
01 września 2015 23:32 / 2 osobom podoba się ten post
Nie poczuli woli bożej, to i nie nagrali, proste.
Szwedzi w jakiś sposób poznali kawałek polskiej historii i się nią zainspirowali i zafascynowali, też łatwo zrozumieć.
Nie dorabiałabym do tego wielkiej ideologii.
Dla mnie genialną piosenką o Polsce jest "Nie pytaj o Polskę" Ciechowskiego. Nie bogoojczyźniane, nie na klęczkach, a takie nasze, ok, może tylko moje, ale dla mnie nie ma nic lepszego.
01 września 2015 23:36 / 1 osobie podoba się ten post
Zazwyczaj wstawiam tę mniej patriotyczną wersję, bo dla mnie sedno tego tekstu nie tkwi w prostym przekazie obrazkowym, a właśnie w słowach, które są po prostu moje :).



01 września 2015 23:41
salazar

Nie poczuli woli bożej, to i nie nagrali, proste.
Szwedzi w jakiś sposób poznali kawałek polskiej historii i się nią zainspirowali i zafascynowali, też łatwo zrozumieć.
Nie dorabiałabym do tego wielkiej ideologii.
Dla mnie genialną piosenką o Polsce jest "Nie pytaj o Polskę" Ciechowskiego. Nie bogoojczyźniane, nie na klęczkach, a takie nasze, ok, może tylko moje, ale dla mnie nie ma nic lepszego.

To dobra rzecz,znam, cenię, ale ja z kolei mam sporo sympatii do hip-hopu i rapu, chyba musze sobię metrykę sfałszować, bo to cholewcia nie pasuje mi do image'u.
Tyż pikny kawalek, bo to,że my, nieco starsze pokolenie, mamy więcej zrozumienia i sentymentu to wiadomo. Mnie się podoba,że młodzi, którzy genaralnie mają wywalone na wszystko, to jednak coś tam czują. Może i podniosłe, ale młodośc tez jest podniosła. :)))
https://www.youtube.com/watch?v=rAZ-BqMEfK8
01 września 2015 23:50
Lawenda

To dobra rzecz,znam, cenię, ale ja z kolei mam sporo sympatii do hip-hopu i rapu, chyba musze sobię metrykę sfałszować, bo to cholewcia nie pasuje mi do image'u.
Tyż pikny kawalek, bo to,że my, nieco starsze pokolenie, mamy więcej zrozumienia i sentymentu to wiadomo. Mnie się podoba,że młodzi, którzy genaralnie mają wywalone na wszystko, to jednak coś tam czują. Może i podniosłe, ale młodośc tez jest podniosła. :)))
https://www.youtube.com/watch?v=rAZ-BqMEfK8

Skąd jest ten zespół? Fajnie chłopaki artykułują ;).
02 września 2015 07:56
Lawenda

A tak z innej beczki.
1 września, nikt się nawet nie zająknął.
No tak, dzień jak codzień. :)
To jest piosenka zaśpiewana przez Szwedów - bardzo znany szwedzki zespół Sabaton, święcący triumfy w Europie i na świecie, choc może na Vivie się go nie zobaczy. Za mało komercyjny.
Zabawne,że trzeba było aż Szwedów,żeby pochylili się nad polską historią. Bo my nie potrafimy.
Utwór ten śpiewają na koncertach w Niemczech również, rozmawiałam z młodym Niemcem, który był na jednym z nich. Podczas wykonywania tego kawałka na widowni panowała cisza....
I ten młody Niemiec zadal sobie trud poczytania o polskich Termopilach, bo nie wiedzial o co chodzi.
A ilu Polaków wie?
Nie ma większego zaszczytu, niż porównanie tych spod Wizny do najdzielniejszych z dzielnych i najbitniejszych z bitnych - do Spartan.
Ten utwór trafi do młodszych wiekiem ( może Jolek, może mzap, może agrafka) -  albo do tych, którzy chowali się na hard rocku i heavy metalu, wielbiciele Krzysztofa Krawczyka raczej go nie polubią, bo to mocne, ostre brzmienie.
Utwór ma polskie tłumaczenie, względnie przyzwoite.
Jak ktoś będzie chciał, niech posłucha ( na początku niewiele się dzieje).
Proszę o polubienie tego posta tylko te osoby, które te piosenkę ( pieśń) wysłuchały do końca, do ostatniego taktu.
A swoją drogą, to naprawde fajny, ostry kawałek, jak ktoś w młodości mial długie pióra, którymi majtał na koncertach to załapie. :))))
https://www.youtube.com/watch?v=1QL0bXxjqEQ




Tobie też się dosyć p óżno przypomniało:) nie generalizuj tak.
02 września 2015 08:21
dorotee

Tobie też się dosyć p óżno przypomniało:) nie generalizuj tak.

