Hamburg

22 czerwca 2016 22:13
Jak "śleć" nie solony, to można usmażyć w cieście i zamarynować potem .
22 czerwca 2016 22:16 / 3 osobom podoba się ten post
solony i śmierdzący!!!
22 czerwca 2016 22:20
Radzik

solony i śmierdzący!!!

to musisz wymoczyć, tak mniej więcej godzinkę

22 czerwca 2016 22:21
nie ma ogórka, nie ma śmietany, nie ma kopru, nie ma jabłka, jest cebula, są ziemniaki - zakupy robi Tochter. ok, jest majonez - zrobię w majonezie
22 czerwca 2016 22:57 / 3 osobom podoba się ten post
Radzik

solony i śmierdzący!!!

Może zabalsamowany.
23 czerwca 2016 08:16 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Miałam podopieczną dementywną, która faktycznie wołała "hallo", jak się czasem przebudziła w nocy, aby sprawdzić, czy ktoś w domu jest. Albo jak z rolatorem potuptała do łazienki i zapomniała gdzie się znajduje. Nie mogłam jej o jakąś wredotę podejrzewać, bo ona nie wiedziała kim jestem, nie było mowy o zapamiętaniu mojego imienia. Często wołała na mnie Schwester.
No ,ale z tym tykaniem, to słyszałam czasem jak opiekunki się skarżyły, że pdp wcale nie dementywny, sobie tak, nooo, trochę pozwalał, chociaż mnie osobiście nic podobnego nie spotkało. Tutaj jak przyjechałam, to z babcią sobie nawzajem paniowałysmy, potem z biegiem czasu jakoś przeszłyśmy na "ty".

Moj dziadek nie jest demencyjny a tez nie pamieta mojego imienia ( najpiekniejsze na świecie). Napisałam i kartke  nakleiłam w kuchni na szafce. Przeciez widze ,że spoglada jak zaczyna rozmowę , ale uparcie twierdzi , ze pamieta . Nie chce robic mu przykrości niech sobie spogląda i wierzy w to , że pamieć ma dobrą. Ale u młodszych tzn. dzieci pdp w innych domach, tam gdzie wizyty były sporadyczne też zauważyłam zanik pamięci. To olewactwo i niechęć . Nie zawracaja sobie głowy robolem*  Mnie osobiście nie przeszkadza jak jestem Sylwia , Schwestern  czy Maryja  a nawet hallo zniosę od ludzi schorowanych ze słaba już pamiecią zapamietanie nowego imienia to nie lada wyczyn  
23 czerwca 2016 09:17 / 2 osobom podoba się ten post
Maryja odpada- zdecydowanie
23 czerwca 2016 09:22 / 1 osobie podoba się ten post
tina 100%

Maryja odpada- zdecydowanie :-)

A mnie nie odpada. Taka pokorna jestem
23 czerwca 2016 09:25 / 3 osobom podoba się ten post
tina 100%

Maryja odpada- zdecydowanie :-)

Dla mnie też .....wolę " radio zet "
23 czerwca 2016 09:34
mleczkovoll40

A mnie nie odpada. Taka pokorna jestem :-)

A mnie to jeszcze podpada 
26 czerwca 2016 13:45 / 2 osobom podoba się ten post
Tina 40 daj mi przepis na tego śledzia zabalsamowanego, pewnie będzie lepiej smakował niż "specjal Hamburga"
26 czerwca 2016 14:03 / 3 osobom podoba się ten post
Przepis prosty, dobór balsamów wg. uznania, tylko musi swoje odleżeć
26 czerwca 2016 14:05 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Przepis prosty, dobór balsamów wg. uznania, tylko musi swoje odleżeć :-)

Gut
26 czerwca 2016 14:08 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

Przepis prosty, dobór balsamów wg. uznania, tylko musi swoje odleżeć :-)

Specjal Hamburga - śledź rzucony na talerz
26 czerwca 2016 14:11 / 2 osobom podoba się ten post
Radzik

Specjal Hamburga - śledź rzucony na talerz

Na sabotaż masz jeszcze czas do 18-ej