1 września to za późno? W sam raz. :P
02 września 2015 08:26
02 września 2015 08:28
02 września 2015 08:59 / 2 osobom podoba się ten post
Lawenda

A tak z innej beczki.
1 września, nikt się nawet nie zająknął.
No tak, dzień jak codzień. :)
To jest piosenka zaśpiewana przez Szwedów - bardzo znany szwedzki zespół Sabaton, święcący triumfy w Europie i na świecie, choc może na Vivie się go nie zobaczy. Za mało komercyjny.
Zabawne,że trzeba było aż Szwedów,żeby pochylili się nad polską historią. Bo my nie potrafimy.
Utwór ten śpiewają na koncertach w Niemczech również, rozmawiałam z młodym Niemcem, który był na jednym z nich. Podczas wykonywania tego kawałka na widowni panowała cisza....
I ten młody Niemiec zadal sobie trud poczytania o polskich Termopilach, bo nie wiedzial o co chodzi.
A ilu Polaków wie?
Nie ma większego zaszczytu, niż porównanie tych spod Wizny do najdzielniejszych z dzielnych i najbitniejszych z bitnych - do Spartan.
Ten utwór trafi do młodszych wiekiem ( może Jolek, może mzap, może agrafka) -  albo do tych, którzy chowali się na hard rocku i heavy metalu, wielbiciele Krzysztofa Krawczyka raczej go nie polubią, bo to mocne, ostre brzmienie.
Utwór ma polskie tłumaczenie, względnie przyzwoite.
Jak ktoś będzie chciał, niech posłucha ( na początku niewiele się dzieje).
Proszę o polubienie tego posta tylko te osoby, które te piosenkę ( pieśń) wysłuchały do końca, do ostatniego taktu.
A swoją drogą, to naprawde fajny, ostry kawałek, jak ktoś w młodości mial długie pióra, którymi majtał na koncertach to załapie. :))))
https://www.youtube.com/watch?v=1QL0bXxjqEQ





"Dorzuce "jeszcze to.Dla mnie ...super  (jak moge tak napisac).Pare lat temu(chyba trzy ,a moze wiecej?) moj syn" zapoznal"mnie z tym zespolem.
02 września 2015 09:42
Paksudne jestescie. Internet taki slabiutki mam, ze duuuuzo czasu na otwarcie strony potrzebuje, a Wy mi tu wrzucacie filmiki. I jeszcze piszecie, ze piekne, warte obejrzenia.... Z ciekawosci pekne nim obejrze, bo do weekendu minimum czekac musze, zeby dostep do normalnego neta miec A nie jestem jedyna, ktora sie z takim netem meczy.
02 września 2015 09:43 / 2 osobom podoba się ten post
Mam dzisiaj wolne do 16.00, Babcia w Klubie Seniora do 12.00 będę leniuchować, a reszte zaplanowała Córka PDP i zabiera mnie na zakup materiału do robienia koralików i bransoletek, będzie zajęcie na jesienne wieczory. Mam nadzieję że nie porzucę moich drutów.
02 września 2015 09:48 / 2 osobom podoba się ten post
Patelnia wymieniona ;)
Pan się ze mnie podśmiewywał i stwierdził że uprawiam przemoc w gospodarstwie domowym :)))
Ciekawe ile sztuka nr 2 wytrzyma.
02 września 2015 09:51
A jak wymienilas? W tym swoim rewe na paragon z Kolonii czy nowa zakupilas? Tak z czystej ciekawosci pytam
02 września 2015 09:55 / 2 osobom podoba się ten post
moncherie

A jak wymienilas? W tym swoim rewe na paragon z Kolonii czy nowa zakupilas? Tak z czystej ciekawosci pytam:-)

Tak,przyjęli w moim Rewe mimo że paragon z Kolonii, a  babka przy kasie oddała mi kasę za felerną sztukę,więc zakupiłam druga .